Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

Daca tot ii dai vopsea, un cerc de tabla la fiecare gaura + sudura...e sfant. Masticul este un cauciuc care se plastifiaza. Nu cred ca este in regula, mai ales ca plafonul se incinge si e posibil sa iti crape intr-o perioada mai scurta/mai lunga dupa noroc

Link către comentariu

Masticul a fost o solutie temporara si peste el am avut si folie ... masina momentan e la vopsit , de reparat o repara cu chit si am scos si butucul de la antena . Am sa pun poze cu plafonul cand e gata ... oricum urmeaza sa schimb putin fata masinii so stay tuned :P

Link către comentariu

Piese noi : suspensie reglabila si distantieri 20 mm spate / 10 mm fata , saptamana viitoare sper sa le am pe masina .

cimg4099.jpg

Link către comentariu

Felicitari,superba masina....am fost langa ea..dar n-am intrat sa vad ce are inauntru....acum am vazut...Foarte tare.Km multi si fara evenimente.

Link către comentariu

@danu_s multumesc , ne vedem in Iasi la spontane :(

@Bebeee jantele sunt originale sigur , scrie vw audi pe ele si se vede clar diferenta intre ele si replici , in plus am am parcat langa un a8 si le`am analizat .... cele de a8 erau pe 19" in rest identice. Btw le`am facut negre :D

Link către comentariu

Update : Noile faruri ... am cautat originale de r32 insa nu am gasit si am optat pentru astea :

cimg4100r.jpg

Masina sper sa o scot maine de la vopsit si de luni sa schimb piesele , am sa vin cu informatii si poze pe parcurs.

Link către comentariu

ce pret au avut farurile/de unde?

arata f bine,simplu,clasic.

eu unul nu as pune angel eyes sau alte nebunii.

Link către comentariu

Pe ideea asta am mers si eu ... ceva simplu fara angel eyes , fara leduri... caut un look OEM.

Ai PM cu info.

Link către comentariu

Am curatat si placutele de inmatriculare cu acetona si un burete de vase , am frecat oleaca la ele ... in timp ce munceam din greu mi`am adus aminte ca prestez cu un personaj dintr`o reclama :

Urmeaza sa le lipesc cu banda dublu adeziva insa pe spoilerul fata as lipi numarul ca la mitsubishi ... am sa vad daca da bine .

cimg4106.jpg

Link către comentariu

Poze cu manere si bandouri in culoarea caroseriei deocamdata fara spoilerul nou si cu jantele de iarna :icon_thumright:

cimg4107.jpg

cimg4108.jpg

Link către comentariu

frumos ultimul look al masini, foarte "clean". Pe spate merge o fusta ca cea pentru senzori de parcare din fabrica(dar modelul curat fara senzori) sau o fusta v6 cu iesire pt evacuare e dementiala si pe fata la fel fusta de v6 cu 3 prize de aer, arata intr-un mare fel. Nu imi vinzi mie car-kitul(doar daca este complet cu microfon, cabluri etc)? se poate folosi daca nu navi? bafta in continuare la proiect!

Modificat de cTL
Link către comentariu

@cTL car-kitul am sa incerc sa`l scot intreg sa poata fi folosit si pe alta masina cu microfon cu tot , daca am sa reusesc ti`l dau gratis ca eu oricum il aruncam...am sa`ti trimit PM.

Link către comentariu

serios? as fi recunoscator. da-mi un pm sau mail!

Modificat de cTL
Link către comentariu

@cTL la mine microfonul e integrat in plafoniera si ca sa il scot trebuie sa desfac multe ... am sa te anunt cand dau jos car-kitul daca o sa te mai intereseze.

Jantele negre si prafuite :

cimg4112.jpg

Si triplele in varianta finala:

cimg4114m.jpg

cimg4115.jpg

Link către comentariu

ce sunt chestiile alea 2 de plastic dreptunghiulare de pe spatele banchetei?se vad in partea de sus la prima poza... eu parca nu am asa ceva.

jantele pe masina,cand?

stopurile parca sunt prea negre,se vede "decupat" fiecare loc (marsarier,semnal...)

Link către comentariu

Acolo vine copertina care se trage in portbagaj , la mine e scoasa , am scos si bara aia din spatele banchetei in care este plasa ....

Triplele exact asa am vrut sa le fac.

Jantele sunt deja pe masina , si suspensia care mai trebuie putin reglata si farurile :))

Poze cu masina intreaga am sa pun cand e gata.

Link către comentariu

si poti sa dai decat microfonul, fara cablaraie? ca eu ma gandeam tot in plafoniera, e o aerisire si cred ca acolo trebuie sa vina. nu ma pricep, dar ce trebuie sa contina un carkit? microfon+holder+interfata(cutia aceea) nu? da mai ma intereseaza. am mai multe intrebari care vreau sa ti le adresez dar nu vreau sa te stresez. sunt superbe jantele. :)) poate vorbim pe privat, sau messenger. bafta.

Modificat de cTL
Link către comentariu

Deocamdata sunt la capitolul exterior si am cam ramas fara resurse insa cand fac rost de bani merg la electrician pentru ca am de schimbat si 2 boxe si de curatat laserul de la cd-player, am sa vad cum si ce pot scoate , ti`as spune mai multe insa nu ma pricep nici eu la car-kituri ... pentru informatii despre alte piese cu mare drag ;)

Link către comentariu

Poze cu suspensia si jantele pe masina , deocamdata o las asa ca se se aseze putin telescoapele si arcurile si saptamana viitoare o reglez ... vreau sa am un cm intre roata si aripa .

cimg4117t.jpg

cimg4118.jpg

cimg4119.jpg

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Super arata jantele. Tu le-ai facut sau le-ai facut undeva? De ce nu le pui capace peste prezoni cu VW?

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri insa nu e gata ... jantele le`am facut la un vopsitor eu nu am nici macar garaj.Capace nu o sa pun pentru ca imi plac mai mult asa cu prezoanele argintii de la distantieri :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!