Jump to content

VW Passat CC 3.6 FSI


CristianMarin

Postare recomandată

@Muale

Probabil consuma mai mult. Eu nu bag niciodata cheia in contact. Sta in buzunar. Si la Outlander, care e tot keyless tot dupa 2 ani am schimbat bateriile.

Vai, ce mai fuge acum :lol: !! Ai rezolvat cu aia de la camera?

P.S: Ce se mai uita tipul din spatele tau de la semafor ieri: Ba la tine, ba la mine :))...

Da, simt ca fuge mai tare... N-am avut timp sa umblu la camera...... te tin la curent.

Normal ca se uita..... n-ai vazut ce frumosi suntem?

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Da, normal! :D Trebuie un photo-session mai profi, asa, candva. Si sa organizam si noi odata intrunirea CC-urilor, ca tot vorbisem de ea...

Link către comentariu

Eu as zice ceva in liniile a duminica seara, dar nu foarte pe seara. Un 6 asa cred ca ar fi bine... Ce ziceti?

Link către comentariu

Cam complicat in weekend. Este rezervat familiei.....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Atunci cand ajung acasa, fac un thread cu intalnirea si votam o zi in care poate toata lumea :D.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tadaaaa, iata si HomeLink-ul.

post-55089-13534333475514_thumb.jpg

Sssst.... Mergeti in varful picioarelor. Piticul meu doarme.....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Frumos. Si eu cochetez cu Homelink-ul asta de cateva luni, dar ma cam roate pretul. Cat te-a costat si de unde l-ai luat pana la urma? Cat de greu a fost montajul? Emite non-stop, astfel incat, atunci cand ajungi in fata garajului se deschide automat usa, sau trebuie sa apesi pe buton ca sa o deschizi / inchizi?

P.S: Daca poti, te rog, da-mi si mie codul de piesa :D. Merci frumos!

Link către comentariu

Pai sa vedem....

Pretul ~ 1150 ron (durere, multa durere)

Luat de la Porshe (nu l-am gasit in alta parte)

Durata montaj ~ 20 min.

Nu emite in permanenta, trebuie apasat butonul

Mai vrei sa stii codul?

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

De ce mama n**bii ai dat atat pe el la Porsche?! Mie mi-au dat pret de 190 euro la el. Sa mi-l fi dat fara TVA (?!)...? (am uitat unde am pus foaia pe care scrisesem codul si d-asta il vreau, te rog :D).

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Cine ti-a dat pretul ala? Eu am vrut sa-l iau si-n 2010 si atunci era ~ 800 ron.

In banii aia mai sunt niste mufe si pini.

1K0857551AE2F4

La tine cred ca difera culoarea, deci nu se termina 2F4

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Pai n-ai interiorul tot gri? Sau al tau este beige? Merci pentru cod! :). Eu am sunat la numarul lor de la piese, cel care este pe site, si i-am rugat sa-mi spuna cat m-ar costa unul pentru un CC si pretul asta mi l-au dat...

Link către comentariu

Ba da, am gri. Am ramas cu impresia ca al tau e bej.

LE: Ala e pretul daca aduni 24%.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Daca te hotarasti sa iei sa-mi spui sa-ti dau si celelalte coduri. Cel mai bine dam jos parasolarul, ca eu am gasit alte chestii inauntru. In sensul ca am luat o mufa si un pin in plus.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Sigur. Momentan, am gasit unul de B6 in State la un pret super bun, dar nu stiu daca se potriveste. Astept confirmarea codului de la vanzator. Daca se potriveste, te anunt si o sa ma interesez si de celalalte piese. La 1100 ron, nu ma gandesc...

Link către comentariu

Vezi ca cele de state difera de astea de Europa. Am gasit si eu in state, dar e alt cod.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Si oricum, cred ca totusi difera cel de la B6 de cel de la CC... Mai am o varianta de rezerva, dar este pachet complet stanga-dreapta si o sa raman cu astea ale mele aiurea :dry: .

Link către comentariu

Ma uit maine in ETKA si-ti spun daca e alt cod la B6 (nu ziceai tu ca sunt la fel la interior? :P)

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Pai pe asta ma bazam, dar ce am gasit pe ebay, toate sunt cu parasolar dublu (cele de B6) deci pica ebay-ul. Asta pe care l-am gasit in SUA parea normal, ca al nostru, din poza, dar nu pot spune 100% sigur, si mai este si varianta sa difere doar codul intre 1K0 la CC si 3C2 la B6, si atunci chiar daca ele sunt identice, eu nu o sa fiu 100% sigur si nu vreau sa risc sa arunc banii pe fereastra... In 2 saptamani as avea si la ce sa-l folosesc, d-asta sunt fixat pe el :D.

Merci oricum pentru ajutor.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!