Jump to content

VW Passat CC 3.6 FSI


CristianMarin

Postare recomandată

Va rog sa nu va certati .

Colegul a avut amabilitatea de a-mi da toate detaliile legate despre montarea camerei si cu acesta ocazie ai multumesc.

Faptul ca nu mai tine minte ce cod are camera care a montato pe masina nu e o tragedie, iar pe mine ma interesa acel cod ca sa pot cauta una cu acelasi cod pe ebay pentru a ajunge la costuri mai mici deorece gasisem controlerul si cablul la un pret foarte bun dar nu are si camera la ele .

O zi buna.

Link către comentariu

@DRI@N.

Nu vreau sa se considere bagare in seama dar CristianMarin ti-a dat destule detalii care nu prea au legatura cu masina lui, care este. Daca nu ti-a spus-o sunt convins ca si-a dorit sa folosesti mai mult mesageria privata in legatura cu subiectul asta. Si tasteaza fara emotii cu virgula, cratima si ce mai trebuie.

Succes amandurora la upgrade-uri.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@Circolo

Te astept cu mielul :D Nu vreau sa foloseasca mesageria, e mai bine sa fie public ca sa gaseasca si altii informatia. Am spus doar ca nu cunosc exact ce se potriveste pe B6 si cautarile trebuie sa le faca singur. Ce am avut la indemana (ETKA) am spus.

@DRI@N

Ai gaura acea in capacul portbagajului?

Link către comentariu

@DRI@N

M-am uitat si in ELSA si in ETKA. La passat 2008 (cel mai apropiat de al tau) camera este deasupra numarului, nu in emblema.

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

la modelele mai vechi de B6 se poate monta camera in sigla dar trebuie decupata un pic armatura, ca nu incape spatele camerei - mecanismul. In rest, merge montata

5K0 827 469 R ULM

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Sal.,

Nu amnici o gaura un capota portbagajului .

Cel putin in partea de jos intre tapiterie si zone de ambutisare dintre armatura si partea exterioara !

Ca nici nu stiu daca m-am uitat unde trebuie .

O zi buna .

Link către comentariu

Emblema cu camera are un furtun de drenaj (daca ajunge apa la camera) care iese pe acolo.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

cu scuzele de rigoare, adresate lui Cristi, ca-i poluam topicul .... poate un moderator isi face pomana si ne muta discutia - Multumim.

Gaura de scurgere... asta sa fie problema. In rest, merge montata camera, cum am zis mai sus....

Link către comentariu

Da, si-o sa ai apa in capacul de la portbagaj..... sau o astupi si o sa ai apa la camera. Eu n-as face asa ceva. Mai trebuie rezolvata si problema suportului pentru controller.

Link către comentariu

dar, de ce, crezi ca nu se poate rezolva ?

Se face si scurgerea se monteaza si modulul - asta sa fie problema.

Componentele sa exista, vointa este... deci, ca si rezolvat.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

cine vrea OEM sa-si schimbe capacul de la portbagaj, cu unul din 2009. Restul, decupeaza cativa mm din armatura interioara, ca nu moare nimeni, din aceasta cauza....

Link către comentariu

Eu cred ca nu se poate monta pe B6 fara "decupaje".

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Astazi a fost prima data cand masina a vazut zapada/gheata/zloata. Ce pot sa spun? Nu m-a dezamagit, iar Michelin-urile sunt geniale :icon_thumleft:

Link către comentariu

Si la mine, azi-noapte a fost prima data :)). Se tine bine masinuta pe zapada/gheata. Imi pare rau acum ca nu o mai pot scoate din garaj... La mine pe strada e zapada afanata dintr-un capat in celalalt, deci slabe sanse sa o mai scot pana nu se topeste :(

Link către comentariu
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Spune-ai ca si inlocuit modulul bluetooth cu unul care recunoaste S4

Am si eu sistem RNS510 pe masina ...modulul bluetooth ii nokia

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut!

 

Am un Passat CC si as vrea sa imi instalez si eu camera pentru marsarier, cea din emblema de pe portbagaj.

 

Nelamuririle mele sunt:

 

Am nevoie de modul de comanda pentru camera?

Care model de camera e ok pentru masina mea, avand in vedere ca am un RNS510.

 

In Targu Mures la VW nu au mai montat asa ceva si nu as vrea sa faca experimente pe masina mea.

 

Orice raspuns e binevenit!

 

Mersi anticipat!

Link către comentariu

Daca vrei sa se miste liniile de ghidaj in functie de cum misti tu volanul atunci ai nevoie de modul de comanda si iti trebuie asa ceva:

http://www.carsystems.pl/vw-passat-cc-sedan-rear-highline-camera-kit-3c9907441,id776.html

 

Daca nu vrei, liniile raman statice indiferent de pozitia volanului, atunci poti sa iei asa ceva:

http://www.carsystems.pl/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-passat-b6-b7-cc,id237.html

 

Se pot gasi si in alte parti, nu trebuie sa iei neaparat de acolo, e doar un exemplu pentru ce ai nevoie.

Link către comentariu

Deci diferenta o da modulul de comanda? Pentru liniile de ghidaj?

 

De asemenea, m-ar interesa sa leg un Iphone la RNS, trebuie modul separat?

 

Mersi

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!