Jump to content

serie caroserie mk1


MK140
 Share

Postare recomandată

Imi poate spune cineva care ar trebui sa fie inaltimea cifrelor de la seria de pe caroserie, la platformele A1 (golf,jetta, etc)?

Am gasit un golf 1 cu tabla in stare f buna dar mi s/au parut cifrele de la serie un pic prea mari fata de cele care le am pe golful meu, cam cu 1 mm mai mari. Dar tinand cont ca pot sa compar doar cu masina mea nu pot sa trag o concluzie pentru ca nu stiu daca a fost la toate la fel sau a variat in functie de anul de productie.

Modificat de MK140
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva care ar trebui sa fie inaltimea cifrelor de la seria de pe caroserie, la platformele A1 (golf,jetta, etc)?

Am gasit un golf 1 cu tabla in stare f buna dar mi s/au parut cifrele de la serie un pic prea mari fata de cele care le am pe golful meu, cam cu 1 mm mai mari. Dar tinand cont ca pot sa compar doar cu masina mea nu pot sa trag o concluzie pentru ca nu stiu daca a fost la toate la fel sau a variat in functie de anul de productie.

ok vad ca nimeni nu zice nimic, am masurat la golfu meu si au cam 8mm inaltime cifrele, la celalatat pareau un pic mai mari nu am avut cu ce sa masor atunci.

Macar sa zica cineva daca e posibil sa existe mai mari sau mai mici sau toate is de 8 ca nu am chef sa iau o masina manarita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic asha - propune-i omului de la care vrei sa cumperi masina sa mergetzi cu ea pana la RAR sa facetzi o verificare a seriei lalala tralala si daca e de acord mergetzi si facetzi; daca se crizeaza e clara treaba ... sau macar ia tu seria de sasiu si mergi la ei cu ea sa-ti spuna ce au ei in baza de date la seria asta sau macar daca e in baza de date

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum asta este cursul normal a lucrurilor, eu cel putin asa am facut cu toate masinile, am vorbit cu proprietarul am facut identificarea pentru numele meu cand a iesit din RAR ....i-am dat banu. Sau faci contractul de v/c la notar, si adaogi cum ca daca nu corespunde dpvd al seriilor monney back.

Degeaba mergi cu seria de sasiu, fara acte nu te baga nimeni in seama. La noi totul costa+ sacul de hartii....sau cel putin in aici asa e.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!