Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Postare recomandată

Salut!

Se poate o  decodare si pentru mine?

vsszzz1pz9r012338

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

WVWZZZ1JZXW467242

Mulțumesc

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te salut,

WVWZZZ1JZ1P03586

3

MULȚUMESC

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, poate ma poti ajuta si cu un raspuns la niste dimensiuni de jante.

Vreau sa pun jante pe 18" pe Passat B6, fabr.2009 1.9TDI/105CP, iar pe CIV eu am trecut doar 205/55 R16.

Crezi ca as putea sa pun jantele astea pe 18" iar cei de la RAR sa le treaca in CIV?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul vine si cu jante de 18 din fabricatie.Ai trecut pe clapeta rezervorului de carburant presiunea necesara pentru jante de 18?

Poti intreba la rar si asemeni iti poti pune jante de 18 pentru ca la un eventual control facut de politie iti apar jantele de 18 pe clapeta de la rezervor.

Mai nasol la itp,pentru ca acolo iti vad ,,detaliile'' masinii.

WVWZZZ1JZ1P035863.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu ca vin din fabrica si dimensiunea asta.  Vreau sa pun modelul Chicago pe 18". O sa ma uit si pe capacul rezervorului sa vad ce scrie.

Am inteles ca cica mi-ar trebui si o hartie de la reprezentata VW care sa mentioneze ce tip de anvelope si dimensiuni la jante se poate pune pe masina mea si dupa dus la RAR sa omologheze dimensiunile pe CIV-ul masinii.

 

:icon_thumleft:  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Am inteles ca cica mi-ar trebui si o hartie de la reprezentata VW care sa mentioneze ce tip de anvelope si dimensiuni la jante se poate pune pe masina mea si dupa dus la RAR sa omologheze dimensiunile pe CIV-ul masinii.

 

:icon_thumleft:  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:

 

corect.......dupa care mers la Politie pentru schimbare talon. Eu am obtinut acea hartie de la reprezentanta, doar ca nu am mers mai departe cu procedura.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Am inteles ca cica mi-ar trebui si o hartie de la reprezentata VW care sa mentioneze ce tip de anvelope si dimensiuni la jante se poate pune pe masina mea si dupa dus la RAR sa omologheze dimensiunile pe CIV-ul masinii.

 

:icon_thumleft:  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:

 

corect.......dupa care mers la Politie pentru schimbare talon. Eu am obtinut acea hartie de la reprezentanta, doar ca nu am mers mai departe cu procedura.

 

 

 

Am vorbit si cu cineva de la VW, hartia/documentul acela ma costa 120lei si dupa la RAR.

La politie nu cred ca mai are rost sa ma duc ca am talon nou si acolo nu scrie nici dimensiunile anvelopelor pe care le pot pune pe masina si nici dimensiunea jantelor. Doar pe carte am vazut ca scrie aceste dimensiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O.T.  - eu am primit hartia gratuit.

Cristi, mai ai hartia aia? O poti scana/poza sa imi fac o idee de ceea ce scrie si cum arata acea hartie? Sa nu cumva sa platesc o hartie care pe urma sa nu imi fie de folos.

Gasisem mai acum ceva timp pe net un fisier in care scria anumite dimensiuni.

 

Acesta este:

anvelope_VW Passat 3 C.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca am hartia.....daca reusesc, o fac mai pe seara......lasa o adresa de email pe privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

Poti, te rog, sa decodezi seria WAUZZZ8PX9A013300.

 

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut te rog frumos daca mai poti sa imi dai informati despre un passat cu seria

WVWZZZ3CZAP008947

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

WVWZZZ9NZ3Y227055

Mulțumesc

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!