Jump to content

VW Passat CC 3.6 FSI


CristianMarin

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
Motorul de pe Panamera nu e VR6, e V6 clasic cu unghiul de 90 grade.

Ai dreptate, am verificat pe un site auto specializat, difera atat unghiurile V-urilor cat si cifrele cilindree-lor. Asadar motoare diferite.My bad!

Oricum, da bine psihic sa stii ca ai un Passat (CC) cu un motor comparabil din punct de vedere al cifrelor cu cel al unui Porsche Panamera (fie el entry-line).

Link către comentariu
  • 3 months later...

Jurnal de bord.

Am ajuns la 5500 km, no problems, and still love it.... Masina va "hiberna" in iarna asta, in consecinta nu a primit roti de iarna, asa ca astept cu nerabdare primavara :frigbaitata:

Sa auzim de bine in continuare,

Cristi

Link către comentariu

Sa ne pui o poza cu ea hibernand :icon_thumright: si INCHIDE portiera de data asta ;)

Cu ce o inlocuiesti pe iarna?

:Driver: safe

Link către comentariu

Poza cu ea hibernand este exact cea din primul post al topicului... La partea cu portiera nu m-am prins :blink:

Pentru iarna prefer Outlander-ul.

Link către comentariu

Si seatul meu va "hiberna" in acelasi "barlog".Asteptam sa vina primavara sa le scoatem la aer curat pentru a se dezmorti putin.

Hibernare usoara ! :)

Link către comentariu

... La partea cu portiera nu m-am prins :blink:

...

se refera la faptul ca in prima poza in garaj ai usa soferului deschisa :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Astazi a fost atat de frumos afara incat nu m-am putut abtine si am scos-o la o plimbare.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
CristianMarin

Jurnal de bord:

Azi am facut revizia de un an, ca la km sunt "subtire". Executata la Midocar Vitan, cu programare in prealabil, in aprox. 2 ore si 880 ron. S-au schimbat, pe langa ulei/filtru, filtrele de aer si polen. Asta la cererea mea ca au zis nu e obligatoriu, dar mi s-au parut imbacsite...

Sunt multumit de interventie, n-am ce sa reprosez, am cerut sa puna masina pe o rampa la care sa am vizibilitate si au fost de acord, asa ca am stat cu "geana" pe ei.

Link către comentariu
  • 9 months later...

De ceva timp ma tot gandeam sa schimb jantele cu care a venit masina (Interlagos), asa ca azi mi-am facut o surpriza :icon_cheesygrin:

post-55089-0-48102700-1330103801_thumb.j

Link către comentariu

Sunt aspectoase si oz-urile,dar nu se compara cu interlagosurile.parerea mea.

Brgds

Link către comentariu

Chestie de gust, probabil, totusi finisajul OZ-ului este net superior. Noroc ca avem asfalt bun :dry: in Romanica....

Link către comentariu

+1 Vali.. si-a cumparat un prieten la fel pt un A4 B8 pe 18'' si mereu imi dau impresia de replici..sa pui o poza cu ale tale poate dau mai bine..sa le rulezi cu placere!

Link către comentariu

Adevarul este ca nu se compara. Interlagos sunt specifice pentru CC si dau foarte bine. Daca vrei ceva cu un finisaj superior, exista Interlagos OEM cromate.

OZ-urile acelea nu prea sunt pentru limuzine. BBS ar merge sau ceva in mai multe spite.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, oarecum specifice pentru CC si le-am vazut si pe Scirocco, dar ma rog.

Momentan n-am poza la lumina zilei.

post-55089-0-95160400-1330175211_thumb.j

Si spatele....

post-55089-0-09183900-1330175359_thumb.j

Link către comentariu

Da foarte urat pe CC , le-as tine doar pentru iarna, in schimb jantele OEM care le ai sunt extraordinare . Oricum sa ai parte de masina , gusturile difera de la persoana la persoana . Multi km fara probleme sa ai cu ea :icon_thumleft:

Link către comentariu

arata bine si cu OZ-urile,dar mai bine arata cu cele OEM

e doar o parere,gusturile nu se discuta

sa le invarti cu placere

Link către comentariu

Este o evacuare de la firma Supersport. Doar pentru sunet, ca dupa cum stii la aspirate nu prea ai castiguri mari.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!