Jump to content

zgomot=tacaneala


IONUTBLV
 Share

Postare recomandată

De curand am observat un zgomot in fata, in poza de mai jos, nu stiu exact ce e :blink:

Se aude o tacaneala, nu trancane nimic, doar taca-taca-taca :salut:

post-49425-1277550361_thumb.jpg

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa trebuie sa se auda, e canistra de carbon. E o electrovalva comandata de ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar parca e prea tare zgomotul, am sa fac un filmulet pentru youtube si revin:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles eu, canistra aceea are rolul de a recircula vaporii de benzina. Dar s-a mai vorbit despre aceasta chestie pe-aici, sigur mai e un topic cu tema asta.

Chiar n-ai niciun motiv de ingrijorare! se aude mai degraba ca scanteia cand trosneste pe bujie, nu?

Din contra, motivul de ingrijorare ar trebui sa apara cand nu se mai aude tacanitul.

P.S. asta e celalalt topic pe tema asta: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=21144

Modificat de soso_leon 1M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine clantane destul de tare cutiuta aia. eram un pic ingrijorat cand am luat masina. intre timp m-am convins ca nu e de rau si o las in pace :icon_thumright: si ea pe mine. am observat ca se aude de langa masina, mai ales cand am incins-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!