Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

O prima impresie dupa o saptamana cu suspensie sport ... HORROR!

Partile pozitive:

-Aspectul vizual imbunatatit foarte mult

-Dinamica masinii imbunatatita ... se comporta excelent in curbe

-Sa ma gandesc bine poate mai gasesc ceva ... a da , faptul ca e reglabila ca sa o pot ridica mult , mult.

Partile negative:

-Consumul in oras a crescut de la 8 9 la 11 12 l la suta ca deh... acuma merg doar cu primile doua viteze ca am de numarat gropi :)

-Daca bag pe cineva cineva in spate imi freaca cauciucul de aripa

-Acum un drum prin Iasi e o adevarata aventura ... toti se uita urat , claxoneaza ... am impresia ca vor sa se urce pe mine :)

-Nu pot sa zic ca ma deranjeaza faptul ca e mai rigida acum cat ma deranjeaza faptul ca la un drum mai lung trebuie sa fii mult mai atent sa analizezi drumul din timp si e foarte obositor

-Si sa nu uit ... acum nu mai pot fi relaxat la volan pentru ca trebuie sa strang din .... la fiecare damb/groapa si sa sper ca nu am spart baia de ulei.Lista poate continua ...

Atasez si o poza:

cimg4121.jpg

Link către comentariu

Avantaje si dezavantaje...tinand cont de drumurile noastre nu prea se renteaza suspensie sport...si eu am si imi vine greu sa zic asta dar regret oarecum...in schimb orice masina arata suuuuuper cu garda lasata.

Link către comentariu

:)inca unu' care isi da seama ca romania si suspensii sport/joase & eventual jante mari cu talon mic nu se impaca.

tu ai dus-o prea la extrem,ai coborat-o prea mult daca ajunge sa frece de aripa in spate.

mai ridica 1-2 cm. mai mergi cateva zile. mai ridica,mai mergi...asta pana cand gasesti limita de toleranta pt c*r si baia de ulei :)

Link către comentariu

Esti balaur ba Georgel,smechera masina !

Data viitoare cand mergi sa reglezi suspensia sa`mi zici si mie sa nu mai trec pe acolo :RO flag:

Glumesc,tine-o tot asa ca iese avion.

Link către comentariu

Si eu fac aceeasi recomandare ca si Muale, parca prea la extrem ai coborat masinuta, cred ca la niste opritori din alea de trecere de pietoni de redus viteza, cred ca atingi pe dedesubt cu scutul. Cu toate ca aspectul s-a imbunatatit cred ca daca mai ridici masina maxim 2 cm o sa fie combinatia ideala intre stabilitate-look si confort.

Link către comentariu

Inca 2 poze acum si cu spoilerul fata si faruri ... cam murdara insa nu ma pot bate cu vremea ... la capitolul exterior cam asta ar fi ... mai trebuie sa`i dau un polish si sa pun folie pe geamuri . Urmeaza capitolul interior insa ma bate un gand sa o scot la vanzare ... as vrea ceva cu motor mic de oras , un polo modelul nou mi`ar place insa ramane de vazut ...

cimg4365b.jpg

cimg4366x.jpg

Ceva pareri , sfaturi ?

Link către comentariu

Prea sofisticata masina ta georgele ! :coffee_lol: . Ca sfaturi , ridica-i garda putin la sol ca sa nu ajungi ca mine fara cutie ..., folie geamuri spal-o si pastreaz-o sanatos fara probleme :biggrin: .

Nu vinzi antena ? :biggrin:

Link către comentariu

e bestiala masina, imi place mult. garda la sol zici ca e din campionatul nemtesc dtm :coffee_lol:, era buna doar daca am fi avut drumuri, borduri corespunzatoare :biggrin:

Link către comentariu

Multam fain pentru cuvintele de lauda si pentru sfaturi ...

@Muale farurile sunt de la depo , r32 look black @150E aduse din Germany , daca vrei mai multe detalii trimite PM ... eu sunt multumit de ele , motorasele pentru reglaj s`au potrivit perfect totul bine si frumos doar ca pe faza lunga au becuri h7 in loc de h4 , pentru banii astia merita :)

Link către comentariu

Ii sta tare bine asa lasata pacat ca la noi nu prea merge si esti nevoit sa o ridici. Nu prea sunt de acord cu vopsitul jantelor (fara sa te superi dar daca puneai niste capace negre pe jantele de tabla tot una era, nu se mai vede frumusetea pe care o are janta din aliaj). Iti mai dau un sfat daca nu e cu suparare: colanteaza negru lucios si stalpul mic de pe geamul spate pentru ca a ramas singurul mat. Succes in continuare si sper sa nu te dernajeze ideile mele :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Mult mai bine ii statea cand era coborata la minim si aripile "inveleau" rotile am mers 2 zile cu ea asa curios ca nu imi atingea nicaieri pe fata ... insa nu puteam sa merg mai nicaieri cu ea cu drumurile noastre , imi vine destul de greu acum sa o mai ridic ... dupa ce m`am obisnuit cu ea asa insa nu prea am de ales ...

In legatura cu jantele iti dau dreptate insa in cazul meu trebuiau reconditionate si nu stiu daca ar fi putut cineva sa refaca suprafata aceea lucioasa ca la jantele de gti ... insa nu pot sa zic ca nu imi plac si asa atata timp cat le tin curate.Stalpii aceia am sa`i fac cand voi pune foie pe geamuri sper sa iasa bine ... 10q

Modificat de TurboDIesel
Link către comentariu
  • 1 month later...

@nick_n S-a ars iar un bec ... imi cumpar zilele astea un chit nou de data asta de 35W sper sa fie mai fiabile .

Link către comentariu

Update :

-Masina a primit un nou kit xenon de 35W 4300K

-Urmeaza folie pe geamuri

-Am mai spart un parbriz asta fiind cel cu numarul 5... am sa`l schimb dupa ce trece iarna.

-Trebuie sa schimb intercooler`ul , egr`ul si un tampon la motor , bucse , bielete si un rulment pe fata :D

Si cateva poze mai noi :

dscf7920.jpg

dscf7934.jpg

dscf7924.jpg

dscf7946.jpg

dscf7967.jpg

dscf7982.jpg

dscf7991.jpg

dscf7998m.jpg

dscf8010.jpg

dscf8012.jpg

dscf8024.jpg

dscf8029z.jpg

dscf8033o.jpg

Link către comentariu

aluminiu / 10 mm fata / 20 mm spate / bazar patru ciuning / ~150E cu tot cu prezoane / firma se vede in pozele mai vechi , daca nu gasesti da un PM.

Link către comentariu

@cTL am spus ca iti dau tie car-kitul de pe masina insa nu mai schimb nimic la interior pentru ca vreau sa vand masina dupa ce o pun la punct ... sper sa nu te fi incurcat...

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Imi place cum arata cu suspensia sport...pacat ca drumurile sunt prea proaste....

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

@Lucian stai linistit ca nu ma dau eu batut asa usor , din primavara wagenwerks scrie pe ea :)

Update:

-Am pus rotile de iarna de ceva de timp.

-Am curatat egr-ul , am schimbat intercoolerul cu unul nou Valeo si am intarit traseul egr - turbina pentru ca la turatie mai mare imi scuipa furtunele.

-Am schimbat suspensia masinii cu cea originala , toata bucsaraia si un rulment dreapta fata.

-Am sa schimb cat de curand softul masinii , am sa revin la cel original.

-Ramane de schimbat volant in primavara si d.p.d.v. tehnic masina e stas.

Din primavara incet incet vor incepe modificarile:

Exterior: Schimb culoarea masinii , alte triple , modificat faruri , alte prelugiri pentru spoilere , alte jante , alta suspensie s.a.m.d.

Interior: Volan 3 spite piele , tapiterie plafon neagra , alt HU , sonorizare Helix , plafoniera w8 si alte detalii :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!