Jump to content

Superb Combi Elegance


oaspetele

Postare recomandată

In sfarsit am vazut si eu bolidul in trafic :D e intradevar "a BIG car" si arata ca o masina noua :D

Domnule oaspete imi permit sa iti sugerez ca data viitoare sa pui pozele mai mici, ca se incarca din cale afara de greu topicul dumitale :icon_bounce: 800x600 e o rezolutie mai mult decat suficienta pentru o vedere de ansamblu. My parere!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Bistrita - Bucuresti, plecat pe la 11.30 noaptea, ajuns dupa 5.30 dimineata, mers lejer, 2 adulti si 2 copii basca bagaje full portbagaj.

dsc01299be.th.jpg

dsc01300sn.th.jpg

Link către comentariu

ia uite cine se innoieste!!

bine domnule...sa o stapaniti sanatosi.

Link către comentariu

Asa cum ii spune si numele, e Superba masina! S-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

p1000692c.jpg

p1000695zl.jpg

Am mai bagat un drum mai lung cu superbu, masina asta chiar imi place. Mi-am permis sa gadal ceva mai hotarat pedala de acceleratie, am depasit consumurile de 4,9% :)), dar tot se incapataneaza sa nu treaca de 6,5.

Am incercat in cateva ipostaze sa aud cum scartie rotile pe curbe, dar e destul de tacuta. Nu e extrem de confortabila la trecerea peste denivelari, dar asta probabil ca nu e un lucru rau, in totalitate. :D

Link către comentariu

Vechiul model de Super era ok. Mai multe optiuni fata de B5.5, plaforma mai lunga, etc, dar asta nou e criminal. Pozele nu releva cu adevarat dimensiunea masinii, care e cat un vapor - ce imi place....Sa te bucuri pe deplin, de ea!

Link către comentariu

In acest weekend mi-am permis si eu cu jumatatea mai buna o mica escapada, pentru incarcarea bateriilor de dupa concediu.

:D

Am ales hotelul Clermont din Covasna, de vineri dupamasa pana duminica la amiaza. Nu voi insista foarte mult asupra hotelului, amintesc doar piscina, jacuzzi, sauna si alte chestii ce tin de spa si wellness, e de 4 stele veritabile si restaurantul e mai mult decat ok. Normal, toate astea tre sa aiba un pret, destul de mare in Romania.

Ne-am simtit foarte bine si recomandam acest hotel, la fel si zona. Staiunea e cam moarta, ca multe alte statiuni de tipul ei.

O sa pun cateva poze, mentionand ca de la Intosrusa la Covasna am luat-o pe za hard way, adica IB - Saramas - Valea Mare - Borosneul Mare - etc. De la iesire din Saramas pana la Valea Mare (probabil vreo 10 km) drumul nu este asfaltat, dar e destul de bine pus la punct. Partea cea mai faina e ca trece printr-o padure, prezinta 'serpentine', e de-a dreptul pitoresc. Nu m-am rabdat sa nu impartasesc cu voi traseul.

:)

p1000842vm.jpgp1000834q.jpg

p1000847m.jpg

p1000841r.jpg

p1000839g.jpg

p1000836.jpg

p1000859e.jpgp1000855q.jpg

p1000866g.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Gorillaz_Doktor

Am dus-o si eu pe a mea la "Cuibul Dorului" la sinaia, si la "Stana regala", ambele cu drum forestier cu ceva griblura pe ele. S-a comportat excelent (eu am si roti de 16 fara pachet sport), a amortizat drumul foarte bine.

Sa le stapanim sanatosi.

Vad ca ai cutia manuala. Spune-mi te rog daca simti ceva bataie in pedala de ambreiaj. La mine a devutat foarte fin la cca 2000 km. Acum se simte destul de bine, desi nu grav.

Link către comentariu

Nimic deosebit ca bataie in pedala, dar e totusi un dizal.

In weekend am tras o fuga pe Tihuta (Hotel Dracula, ma rog).

La urcare am vrut sa vad ce poate, si nu e chiar rau. M-am folosit foarte putin de frana, directia e precisa iar efectul "balans" apare destul de tarziu chiar si la schimbarile rapide de directie. Bine, acuma sa nu va inchipuiti ca e un fel de GTI, doar are vreo 5 metri si 1600 kg. Dar se misca decent.

Nu-s chiar rele nici gumele, desi unii le critica. Ce m-a mirat e ca fluiera destul de tarziu. Ok, au doar 5000 km la activ.

O sa selectez niste poze, chiar si cu peisajele din zona. E un must sa treceti pe acolo, iar daca vremea va fi buna, nu veti regreta deloc. Tocmai ce s-a inaugurat o "cruce" in vecinitatea castelului. lasand la o parte costurile edificiului (umflate, cum era de asteptat), amatorii de peisaje vor fi rasfatati.

Link către comentariu

p1000997.jpg

de aici incepea speciala.

:(

p1010002l.jpg

cabana "serpentina"

p1010004us.jpg

trage dreapta, domne.

p1010007qf.jpg

carosabil foarte bun.

p1010016ey.jpg

high...way to heaven.

sau mai corect spus to the cross.

p1010026hz.jpg

stop! ai vazut ce nori ireali ?

p1010028m.jpg

ia brandu de tara, neamule.

p1010043x.jpg

Inca una reusita.

p1010060i.jpg

Link către comentariu
octavia 4ever

Pozele sunt facute in ROmania ???? Daca da , sa nu va mai aud ca ziceti ca avem o tara urata :(

Link către comentariu

Super arata peisajul ... in poze. In realitate, recunosc ca nu prea am reusit sa apreciez frumusetile. :)

Link către comentariu

Parcurg acest traseu de mai multe ori pe saptamana, dar trebuie sa recunosc ca imaginile m-au surprins. Zona arata deosebit, ciudat ca abia din aceste poze mi-am dat seama. N-am stiut ca domnul oaspete are asemenea talent fotografic. Felicitari domnu`! (ramai dator cu o scanare, ca te-am laudat.)

Astept inca acel drivetest despre care vorbeai imediat dupa achizitionarea agregatului.

Link către comentariu

Am avut norocul si de o zi de vara deosebita. Pozele sunt facut la Tihuta-langa hotel Dracula.

Hai sa pun o poza si cu superba, sa nu se supere.

dsc5578.jpg

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Super Superba! :) Sa ai parte de ea, te pricepi la surprins peisaje vad :)

Link către comentariu

Pozele sunt dementiale, chiar ai mana de fotograf :), nici nu stiam ca avem asa drumuri prin Romania, chiar minunate.Din pacate asa e, noi ne chinuim sa facem un branding de tara cand colo am putea pune o simpla poza si sugestiva...

Masina ce sa zic, imi place design-ul ei, aduce foarte mult din lateral cu A6-le si culoare este una foarte reusita ( fara panza de paianje :) )

Link către comentariu
bbogdanmircea

Candva poate ... o sa ajung si eu la Superb Combi, imi place mult mai mult decat orice Passat si Audi.

Ce mai, felicitari...cred ca e masina la care paote visa orice proprietar de mk4 variant :)) !!!

Link către comentariu

ia vezi la semnatura, ce am detinut eu odata. :))

Link către comentariu

da domnu`...frumoasa rau si imensa...parca-i submarin. De dotari nici nu mai zic nimic. Pacat ca nu am apucat s-o vad live:P...sa ai grija de ea ca si ea va avea de tine. Numa` bine!!!

Link către comentariu

Nu-i asa ca te simti ca J.L.Picard pe Enterprise? In nici un caz nu cred ca te simti "oaspetele" :))

Engage!

Poza de mai sus din post 91 e demna de filmul Transformers. Cine stie poate vedem un "Superb Prime" in Transformers 3. ;)

De vis masina!

Link către comentariu

frumoasa masina, sa o stapinesti sanatos...

frumoasa tara, pacat ca-i locuita de noi, de romani ...

Link către comentariu

Mersi baieti, pentru urari. Cu cat trece timpul, ma conving ca am facut o alegere corecta. Sper sa raman cu aceeasi parere buna si peste 100 000 km.

:))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!