Jump to content

mutare volan


Buhaytza
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare pentru baietii mai priceputi: cat de greu e de mutat volanul de pe partea dreapta (model Anglia) pe partea stanga (model european)? Intreb pt ca sunt in Anglia si sunt niste golfulete frumoase pe aici... Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai iti trebuie bord , caseta directie , faruri si cam atata . nu e greu tare sa faci conversia de pe dreapta pe stanga , adica se poate face in 3 zile de munca lejer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri? SI nu cred ca ar dura atat de mult , 3 zile , o zi ar fi de ajuns daca sti ce sa desfaci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are mk2 gauri prevazute in pedalier pt iesire coloana directie, prindere suport pedale, etc si nu e ca la mk3 cu tabla aia demontabila, deci nu e chiar numai 1 zi de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma, cu farurile te mai descurci, te mai chiorasti un pic. Mai trebuie avut in vedere ca mai trebuie sa intorci instalatia electrica - daca iti permite - eventual modificari, prelungiri. Cel mai sigur si ieftin e sa gasesti o epava aici, de pe care sa iti grefezi ce iti trebuie. astfel, totul va fi OEM. Iti poti decupa toti suportii necesari pt fixarea elementelor pe stanga....si sigur o epava e ieftina.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!