Jump to content

ce mascheaza bara din spate?


marcris
 Share

Postare recomandată

Salut.

Mi as permite sa intreb pe cunsocatori: azi am scos bara spate ingusta,cu tot cu armatuta de metal

.Intrebarea 1:Ce sunt cele 2 spatii dreptunghiulare ce erau mascate de bara?unul e n stanga altul dreapta.Mi-am bagat si destele pe acolo :)) si am dat de un fel de ferestruica mascata de o ,,perdea,, de cauciuc.

Intrebarea 2:What is it?

Intrebarea 3: lateral la aripa am vazut 2 capete de tuburi,de drenaj.Ce apa dreneaza si unde duc ele mai sus?mentionez ca am trapa.Am ghicit?

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E greu fara poza/poze. Eu din ce ai scris nu-mi dau seama ce poate fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate pe acolo vine fixat carligul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt spatii de refulare a presiuni de aer din habitaclu cind inchizi usa.

nu ti se pare ca atunci cind ai geamul deschis usile se inchid mai usor? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Intrebarea 3: lateral la aripa am vazut 2 capete de tuburi,de drenaj.Ce apa dreneaza si unde duc ele mai sus?mentionez ca am trapa.Am ghicit?

Cele 2 tuburi sunt scurgerile ptr apa de la trapa.Daca tot leai desfacut verifica sa nu fie infundate ,la mine se infunda de 2 ori pe an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In spatiile accelea dreptunghilare vine montat carligul de tractare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea sunt un fel de aerisiri. la mk3 sunt puse mai la vedere cand dai bara jos , la mk2 sunt mai ascunse

tuburile sunt de la trapa , pt scurgerea apei. ai 2 in spate si 2 in fata, pe laterale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In spatiile accelea dreptunghilare vine montat carligul de tractare

Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta ! Nu te-ai intrebat unde vine prinsa bara (armatura) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta ! Nu te-ai intrebat unde vine prinsa bara (armatura) ?

dreptate ai .akolo intra 2 suporti de tabla:1 capat pe bara 1 capat pe karoserie prins cu 2 suruburi nu?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

simplu...ii locajul pentru armatura...acolo iti prinzi bara fie ea lata sau ingusta,carligul din cate stiu vine prins pe mijloc..si acolo oricum nu are cum sa se princa carligul ca intra urechea aia(dreptunghiul)ce tine bara..

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bucati s-a explicat despre ce este vorba, dar o sa detaliez eu sa fie clar :

Gaurile in sine sunt locasurile pentru prinderea barii spate, prin ele intra suportii armaturii atat pentru bara lata cat si pentru bara ingusta, si se prind cu suruburi de sub masina.

In plus, in gaurile respective exista pe margini aerisiri, dupa cum se vede si in poza atasata, ele sunt prevazute cu o clapeta de cauciuc, un fel de sistem unises, deci sa permita iesirea aerului dar nu si intrare lui pe acolo, deci probabil (parere personala) ele sunt pentru recircularea aerului din habitaclu in momentul in care ai deschisa ventilatia in masina.. el intra prin sistemul de ventialtie din fata, dar trebuie sa si iasa pe undeva..

post-6001-1277842298_thumb.png

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!