Jump to content

Superb Combi Elegance


oaspetele

Postare recomandată

Poi un A4 avant 3,o tdi depasea suma alocata bine, asa ca asta a fost.

Mi-am si vandut S MAX-ul intr-un mod oarecum neasteptat, asa ca eram obligat sa iau masina.

Multumesc tuturor pentru urari, sper sa mai apara si soarele sa-i pot face niste poze.

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, ai facut o alegere inteleapta. Superbul a evoluat foarte mult si ultimul model nu este cu nimic mai prejos decat VW, dimpotriva...

Pretul intr-adevar este imbatabil pentru o masina noua din aceasta clasa si cu dotarile enumerate de tine.

Link către comentariu

Foarte inspirata alegerea! Imi place echiparea, iar motorizarea 2.0 TDI 170 CP e bine dimensionata pentru masinoaia asta. ;) Spatiul din habitaclu si portbagaj impresioneaza. Felicitari. :blink:

Link către comentariu

Inca odata, multumesc tuturor pentru aprecieri !

Sincer sa fiu, coborandu-ma din S MAX, mie nu mi se pare ditai masina.

:rolleyes:

Link către comentariu

"Poi un A4 avant 3,o tdi depasea suma alocata bine, asa ca asta a fost."

E foarte frumoasa si asta :) si ai mare avantaj ca e noua macar sti ce ai luat. Oricum bine ai revenit in fam VAG

Modificat de Extreme
Link către comentariu

La un CASCO pentru Superb(a) ai inceput sa te gandesti?

Am sa-ti dau niste ponturi (dezinteresate), daca crezi...

Link către comentariu

Casco s-a facut deja ... :)

Dar poti sa dai totusi niste ponturi si pentru altii.

Link către comentariu

Ah, Bebeko, tu erai clujeanul binevoitor care l-a dus pe Oaspete in cetatea Alba Iulia...:)

Despre Casco. Am observat aparitia unor polite noi CASCO cu acoperire in UE fara conditionarea unui RCA anume. Daca inainte era polita ING (de fapt polita Generali, intermediata de ING Bank) acum am vazut ca si Omniasig ofera ceva similar.

In plus, o polita noua de acelasi gen am vazut la Porsche Casco, vanduta de cei de la Porsche Bank special pentru masinile vandute de Porsche Romania, cu avantajul decontarilor rapide, evaluarii corecte a daunelor, bla bla bla...

Ideea unei astfel de polite (cu acoperire in UE) e buna in conditiile in care tarifele RCA-carte verde variaza de la o firma la alta destul de mult. Se pot face economii..mici.

Unde s-a facut Casco si cat a costat?

Link către comentariu

Casco este parca la Generali, detalii legate de pret nu stiu.

Nu eu sunt clujeanul binevoitor. A nu se intelege ca nu as fii ... :)

Modificat de bebeko
Link către comentariu

Casco si RCA la Generali, fransiza in jur de 600 ron.

10% pentru furt.

Total 3900 in patru rate.

Clujeanul binevoitor e rares-dan, probabil cunoscut tie.

Link către comentariu

Daca e vorba de Ron e foarte ieftin, daca e vorba de Euro e foarte scump.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Evident, RON (fara RCA)

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Casco si RCA la Generali, fransiza in jur de 600 ron.

10% pentru furt.

Total 3900 in patru rate.

Clujeanul binevoitor e rares-dan, probabil cunoscut tie.

Cunoastem. :)

Care e valoarea asigurata? Ti-au asigurat-o la valoarea de factura? Sau la valoarea reala - pret de lista plus optionale?

Fransiza imi pare cam mare...parca 100

Modificat de Diesel
Link către comentariu

S MAX-ul l-am dat cu 16000 euro.

valoarea asigurata e valoare de pe factura, recte 25719 euro.

intr-adevar, pentru a beneficia de cele 3 cupoane, masina e pe persoana fizica.

fransiza e poate nitel mai mare, dar si pretul e ok.

la Allianz fransiza era 0, 100, 200 respectiv 500 euro.

Link către comentariu
fransiza e poate nitel mai mare, dar si pretul e ok.

Intr-adevar, mie mi-a rezultat din calcul o cota de 3.64% din valoarea asigurata, o valoare foarte buna. Cel mai bine e sa nu ajungi sa apelezi la Casco! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Gorillaz_Doktor

Bune ai venit in club. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.

Sunt curios cum e Elegance, ca la nivelul asta de echipare "lemn" e standard...sau ai cerut-o tu special ?

Ai si butonelul magic "electric lid close" ??

Link către comentariu
Ca dotari suplimentare, amintim culoarea (lol), radio CD Bolero cu touchscreen-permite si card SD, SUN SET (tenta inchisa luneta si geamuri spate) si elemente decorative efect metalic Mirage.

Cred ca nu e lemn, mai degraba aluminium look.

Probabil lemn se pune la bordul jumatate crem.

Link către comentariu

Exact cum spune diesel, e aluminium look. butonul ala nu-l am, din pacate. banuiesc ca se refera la deschiderea portbagajului.

Daca citeai mai atent expunerea de motive, aflai ca masina imi trebuia relativ repede si nu aveam cum sa astept una din fabrica.

Ieri am fost pana la Cluj, mers relaxat cu niste 'varfuri', dus-intors 77km/h viteza medie - consum mediu 5.2%.

Ma declar foarte multumit.

Si ca fapt divers, la dus si la intors am fost salvat de good old Bel, ca era un radar pe rit vechi. Asa ca nu va aruncati detectoarele.

Sper sa se opreasca ploaia asta, sa pot face si eu niste poze calumea.

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Cred ca nu e lemn, mai degraba aluminium look.

Probabil lemn se pune la bordul jumatate crem.

Lemnul este standard in echiparea ELEGANCE, indiferent de culoarea bordului. Dar pe un interior negru si exterior metalizat merg mai bine ornamentele cu efect metalic Mirage.

Cat despre masina, e SUPERBA atat ea cat si culoarea. Am vazut culoarea pe viu si este intr-adevar deosebita.

S-o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

Deci casco-ul ala cu ~950 euro la valoare asigurata de 25.000 euro mi se pare ceva fabulos; aproape ca nu-mi vine sa cred.

Link către comentariu

e cu fransiza aproximativ 150 de euro si -10% pe furt.

poze de kakao, facute cu telefonul. azi pare sa fie prima zi fara ploaie la noi, dar mai e inca mult...

dsc01264c.jpg

dsc01265hr.jpg

dsc01266yj.jpg

dsc01268cf.jpg

dsc01269eq.jpg

dsc01270wa.jpg

estimez ca CB tine cu mine cu aproximativ 0.5l/100km

ultima poza este facuta imediat dupa alimentare, am bagat 50 de litri iar range-ul imi arata 80km - deci probabil inca vreo 4-5 litri.

Link către comentariu

Fabuloasa masina! Consumul de invidiat pentru ce putere si greutate are. Spatiul e imens, pe bancheta din spate stai ca acasa in living iar in portbagaj cred ca incape un Smart :).

Superb!

Link către comentariu

Azi am aflat ca trebuie sa o omologhez la RAR si voi primi cartea direct de la ei. ce sa-i faci, sintem in primii 10.

:offtopic:

Link către comentariu

Felicitaru pentru noua achizitie :)) Initial credeam ca nu vor face si varianta combi la Skoda Superb dar au facut-o si nu arata deloc rau :D Multi km fara probleme :D

Modificat de emi_arad
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!