Jump to content

Cum montez ceas presiune ulei la G2 16v


cipricipri
 Share

Postare recomandată

Am un ceas EQUUS de presiune ulei care are 3 papuci : un + , un - si un S ! Cum il leg la un g2 16v kr ca sa functioneze normal ? Precizez ca nu am nici o sonda !

Modificat de cipricipri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie in primul rand un senzor pentru ceas, apoi iti trebuie un 'T' pentru presiune ulei.. il infiletezi in termoflot in locul senzorului actula, senzorul actual il pui pe primul locas al splitterului (T) si senzorul folsoit pentru ceas il vei pune in locasul 2, de aici vei trage si instalatia pana la ceas. Papucii banuiesc ca sunt dupa cum si scrie : un plus, o masa, si firul de la senzor.

Ca idee, splitterul (T) cu senzorul de presiune ulei arata cam asa :

42210d1194409545-oil-pressure-gauge-install-question-remote-oil-filter-setup-001.jpg , e singura poza pe care ma gasit-o

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipi din cate stiu am eu o reductie ca asta din poza...eu am dat-o jos pentru ca merg direct pe citire, am renuntat la martorul care ma anunta...nu mai am nevoie.

Daca o vrei da un semn si ocaut :) ..sper sa o gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da in loc se senzorul pt ceas nu pot sa pun un senzor normal de presiune ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce stie ceasul sa citeasca, cat e de universal..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge...eu am incercat si cu alti senzori si cu alte sonde de presiune...ceasul de presiune nu a vrut semnal decat de pe sonda lui :biggrin:

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!