Jump to content

Superb Combi Elegance


oaspetele

Postare recomandată

Nu demult m-am intors de la Alba Iulia de unde am venit cu un Superb combi, in echipare Elegance, motorizare 2.0 tdi 170 cp cu DPF.

Culoare gri platinium, echipare Elegance, cum spuneam, vorba aia, full fara navi (da locu permite unu cand va fi cazul si mai ales daca) si piele (aici ar fi minusul masinii, stofa nefiind sau neparand cel putin la prima vedere un premium)

Dotarile din echipare Elegance se pot consulta pe site-ul Skoda.

:)

Ca dotari suplimentare, amintim culoarea (lol), radio CD Bolero cu touchscreen-permite si card SD, SUN SET (tenta inchisa luneta si geamuri spate) si elemente decorative efect metalic Mirage.

De asemena, volan multifunctional (comenzi radio) in 4 spite imbracat in piele incl. pachet sumar piele (schimbator viteze, maneta si frana de mana).

masina s-a comportat bine pe drumul catre casa, nu s-a trecut de 3000 de ture (in viteza 6-a insemnand aproape 170 km/h pe autostrada mult vestita) si am parcat acasa cu un suprinzator 5,6% pe bord. spatiu din belsug si parerea mea, arata mai bine decat sedanul.

N-am apucat sa-i fac poze, asa ca pana la o data ce va fi anuntata ulterior, o sa pun pozele trimise de dealer.

21052010021.jpg

21052010019.jpg

Link către comentariu

Ce masina...un vis..e superba..imi place mult Supeb combi,si mie mi se pare mai frumoasa decat cea sedan..asteptam mai multe poze. Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea!

Cat te-a costat?

Link către comentariu

una peste alta, cu plus si minus, undeva pe la 24000.

la pretul, motorizarea si dotarile astea e greu de gasit o alternativa.

Link către comentariu

Dotari standard - cu precizarea ca sint pentru sedan, unele neregasindu-se (cum ar fi parasolar mecanic pentru luneta-nu e cazul), iar altele fiind in plus - roata de rezerva de dimensiuni normale, deoarece aici incape.

Link către comentariu

O alegere rationala si cu gust in acelasi timp! Va urez sa va bucurati de ea si sa o folositi cu placere cat mai mult timp!

Am facut un drive test cu un exemplar combi cu aceeasi motorizare si impresia a fost: super(b)!

Link către comentariu

Frumos breakul,designul e mult mai reusit decat sedanul.Cat a costat masina, daca nu sunt indiscret.

Link către comentariu

Da! Tare! Multi km fara probleme! Asteptam poze si cu interiorul.

Link către comentariu
  • Administrator
Publicat (modificat)

Super tare!

Asta imi doresc si eu ca urmatoare achizitie data fiind marirea familiei

Intradevar, imi doresc si eu ca dotare pielea

Intrebare 1: din cate ai discutat cu dealerul, exista posibilitatea sa apara pe break 2.0TDI CR 170 DSG + 4x4 ?!

Intrebare 2: pretul de 24000 include TVA?

Sar'na! Sa o stapaniti sanatosi

Modificat de dudu
Link către comentariu
Publicat (modificat)

1.nu cred ca exista posibilitatea de a pune 4x4 si dsg (risc de canibalizare) - cu exceptia motorizarii 3,6 benzina, care doar asa vine.

2.24000 cu tot cu TVA :D

(a nu se uita 3 cupoane plus discount)

@predator, la spatiul/dotarile/motorizarea/pretul de fata nu exista oferta comparabila. cum e tot de la VAG am mers pe instinct si se pare ca cel putin deocamdata nu am gresit.

ideea era ca imi trebuia masina cat de repede, asa ca vorbim de o masina gasita (cu greu !) in reteaua dealerilor Skoda din tara.

plecam in concediu la inceputul lui iulie asa ca aveam nevoie de o masina de talia Superb-ului, inmatriculata definitiv si rodata (1000-1500 km).

in caz ca nu o gaseam pe cea de fata, eram obligat sa iau una SH.

asa ca imi revina sarcina sa o rodez pana ce plecam. :))

Mersi tuturor pentru urari !

Modificat de oaspetele
Link către comentariu

Really nice!! :)) Dar de ce la Alba si nu la Kolosvar? Si binenteles sloganul acestei sectiuni: "Asteptam poze"

Link către comentariu
Publicat (modificat)

E o poveste mai complicata, printr-un clujean am ajuns la dealerul din Alba care, dupa mai multe incercari si insuccesuri, mi-a propus varianta de fata.

pe care am si acceptat-o.

poze o sa vina, dar trebuie nitica rabdare.

Modificat de oaspetele
Link către comentariu

Sa ai noroc de ea.Chiar arata si are destule optiuni pe ea.Mult noroc cu noua masina.

Link către comentariu

Ce tamp sunt. Am crezut ca e SH. :)

Ai luat-o la super super pret. Sa va bucurati de ea.

Link către comentariu

Foarte tare masina! Arata cu mult mai bine decat sedanul, motorul e excelent si ii sta foarte bine in culoarea asta. Sa o stapanesti sanatos si sa vedeti multe locuri frumoase impreuna!

Link către comentariu

Oaspetele, sa o stapanesti sanatos si vesel impreuna cu familia. Mi se pare cea mai buna varianta de masina pentru familie, foarte ok pret/calitate si face de rusine multe masini mai scumpe la interior (si top gear dar si 5th gear au spus-o) iar cu motorizarea aia, ai luat-o la un pret excelent.

Daca mi-ar trebui o masina de familie, si eu as lua in calcul aceeasi solutie, iar Kombi e intr-adevar frumoasa, ceea ce nu pot spune si despre sedan.

Numai bine,

Raz

Link către comentariu

Intr-adevar o alegere rationala, beneficiezi de tehnica si fiabilitatea VAG la un pret mult mai mic. Skoda exceleaza prin fiabilitate, robustete, isi pastreaza foarte bine valoarea iar interiorul Superbului (sau Superbei? :) ) se bate de la egal la egal cu cel de A6. Doar cioara verde de pe sigla nu imi place :P in rest intr-adevar e Superb-a.

Asteptam sa o vedem live si sper sa am onoarea sa o testez putin :)

Consumul de 5,6% la o limuzina in rodaj si cu motor de 170 de kay este un consum minuscul, sincer m-as mira dar cine stie ce si cum a masurat computerul :-?

Asta o spun cu putina invidie, deoarece inca n-am reusit sa scad sub 6, cu o masina mult mai usoara si motor mai mic :)

Link către comentariu

SUPERBa masina! Sa aveti parte de cati mai multi Km. :icon_thumright: !

Sper sa ne intalnim live cat mai curand si sa schimbam impresii pe baze reale... nu din poze!

Link către comentariu
paul walter

very nice car , arata bine , multi km fara probleme

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! SUPERBA!

Sunt curios cum ti se pare motorul. Cum trage herghelia?

Citeam mai demult si la un moment dat vroiai un a4 avant SH. Ce te-a facut sa-ti schimbi parerea?

Modificat de Extreme
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!