Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

Salut...ai montat bucsele? de ce ai ales powerflex?ce beneficii au fata de cele stok?

merci

Link către comentariu

nu le montez inca, deocamdata imi fac stocul necesar de piese si in vara le schimb pe toate...

bucsele la dogbone le schimb doar dupa ce schimb suportii laterali motor care sunt destul de obositi

momental am suport nou lemforder schimbat in vara cu suruburi cu tot dupa ce am reusit performanta de a-l rupe pe cel vechi la curse; am nevoie de ceva mai rigid, rezistent pentru un condus mai sportiv...

Link către comentariu

Am inteles...merci de info...deci daca nu am in plan curse si etc nu merita nu?se poate spune cat au costat?

Link către comentariu

Astepta sa faca astia drumurile nu le monta inca :P mai ales daca sunt racing :P

Link către comentariu

astept ca nu am de ales... au promis astia ca asfalteaza nicolina , cug insa cine stie cand; oricum la vara trebuie sa schimb suspensia...again

Link către comentariu
  • 2 months later...
chinto_boss_ro

oooooo ce de pasiune am gasit aici...200+? sper sa trec si eu pragu in vara asta :D foarte frumoasa familiara asta ...bafta si dai bice.

Link către comentariu
bbogdanmircea

O intrebare scurta: de unde ai achizitionat farurile cu lupa? Ai si xenon ? Daca da cum se vedeau cu bec normal cu halogen?

Link către comentariu
TurboDIesel

farurile mele vechi cu lupa erau de la depo si acum sunt pe masina userului zebrocksky...am avut si halogen si xenon pe ele, eu am fost multimit, insa poti discuta cu Paul sa vezi ce zice si el...oricum orice faruri ai avea conteaza mult cum le reglezi, de exemplu eu am acum farurile lui originale si nu vad bine noaptea cu ele la drum lung pentru ca nu le-am reglat de cand am facut schimb...insa o sa imi fac timp si pentru treaba asta :)

Link către comentariu
bbogdanmircea

Merci o sa vorbesc cu el, care e diferenta in Depo si Dectane, cel putin cele R32 look arata identic si au si acelasi pret...

Asa e conteaza enorm si reglajul, din pacate reglajul la Golf e cam de kk, eu pana acum de 2 ori am fost la ITP si de 2 ori ala de mi le-a reglat a invartit pana a sarit oglinda din nuca aia...iar da bara jos pune-le la loc...etc...etc...

Merci de sfat.

Link către comentariu

:) farurile sunt peste cele stock dar folosind halogen(nimic extravagant gen philips extreme power bla bla bla)Cu xenon nu se vedea mai nimic(4300k).Asta cica din cauza puterii de 35w.Cica pt lupa trebuie 55w.M'a descurajat pretul mare..sunt foarte multumit de halogen+lupa.Delimiteaza bine si focalizeaza la fel de bine.Reglajul inca o data isi spune cuvantul.

Link către comentariu
  • 4 months later...
4atr.jpg

 

Revizie:

Ulei Ravenol vpd 5w-40 5l

Filtre Mann

senzor nivel ulei Topran

Distributie Conti/Ina

Curea acc Conti/ rola Ina

Pompa apa Hepu

Antigel Hepu G12+

Suporti motor stanga/dreapta Lemf 

Discuri frata fata/spate Ate

Placute frata fata/spate Ate

Conducte frana fata/spate Ate

Lichid frana Ate blue racing 1l

Garnituri etrier fara Ate / spate Trw(nu am gasit Ate)

Lichid servo verde OE

Burduf planetara stanga OE

Ulei cutie Ravenol 75w-80 3l

Kit ambreiaj + volant + rulment Sachs

Flanse telescop fata Lemf

Palarii arc spate OE

Arcuri Eibach pro-kit -30mm ( 2 3 sapt Germania)

Telescoape Koni str.t (4 5 sapt Germania)
Link către comentariu

Pare a fi revizie generala daca imi spuneai te scuteam de asteptarea asupra suspensiei am eu koni yellow puse si date jos cumparate de noi cu factura ! O intrebare (personal nu am auzit de uleiu care il fosesti cum este )

Link către comentariu

o revizie mai generala ce-i drept...

@quattro spune-mi macar ca de dadeai cu cel putin 500 de euro ca sa nu ma zgarii  :icon_bounce:

Cu uleiul asta sunt si eu curios...initial aveam in plan un ulei din usa (Amtecol) insa pe forum si nu numai vad ca e ridicat in slavi Ravenol-ul... Vpd e special pentru pd si are un pret dubios de mic pentru un produs made in Germany(140 ron / 5l); am sa revin cu impresii despre el dupa ce il torn in motor.

@Lawrentzyu eu as fi vrut o masina mai tanara insa cu siguranta nu as fi gasit o masina mai buna ca a mea  :vwrullz:  asa ca am decis sa o intineresc pe asta :D

telescoapele ma ajung 1500 ron  :sick:

 

@Lucian astepti gemeni ? :))

Modificat de TurboDIesel
Link către comentariu

si eu as fi mers pe ulei OEM insa e dublu ca pret si cu siguranta e Castrol si cu alta siguranta :) nu e de 2 ori mai bun ca asta :D

Link către comentariu

La cutie eu am mers pe Febi...

Pe Ravenol VPD merg si eu...tot din motivul made in germany...dar sincer...parca imi placea mai mult vechea formula...

Link către comentariu

acum am in motor motul x-clean de care sunt multumit, nu mi-a mancat un gram si e stabil...am sa vad cum se comporta si ravenol mai ales ca au scazut destul de mult temperaturile; daca nu imi prezinta incredere il schimb pana intru in iarna

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

distantiere aluminiu simoni racing / pe fata 2x15 mm; pe spate 2x20 mm / coastadeest @ 75 euro setul cu tot cu prezoane 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!