Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

bbogdanmircea

Merci de raspuns!

Da, chiar suntem vecini pe acolo, parca ti-am vazut ieri masina parcata, nu parea dezmembrata...

Si pe mine ma intereseaza mai multe niste prinderi ptr covorasele de cauciuc din spate, dar intr-adevar ar trebui gaurite...ideea ca mai iau pe unul pe altul si se imping cu picioarele in ele si le bag sub scaune, si apoi stau cu picioarele pe mocheta...mai ales iarna e ceva de groaza...

Imi place masina si modificarile pe care le-ai facut, din pacate eu de-abia pot sa o intretin cat de cat pe a mea, nu mai ajung banii si de alte chestii...

Daca te vad odata pe langa masina o sa te salut poate imi arati si mie ce ai facut pe la ea :D

Link către comentariu

Bogdan,poti cumpara velcro (arici) si lipesti pe burta presului partea aspra. Vezi daca se prinde de mocheta cat sa nu fie impinsa.

Sau ceri taxaccelor din spate si iei prinderi sau jeton la aspirator :)

Link către comentariu

si pe mine ma dispera cei care intra in spate si imi imping covorasele sub scaun , de multe ori nici nu poti glisa scaunele fata ... suna bine solutia aricilor care sa tina covorasele prinse de mocheta.

Ideea e ca pe fata covorasele aveau spatiu special pentru prinderi insa a trebuit sa tai mai mult ca sa imi intre prinderile ... in fine bine ca nu se vede sub palaria aia de la prindere , din cauza asta nu m-am incumetat sa le gauresc si pe cele spate.

Link către comentariu

Felicitari pt toate modificarile aduse masinii, mi-a atras atentia de cateva ori prin oras :)

Link către comentariu
bbogdanmircea

I stand corrected am trecut ieri pe langa masina si am vazut ca portbagajul este doar tabla ramasa...ai scos toate capitonajele...

Ceva placuri de boxe sisteme sau alte chestii sau vrei sa-i tragi o captuseala custom :)

Link către comentariu

E din cauza trusei de scule...s'a gandit sa o testeze si sa desfaca pe ici-pe colo...dar a uitat sa se opreasca :D

Link către comentariu

sunt scoase toate plasticele pana la jumatate , din fata pana in spate ... am avut de scos cablurile de la instalatia de sunet si centrala de la carkit, prin august am in plan sa dau iar jumatatea de sus adica plafonul si stalpii sa ii imbrac in ceva :)

@Paul am de gand sa "pacatuiesc" mult cu trusa asta :))

LE: am revenit la faruri stock si acum sunt in cautare de stopuri de bora variant sau de pacific...

Modificat de TurboDIesel
Link către comentariu
bbogdanmircea

  • Te pricepi la reglat niste usi? Usile mele din fata sunt un pic cazute, dar ma tem sa ma bag sa le ridic din balamale ptr ca deocamdata nu-mi ploua in masina si ma tem sa nu stric pozitia chederelor fata de usi si sa-mi intre apa sau ceva...

Link către comentariu

la balamale nu am umblat niciodata ... te pot ajuta cu trusa de scule daca trebuie reglate ... eu personal nu umblu la masinile altora :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Astazi , Vineri 13 am facut ITP-ul la masina si am trecut cu bine , multumesc colegului zebrocksky pentru ajutor cu aceasta ocazie :beer:

Poza de astazi:

img0765q.jpg

Ureaza cat de curand ulei + filtre + suport cutie

Link către comentariu
cristi_eftimie

frumos ....dar parca cere niste jante....sau astea-s puse doar pentru ITP??

Link către comentariu

a avut si jante pe 17" , in combinatie cu suspensie sport si cu drumurile din Iasi am promis ca nu ii mai pun jante de aliaj ... oricum ma gandesc sa revin la suspensia stock pentru ca devine imposibil de circulat prin Iasi cu o masina coborata.In ideea in care o fac stock m-am gandit la niste jante oem pe 16"

Link către comentariu
cristi_eftimie

pai la ce sosele avem in tara noastra...jantele pe 16 sunt compromisul ideal.....

Link către comentariu
bbogdanmircea

Am vazut si eu urma din parbriz, ai luat pietroiul recent sau era acolo si n-am observat-o eu?

Link către comentariu

are aproape 2 ani de acum crapatura aia ... e de la o "pietricica" luata pe europeana , curios e ca nu prea aveam masini in jur ... oricum daca mai trec o iarna cu parbrizul asta e bine ... ar fi al 5-lea schimbat :(

Link către comentariu
bbogdanmircea

Ooo... :(

La mine inca rezista eroic cel original de pe masina.

Are 2 floricele care au fost izolate, inca vreo 3 ciobituri care nu au ajuns pana la folia din mijloc dar in rest se tine destul de bine.

Din ce am inteles astea originale de pe masina ar rezista mult mai mult datorita montajului din fabrica prin care sticla nu se tensioneaza...poate o fi doar un mit sau ceva.

Banuiesc ca ai ceva experienta la datul jos al barei si al farurilor, m-ai putea ajuta cu niste tips ptr reglat un far? Din ce am vazut eu nu prea se poate umbla la faruri la Golf decat daca dai bara jos, altfel nu este loc acolo nici macar sa schimbi un amarat de bec...

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu

trebuie data bara jos . farul este prins in 4 suruburi , 2 sus si 2 jos , mare reglaj nu ai ce sa ii faci doar sa slabesti putin suruburile si sa il misti in directia dorita ... asta daca te referi la pozitia farului si nu la reglajul luminii.

Link către comentariu

stie cineva cu ce solutie sa dau pe manerele de la interior ca sa dizolve vopseaua aia cauciucata mai usor ?

Link către comentariu

le demontezi si dai cu apa calda/cif si un burete de vase.

exista un topic despre asta,sunt mai multe solutii folosite dar asta mi se pare cea mai la indemana.

Link către comentariu

multumesc , nu mai am loc prin casa din cauza pieselor de la masina , vreau sa le rezolv cat mai repede ... revin cu detalii

Link către comentariu

le vopsesti sau le acoperi cu alt strat cauciucat (plasti dip) ?

Link către comentariu

mi-am luat un torpedou din dezmembrari si acum incercam sa le schimb usile ca parca e mai putin zgariata a mea , insa balamalele au nituri din plastic :( , macar e bun ca nu are gauri de la carkit si nu are rupta marginea la ansamblul acela care tine usa sa nu cada ca din plop...

@Muale nu vreau sa le vopsesc cu nimic le las asa cum raman dupa ce le curat , daca dau bine le las asa ... si nici nu se vor mai zgaria :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!