Jump to content

Just an ordinary Golf ?


TurboDIesel

Postare recomandată

stiu ce zici , m-am documentat si eu si la urmatorul schimb o sa pun Diesel high tech , nu am fost eu la butoane cand s-a dat comanda de ulei , doar am precizat sa fie pentru PD

masina nu e facuta intr-un service ci pe la amici , softul e facut la Dragos de la completeCHIP

Link către comentariu
  • 2 months later...

masina a primit un nou player ; Pioneer AVH-2400BT DVD cu urmatoarele caracteristici:

  • unitate multimedia format 2DIN
  • amplificator 4x50W MOSFET integrat
  • tuner radio AM/FM cu RDS si 24 de memorii pentru posturi radio
  • modul bluetooth Parrot integrat pentru convorbiri tip "maini libere"
  • microfon extern inclus
  • preia agenda telefonica - 1000 numere pana la 5 useri diferiti
  • reda urmatoarele formate:

  • filme in format DVD (incluzand DVD-R/RW in mod VR)
  • CD-uri (incluzand CD-R/RW si Video CD)
  • MP3, WMA, WAV, AAC de pe suport CD, USB
  • filme in format DivX, MPG1, MPEG2, MPEG4 si poze JPEG de pe CD, DVD, USB
  • iPod, iPhone
  • fisiere de pe unitate de stocare USB (stick, flash, etc)
  • surse AV externe prin intermediul intrarii auxiliare AV

  • ecran tactil tratat anti-reflexii cu diagonala de 5.8"
  • aspect ratio: 16/9
  • iluminare taste - variabila, setabila din meniu intre 113 nuante posibile pentru o integrare perfecta in bordul dumneavoastra din punct de vedere cromatic
  • telecomanda disponibila optional CD-R33
  • conectivitate:

  • AUX-In AV (jack)
  • Direct Sub Drive
  • 3 preout-uri de 4V
  • PAL/NTSC/SECAM
  • intrare pentru camera de marsarier
  • 2 x intrari RCA AV (VCR + AV mini jack)
  • intare RGB (pentru conectarea unui sistem de navigatie disponibil optional)
  • conectivitate comenzi volan de fabrica (necesita interfata disponibila optional)
  • intrare USB frontala
  • iesire video

  • functii audio:

  • Automatic Sound Retriever
  • Auto EQ
  • Convertor D/A pe 1bit
  • Dolby Digital
  • DTS
  • EQ grafic pe 8 benzi cu 7 presetari
  • filtre HPF si LPF integrate
  • Sonic Center Control
  • Source Level Adjuster
  • Loudness

  • compatibil iPod/iPhone (necesita cablaj optional CA-IW.51V)
  • App Mode

brandproduct.jpg

Link către comentariu

Sta-ti-ar basu'n difuzoare :)) Asteptam curaj sa il pui/punem sa vedem si cum se impaca masina cu playerul. :vwrullz:

Link către comentariu

si eu sunt curios da pana imi fac eu timp sa ansamblez masina mai dureaza ... oricum vreau sa schimb inelele de plastic de la difuzoare cu unele de lemn si sa insonorizez portierele pentru mai multa muzica si mai putin zgomot :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

sa trec in "caiet" ce am mai facut la masina:

-pivoti lemforder

-suport cutie lemforder + suruburi OE

-montat dvd

urmeaza revizia:

-Ulei Motul 8100 x-clean

-bujii Beru

-filtre knecht

img0924s.jpg

img0925nz.jpg

Tin sa precizez ca am luat motul de data asta din simpla curiozitate, fiind multumit de Liqui Molly folosit anterior, urmand sa decid care pe care :)

Link către comentariu

"O dat Domnu' " :)) si la mine urmeaza cam aceleasi lucruri...fara dvd doar :(

Link către comentariu

arata mai bine cu becuri albe la bord...de navigatie nu mai spun :icon_thumleft: ....e greu schimbatul de becuri originale de bord cu albe?trebuie becuri albe nu?

bafta

Link către comentariu

eu am led-uri albe doar in locul celor albastre...fiecare isi face in functie de gust, nu e nici greu si nici scump :)

Link către comentariu

Felicitari man foarte frumoasa masina! Atat a scos masina mea in configuratia cu turbina de 2,5 tdi traseu intercooler 63 evacuare 63 ! Anunta ma daca ai nevoie de ceva!

Link către comentariu
Adrian Marius88

Felicitari pentru modificarile aduse masinii! In mare parte asta va urma si la a mea, cel putin din punct de vedere mecanic.

Link către comentariu

:)) bai da' tu mai traiesti...?anul asta nu te'am vazut deloc.Poate bem ceva cald cand ai timp sa imi arati ce ai mai facut la masina...am auzit eu vorbe :P :evil:

da,e "setupul" de iarna.Ce bafta am avut cu ele ca am si indoit una intr'o groapa aparuta peste noapte(ca de obicei)...s'a chinuit Cretz o ora sa o refaca si sa nu mai scape nici aer,ca eram abonat la facut presiunea :))

Link către comentariu

@ady multumesc

@zebro traiesc cum sa nu, astazi am programare la coso garaj pentru revizie si curatat sorb, daca ai timp poti veni cu mine :D

Link către comentariu

Trec in fiecare zi pe langa masina ta parcata, dar parca sta cam mult prin parcare.

Ieri te-am vazut cum stateai in masina si o turai asa usor...suna bine!

Ai facut ceva modificari recent si vroiai sa fii sigur ca totul functioneaza?

Link către comentariu

pai de fiecare data cand plec cu masina simt asa un val de caldura din interior care produce un sentiment "cald" pentru un anumit domn Nichita , sunt ca o baterie deep cycle, la cata energie am acumulat as putea sa ii construiesc o cusca...si stiu si "cativa" prieteni care m-ar ajuta

Ieri probabil m-ai vazut dupa ce am venit din service; am facut revizia si am vrut sa aud cum toarce cu noul ulei inainte sa opresc motorul :)

modificarile, la timp de vreme calda , acum strang piese : galerie inversa awx , map 4 bari , garnituri galerii + suruburi noi , oil catch can samd

Link către comentariu

am cumparat deja senzor si galerie ... sincer cu cea de passat micsorez si traseul si nu prea are rost sa ma complic (si la buzunar) cu o galerie custom pentru 230 240 cp pe care vreau eu sa ii obtin (nici nu este nevoie) , mai ales ca nu o fac de competitie ;

Link către comentariu

Eu am modificat putin proiectu cu ajutoru celor de la topgear.. ! O sa zboare tot ce este acolo si voi face altceva! PS: Nu o fac de competitie:))

Link către comentariu

:)) II stiu pe cei de la topgear au plecat din Iasi...

daca vrei sa faci ceva interesant, pune actuator electronic in locul celui vacumatic :)

Ps: pentru cei cu cutii in 6 trepte O2M , a aparut kit ambreiaj cu volant single mass de la valeo

Link către comentariu

Man, cred ca l am deochiat ( de ambreiaj vb) a inceput sa patineze in treapta 3,4 :)) ! Cred ca imi voi lua un sachs "racing" + quaife :evil: ! SI referitor la actuator voi incerca sa fac asta cand voi schimba turbina cu una "speciala" !

Modificat de quattro3001
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

cateva maruntisuri taiate de pe lista:

-garnitura admisie

-garnitura evacuare

-suruburi admisie

-suruburi evacuare

-garnitura downpipe

-suruburi downpipe

-garnitura(oring) flansa admisie (ex egr)

-suruburi flansa admisie

-bucse powerflex rosii (diesel) suport cutie (dogbone)

 

dscf2497h.jpg
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!