Jump to content

VW Passat CC 3.6 FSI


CristianMarin

Postare recomandată

CristianMarin

Salut,

A venit "ziua" cand m-am hotarat sa ma despart de CC, dar doar pentru un pret corect! Care credeti ca ar fi pretul corect pentru masina asta? Momentan are 78k km la bord.

Multumesc in avans celor care vor face efortul sa raspunda.

Cristi

Link către comentariu
F l o r i n

Eu zic sa te uiti un pic la valoarea unuia similar (motorizare, km, dotari) in Germania, pentru a ne face o idee.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
1 hour ago, CristianMarin said:

Salut,

A venit "ziua" cand m-am hotarat sa ma despart de CC, dar doar pentru un pret corect! Care credeti ca ar fi pretul corect pentru masina asta? Momentan are 78k km la bord.

Multumesc in avans celor care vor face efortul sa raspunda.

Cristi

Salut,

Pacat ca te desparti de ea :( 

Masinuta e o pasare ultra rara si in mod cert daca vei alege sa o dai in tara, o vei vinde doar unui pasionat, cuiva care stie ce inseamna motorizarea asta si care-si permite impozitul si intretinerea :) 

Despre vandutul "in targ, on line", etc, ca sa-ti faci o idee, stiu un Superb L&K cu motorul asta si rulaj de 4x mai mic, s-a vandut la 4 ani vechime cu 19k eur. Masina era 2012, s-a dat anul trecut, dupa ce a stat 1 an de zile la vanzare.

Pentru fiecare masina exista un client, doar ca...trebuie cautat.

Nu ai putea sa o dai in tarile unde benzina e mult mai ieftina ? Ai sanse mai mari sa o dai repede in tarile din Golf...

 

Link către comentariu

Din pacate singura problema a masinii asteia este impozitul absurd, nu consumul, pe care il poti accepta pana la urma.

Link către comentariu

@mad_kat: +1 la ce zici. Daca nu era vorba de impozit as fi luat si eu Superbul 3.6 si aveam masina pe viata. 3.6FSI-ul aspirat probabil ca duce 500 000km fara sa umbli in el (dincolo de bujii si fise) si chiar e masina de pasionat. E cool sa stii ca ai ultimul exemplar de dinozaur, de dinainte de era cost saving, emisii, etc. Iar de rafinament...nici nu incape vorba.

In ceea ce priveste consumul e maxim 2L/100 km peste un 2.0TSI, asa ca...fix pix. Nu acolo e buba.

@CristianMarin: spor la vanzare, daca chiar vrei sa faci asta. Sper sa ajunga la un pasionat masinuta ta.

Link către comentariu
Irinel Tincea

De curiozitate, cat este impozitul anual?

Link către comentariu
CristianMarin
6 hours ago, F l o r i n said:

Eu zic sa te uiti un pic la valoarea unuia similar (motorizare, km, dotari) in Germania, pentru a ne face o idee.

Merci Florin de sfat. Stiu ca tu ai luat masina din DE. Poti sa-mi dai un link, ceva?

Cristi

2 hours ago, bubu182 said:

Iti comanzi arteon-ul ? :D 

Nope. Nu va fi din grupul VAG.

1 hour ago, Irinel Tincea said:

De curiozitate, cat este impozitul anual?

In jur de 5000 ron.

Link către comentariu

Va rog sa nu transformati acest topic in sfaturi de achizitie sau in topic de vanzare.

Avem arii dedicate pentru asa ceva.

Va multumesc.

Link către comentariu
CristianMarin

Buna seara,

Momentan nu sunt hotarat 100% sa vand masina, doar ceream colegilor de forum o parere.

 

Cu stima,

Cristian

Link către comentariu
lambda_dryver

CUM?!?!?! Si tu te-ai hotarat sa o vinzi?! Inca respir un pic mai greu cand imi amintesc sunetul din parcare de la Baneasa cand am facut prima intalnire...

Iti urez multa bafta la vanzare, Cristi, si... Sa fie intr-un ceas bun! :D 

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!