Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

Cum mai este Nicolina ?

La ultima vizita am fost pe acolo si am vazut ca era asfaltata zona unde stai tu ... deci poti sa iti iei roti de racing de acum :P

Sunt curios si eu de Ravenol asta, si mie mi se pare oleaca prea ieftin, pe forum parca se spunea ca VMO ar fi mai smecher decat VPD sau ceva de genul.

 

Ce fel de ambreiaj si volant ai luat, standard sau ceva mai puternic de VR6 ? Si cat a ajuns ?

Link către comentariu

Salut, esti norocos ca ai scapat de ditamai santierul...era jale cu traficul si inainte sa inceapa, acum e si mai si...e cam la 50-60% in afara de pod unde este mai delicata situatia...

masina nu o mai fac racing :)) mai degraba un golf gt...trebuie sa ajunga un kinder care a schimbat destul de mult planurile :)

eu sincer am luat Ravenol din comoditate, am umblat o perioada dupa piese si eram satul de comenzi(initial vroiam sa imi iau Amtecol de pe un site) si am luat ce am gasit la indemana(influentat in mica masura si de ce se spune pe forum despre el); am sa revin cu impresii dupa ce reusesc sa il torn in motor...

ambreiajul e sachs stock luat piesa cu piesa dupa seria de sasiu, si a costat 2300 ron cu tot cu rulment hidraulic si volant masa dubla

cu ocazia asta mentionez ca am achizitionat o turbina mai mica(gbt1756vk) si vreau sa imi refac traseul la intercooler si un soft mai domol (200cp si 400nm) 

Link către comentariu

copilul din mine vrea un seat leon sc fr 2.0 tdi 186 cp, care, dupa ce ii expira garantia sa fie dus in 400 cp pentru joaca  :lol:

Link către comentariu

zebrocksky de ce ai poza la avatar cu farurile mele ?  :grrrrrr:  :angry:  :banghead:

LE: acum am vazut ca si eu am poza cu farurile tale :lol:  :hainoroc:

Modificat de TurboDIesel
Link către comentariu

au ajuns si telescoapele Koni str.t...sunt mai moi decat fostele kw-uri, sunt facute in Olanda si nu imi plac pentru ca sunt portocalii  :D

mi1b.jpg
Link către comentariu

Si tu Brutus ? :))

Ma faceti sa nu mai am rabdare pana le iau. ..

Trimite si mie macar cutiile sa ma laud. :)

Pret? 1250 ?

Arcuri?

Link către comentariu

lasa ca dau cu un spray pe ele :))

detalii arcuri si pret pe pagina anterioara :P

@Muale asta este si ideea sa ramana in familie...daca nu era golf 4 iti zic sigur ca nu o pastram

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De Luni ne-am apucat de masina...pana acum s-a schimbat tot ce era piesa stock si am ajuns la stadiul modificarilor...

am mai schimbat fata de piesele enumerate si fulia la alternator si simeringul la vilbrochen

dupa ce o terminam revin cu detalii despre tot ce s-a facut

hxkz.jpg
t0nl.jpg
 
Link către comentariu

Si mai ai?:D a cam fost ditamai lista de piese..tot de luni sper sa ma apuc si eu de a mea...:D

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

mai avem cateva zile de treaba...acum se face tuning :)) totul trebuie facut custom si asta dureaza mai mult pentru ca gasim greu piese :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@nemtzalau multumesc

@rudolf.s am bara originala care e deja taiata... din primavara o sa pun bara noua din care o sa tai doar putin pe interior pentru ca s-a pus intercoolerul cat mai sus si cat mai in spate ca sa pot bune bara cu tot cu grile...

 

Astazi am facut evacuarea cap - coada din: 3 m teava inox de 60 cu 2 in carne ; 8 coturi inox de cu aceleasi dimensiuni ; 1 racord flexibil de 60 ; 3 flanse otel carbon ; 1 finala inox borla. Acum e liniste :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!