Jump to content

VW Passat CC 3.6 FSI


CristianMarin

Postare recomandată

CristianMarin

Stiu, s-a mai discutat problema revanzarii... nu este ceva la care ma gandesc prea curand.

Link către comentariu

Motorul de pe Panamera nu e VR6, e V6 clasic cu unghiul de 90 grade.

Link către comentariu
CristianMarin

S-au mai adaugat 700 km la bord ... facuti vineri. Am avut de facut un drum in centrul tarii si am zis ca e o ocazie buna sa mai inaintez cu rodajul. Asadar, dus pe valea Oltului, intors pe Transfagarasan.

La intoarcere "m-am delectat" cu treapta "S" a DSG-ului. WOW, cu totul altceva, intr-adevar o fiara. Incepand cu treapta S2 turatia nu mai scade sub 2800 rpm, rezultand schimbari mult mai rapide si un sound pe masura :D

Poze...

post-55089-1280646235_thumb.jpg

post-55089-1280646530_thumb.jpg

post-55089-1280646562_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce masina, ce priveliste! Cred ca e o placere sa mergi pe drumurile alea in S!

Intr-adevar acestea sunt micile (sau marile, o luati cum vreti) placeri ale vietii si deasta viata merita traita! :D Drumuri bune si cati mai multi km iti doresc!

Link către comentariu
CristianMarin

Asa este, a fost o placere! Multumesc (la fel) de urari, aia cu drumurile nu stiu cine o rezolva, ca de km ma ocup eu :))

Link către comentariu

De abia acum, cand am vazut cum arata din spate masina, m-am prins cat de potenta e (cel putin pe linie dreapta). Intr-una din turele de la Nurburgring, pe o linie dreapta in urcare, unde masina mea foarte foarte greu trecea de 160km/h am fost depasit de un Megane RS (varianta 225cp stock), iar apoi a venit tare din spate cineva cu Passat CC cu evacuare dubla. Initial am crezut ca e 3,2 de 250cp, dar la cat de repede a trecut de Megane RS am presupus ca are mai multi cai de atat. De abia acum inteleg ca era 3,6 FSI de 300cp!!!

Inca o data, sa o conduci sanatos!

Link către comentariu
CristianMarin

Cam asa e, nu prea simte rampa... Unul din obiectivele de bifat este sa ajung pe o pista in curand sa "ma dau" si eu "linistit".

Link către comentariu

@rex Nu este 3.2 pe CC. Acest 3.6 mai este este pus pe Passat R36. Pe CC Doar 3.6-le are cate o evacare pe fiecare parte, desi puteau sa puna la fel si pe 2.0T cel putin. :D Acuma sti clar ce a trecut pe langa tine pe N-ring! ;)

E foarte tare ca e badgeless. Nimeni nu stie ce herghelie ai sub capota... (exceptie cunoscatorii)

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
CristianMarin

Un coleg de forum a confirmat ca si varianta r-line 2.0 tdi 170cp dsg 4 motion are evacuare dubla.

Deci si cunoscatorii s-ar putea insela :cool:

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Cind o scoti la un drive test? vreau sa vad cum se simt 300cp fata de 250 ai mei :)))

Later edit: daca mi-as lua CC, asta e masina care as vrea-o :cool:

Modificat de luc1an
Link către comentariu
CristianMarin

Salut Lucian, detaliaza partea cu drive test-ul... :Driver: Cam ce ar presupune?

Link către comentariu

Proabil... desi am tot cautat sa vad daca asa este si nu am gasit nici un 2.0 TDI pe CC R Line cu 2 evacuari (stanga si dreapta) ca la 3.6. Toate restul fie ca sunt diesel sau benzina au 2 evacuari pe staga. Deci ai un CC unic in privinta asta!

LE: Asa este. In final am gasit ce cautam. Am uitat 4Motionul... :Driver:

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
CristianMarin

Uite aici. Acum nici eu nu pot sa bag mana in foc, mai ales ca am vazut ca unii schimba bara spate (cu cea de 3.6) si modifica evacuarea.

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Stii reclama aia de la Rompetrol , cu "da-i da-i da-i da-i da-i"? Cam asa ar fi drive-test-ul, cu Lucian la volan :Driver:.

Link către comentariu
CristianMarin

Nu stiu reclama, am sa fiu mai atent.... Putem sa-i dam, problema e ca se termina repede drumul :Driver:

LE: Credeam ca eu am sa fiu la volan... nu prea merge nimeni cu masinile mele.

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

la cel tdi , mie mi se par rotunde evacuarile, si drepte la final , iar la a ta sunt usor ovale si taiate mai in diagonala, partea de sus e mai lunga ca cea de jos.

Modificat de mihai20
Link către comentariu

bravo.....asta da masina ( DAS AUTO )

Link către comentariu

@Cristian: ar insemna sa ne intilnim, sa schimbam impresii si expresii si apoi sa ne dam fiecare cu masina celuilalt.

Link către comentariu
CristianMarin

Schimbam ce vrei tu, mai putin masinile (Because then, I'll have to kill you :) ). In dreapta nu te coafeaza?

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

nu e vorba de coafat, in dreapta nu simt nika. daca nu se poate nu e nici o tragedie, eram doar curios.

Link către comentariu
Schimbam ce vrei tu, mai putin masinile (Because then, I'll have to kill you :) ).

:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!