Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Postare recomandată

Salut Gabi

Revin cu seria care nuera corecta mai incolo dar pana atunci,te rog,

WVWZZZ1KZ5W017177

Adi

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata Gabi

Te rog inca una

WVWZZZ6NZ1D006955

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Poti sa-mi decodezi si mie te rog urmatorul VIN: TMBCS61ZX68058117 ?

Ma intereseaza in special daca masina are filtru de particule sau nu, dar si restul dotarilor. Daca are filtru de particule, acesta apare in lista de dotari?

Merci mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX,

Merci f mult de informatii. Nu stii cumva, la Skoda se poate afla istoricul de service dupa seria de sasiu cum e la Volkswagen? In caz afirmativ poti sa-mi dai si astfel de informatii, cand a avut ultima intrare in service si la cati km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal puteam cu ceva vreme in urma,dar acum nu mai am posibilitatea.Te duci la o reprezentanta skoda (masina sa fie pe numele tau)facand dovada ca esti proprietarul masinii,si daca masina a avut service facute la orice reprezentanta din europa se poate afla istoricul de service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e problema, ca nu sunt proprietarul masinii. Am gasit masina la un autohouse in Germania. Am discutat cu ei pe email si le-am cerut seria de sasiu de la masina, dar as vrea sa aflu si istoricul de service, sa vad ca masina e ok si are kilometrii reali.

Stii cumva pe altcineva de pe forum care m-ar putea ajuta cu treaba asta?

P.S. Scuze de offtopic, putem continua discutia pe privat. Am intrebat aici ca sunt un pic presat de situatie...trebuie sa ma decid daca merg in Germania dupa masina sau nu.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi

Mai ajuta-ma ,te rog cu asta

WVWZZZ1JZ5WO25511

Multam

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1JZ5W025511

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

am si eu nevoie de ajutor pentru urmatorul cod WVWZZZ3CZAEO13376.

Doresc sa cumpar aceasta masina ,neamtul spune ca are norma de poluare euro 6.Asa sa fie,oare?

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 7ME Emission standard EU6 Diesel

Numar sasiu WVWZZZ3CZAE013376

Denumire model Passat Variant

Model PA

Data fabricatie 19.06.2009

An 2010

Cod vanzare 3C52W6

Cod motor CBAC

Cod cutie viteze LQV

Acţionare axă 6A

Dotare WN

Culoare plafon 4W

Culoare exterioara / Cod vopsea 4W / B6S

Era gresita seria in loc de O trebuia 0..ti-am lasat datele astea ca sa fie sigur ca vorbim de aceeasi masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un pret pentru capacele plastic(cele cu sigla skoda) pentru jante aliaj Triton Octavia1?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum e ciudata rau treaba cu E6 la masina din 2009,posibil la noi sa fie clasificata E5,trebuie sa te interesezi la R A R sau la reprezentanta.

@micutu6666,6U0601151LMHB,in jur de 12-13 euro bucata.

post-64586-0-84921600-1331723157_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In privinta seriei cred ca am notat-o eu gresit ,ai dreptate .Referitor la motorizarile eur 6 VW Passat,voi merge la reprezentanta ,deoarece cei de la RAR nu m-au lamurit .

Multumesc foarte mult, pentru pentru ajutor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bad post

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa faci treaba buna iti iei asa;893971993(1 bucata),3B0972706 (1 bucata),000979103(2 bucati care devin 4 dupa taiere in 2-ua),N10335807 (4 bucati ..sunt papuci mama care iti intra in mufa plafonierei),000979941(2 bucati sa ai 1 de rezerva,sunt conectori electrici cu invelish termo,cu el te mufezi la instalatia electrica a masinii pt alimentarea ledurilor).2 metri de conductor electric negru.Cu toate piesele enumerate de mine faci un cablaj de legatura de la mufa instalatiei la mufa de la plafoniera fara a face lipituri sau izolatii pe masina.Iti iese perfect ca de fabrica.Iti mai trebuie doar un cleste de sertizat papucii mici care iti intra in mufa de la plafoniera.Sau daca vrei sa fie mai simplu cu lipituri si izolatii;000 979 131(2 bucati care se taie in 2-ua),3B0972706(1 bucata mufa de la plafoniera),2 metri de cablu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare domn mare caracter, multe multumiri. Sa ne traiesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi

WVWZZZ1JZ2W632062

Merci

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!