Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Postare recomandată

E diferenta la motorizare,masina din anunt este 2.0 TDI 08.05 - 125 170 1968 CBBB,cealalta masina cu motorul CBDC are doar 81kw si 110cp.

Sa verifici bine masina,ieri am vazut un G6 2009(2010) cu 88.000km la bord si in cartea service.De cum am vazut cartea service mi-a parut dubioasa.Am verificat masina prin cineva si are 208.000km. :lol:

WVWZZZ3CZAE000860.1.pdf

WVWZZZ3CZAE000860.2.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum trebuie sa fi foarte atent.........din poze reies cam doua masini, pentru ca apare cu doua feluri de jante. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cina ma ajuta cu verificarea unui VIN ? ( :)

WVWZZZ3DZ68003153

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cridaia,si dupa seria de caroserie si dupa programe ''la liber'' codul furnizat de mine este corect.

multumesc si inca ceva........are vreo importanta terminatia ? am gasit cateva variante cu o initiala la sfarsit ( de ex. 03L130755D )

am nevoie de cod si la kit ambreiaj si volant la aceeasi masina WVWZZZ3CZ9E076574

multumesc

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce sens verificare?

dotari si, eventual, istoric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cridaia,mie imi scoate ca doar codul dat de mine merge pt tine.

volant: 03G105266BM fara sistem START-STOP,si daca ai sistem START-STOP 03L105266S asta iti merge.

Set ambreiaj 03G141016A .

Rulment ambreiaj 02A141165M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, ma puteti ajuta si pe mine va rog cu privire la dotarile masinii cu VIN-ul VSSZZZ6LZ9R031075

Ma intereseaza in special daca are ESP, TCS+codul motorului. Multumesc!

Modificat de panteraroz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....wvwzzz3czcp076282

Multumesc

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cridaia,si dupa seria de caroserie si dupa programe ''la liber'' codul furnizat de mine este corect.

multumesc si inca ceva........are vreo importanta terminatia ? am gasit cateva variante cu o initiala la sfarsit ( de ex. 03L130755D )

multumesc

@cridaia,mie imi scoate ca doar codul dat de mine merge pt tine.

scuze ca intervin iarasi......am gasit pompa cu codul 03L130755D iar ce mi-ai dat tu este fara "litera" de la sfarsit.

se poate sa difere ceva intre ele sau reprezinta doar o revizie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie si Bosch dupa codurile de original imi scoate coduri separate:03L130755=0 445 010 546 si 03L130755D=0 445 010 551.Mai mult de atat nu iti pot furniza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inseamna ca cea gasita cu "D" la final nu este buna.......imi trebuie neaparat 03L130755, corect ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie asa imi da negru pe alb.Daca dai o cautare dupa codul fara terminatie...automat le scoate si pe cele cu terminatii pt ca se considera ca sunt piese comune,realitarea este ca sunt diferente intre ele.Daca ai posibilitatea sa citesti codul de pe pompa ta(este destul de greu dar nu imposibil),asta inseamna lamurirea lucrurilor 100%.E posibil sa mai fie si alte variante. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu mai inteleg nimic..............cum se poate sa difere codurile bosch fata de ce mi-ai dat ?

post-84251-0-61283300-1349776208_thumb.j

post-84251-0-41531900-1349776220_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuti si pe mine cu informatii despre masina dupa VIN : WVWZZZ1JZ1P144337

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ16ZCM045766

... daca se poate informatiile in format pdf. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!