Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

TurboDIesel

sina / sanie / suport spoiler cu i-o mai zice ... e o bucata de plastic de pe langa aripa pe care intra spoilerul si se aliniaza cu aripa ... l-a mine una s-ar rupt de la cum parcam masina cu botul peste borduri si cand dadeam inapoi imi agata spoilerul.

covorasele si tavita sunt de la mircea , doar cele pe fata au gauri pentru prindere in podea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
TurboDIesel

Am profitat de faptul ca am masina desfacuta de la cum am scos cablurile de la instalatia audio si am facut ceasurile , climatronicul si player-ul cu alb si rosu .

dscf1405jv.jpg

Link către comentariu
TurboDIesel

Multumesc , farurile depo sunt mai mult decat ok , nu am auzit pe nimeni sa fie nemultumit de ele ... tinand cont si de pretul lor.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

am inlocuit covorasele textile cu cele de cauciuc si pe cele textile le-am spalat , le-am schimbat sistemele de prindere si le-am pus la pastrat in dulap.

dscf1419x.jpg

am achizitionat si o trusa de scule de care sa ma folosesc cand lucrez la masina

dscf1421n.jpg

ceasul de boost este pe drum;

mi-am gasit si radiator de ulei, o sa dau comanda si de ala cand mai fac rost de bani :)

Link către comentariu

Aveai ovale si ai pus rotunde?

Trusa e interesanta,ai de toate...e cea de pe forum la vanzare?

Sent from my HTC using Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu

colegul ar_florin de pe forum ... 500 ron + transport 40 ron , trusa Mannesmann Germany 215 piese.

nu, aveam rotunde , insa am mai cumparat ca mai aveam lipsa , sau rupte ... am pus la ambele seturi de covorase si mai am si de rezerva :)

Modificat de TurboDIesel
Link către comentariu

faina trusa...tre' sa ii facem rodajul...sa iti mai iei Euri si Muri si e completa :D...Hai cu ocazia asta poate asamblam interiorul tau si il dam jos pe al meu :D

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Are si M uri trusa. (si interirori si exteriori). Nu are M12 ptr volan da se poate lua separat - am si eu la fel :D

Gasiti pe ebay.de la 98 de euro parca. Ajunge cam 500 adusa acasa

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

da,da...retrag ce am zis mai sus ghidandu'ma doar de poza.Am vazut'o live si e super.Deja a terminat aproape "rodajul" la piesele din trusa :))

Link către comentariu

e foarte ok , alta viata cand ai pe ce pune mana la nevoie :))

Link către comentariu

de unde ai luat prinderile de covorase?> pe forum are colegul care vinde si presuri dar nu cred ca vinde separat. as vrea sa pun ovale in locul celor rotunde si in spate inca unul (am doar 1/podea si 2 in pres)

Link către comentariu

pai prinderile sunt din 3 bucati : surubul din mocheta , si 2 bucati care se clipseaza si fac palaria aia pe covoras ... le-am comandat la un magazin de piese auto , au cod fiecare ...1 leu cel care vine in mocheta si cate 1.50 cele care se clipseaza pe covoras

Link către comentariu

poti da comanda de la orice magazin de piese auto care aduce si piese pe original doar ca o sa iti vina mai greu cam in 5 zile , asa vin piesele originale...

Link către comentariu
bbogdanmircea

Salutare.

Daca nu ma insel suntem vecini adica stai in blocul urmator celui in care stau eu, asta daca stai pe Hlincea 992 :D, eu parchez putin mai in fata de unde parchezi tu, ti-am admirat radiatoarele care se vad in fata prin bara decupata :D

Ai putea sa postezi te rog codurile de la capacelele de fixare pentru presuri ca sa comand si eu?

Ai gasit si pentru covorasele din spate suruburi de fixare tot asa de la producator?

Link către comentariu

@BLV am vrut de mult timp sa trec pe presuri de cauciuc pentru ca sunt mai practice si pot fi folosite in toate anotimpurile ... am mers cu presurile textile oem de 6 ani de cand am masina si am fost surprins cand le-am spalat in primul rand de calitatea lor (foarte buna) si in al doilea rand de cata mizerie a putut sa iasa din 4 bucati de material :o + ca am inlocuit si presul din portbagaj cu unul de cauciuc , cel original s-a facut praf dupa ce s-a varsat un bidon de ulei pe jumatate plin pe el.

@bbogdanmircea stau pe Hlincea intr-adevar ... din pacate masina e toata dezmembrata si murdara , nu prea am timp de ea si nici finante insa incet incet o pun eu la punct.

Sistemele de fixare sunt pe original nu pe producator ... pe spate la covorasele originale am avut gauri pentru prinderi insa la presurile de cauciuc nu am si nici nu am vrut sa le gauresc pentru ca nu prea merge nimeni in spate ca sa le mute.

Cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin de piese auto sa le caute in program pentru ca eu mi-am luat pe negru insa sunt vreo 3 4 nuante de negru si chiar se cunoaste diferenta ... desigur ca difera si codul in functie de nuanta.

Coduri la prinderile originale cu care a venit masina :

surub: 3D0 864 812A

palarie inferior: 3D0 864 523A

palarie exterior: 3D0 864 521

Ps: daca ai doar cateva lipsa mai am eu cateva de rezerva si te pot ajuta.

Link către comentariu

din pacate nu.

btw am scos stergatorul de pe haion si acum sunt in cautare de dop la un pret bun.

Link către comentariu

Vrei metalic sau plastic dopul? Pe ebay sunt destule,pe la 5 euro daca am retinut bine

(Cu postarea asta risc iar warn pt anunt de vanzare in numele altuia ,nu? )

Un colegvspunea ca a luat de la norauto. Tevpot ajuta eu daca vrei,mag e langa blocul meu.

Eu nu as renunta la stergator pt ca nu mai vad nimic in spate.

Estetic se vede mai ok dar prefer unul de golf 5 decat dop.

Link către comentariu

nu prea folosesc stergatorul pe spate si aveam si duza stropitorului infundata ...

www.gecleant.de - mi-a trimis un coleg link-ul si a spus ca ma ajunge cam 70 80 ron adus la usa ... ideea e ca vreau ceva de calitate tot din sticla cu adeziv cu tot , am mai intrebat si pe la magazinele de tuning de pe la noi insa mi-au dat niste preturi nesimtite de ~50E

Am mai gasit anunturi vechi dupa o cautare pe google cu ceea ce caut eu la 50 ron insa nu mai gasesc :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!