Jump to content

Sk OcTaVia 1.4 TSI=122Cp


BiCos

Postare recomandată

Inca incerc sa aprind luminile de zi (becurile2 din proiector) si nu reusesc, nici procedura hard si nici in Maxi Dot la LIGHT!

Cine mai are Octavia Fl si imi zice? Mersi

Link către comentariu

rex multam fain pt lamurire,ma voi uita unde mi-ai recomandat

BiCos in aria octavia gasesti rezolvarea,intreaba-l pe colegul Al (e priceput in ale vag-comului)

Link către comentariu
Inca incerc sa aprind luminile de zi (becurile2 din proiector) si nu reusesc, nici procedura hard si nici in Maxi Dot la LIGHT!

Cine mai are Octavia Fl si imi zice? Mersi

Felicitari pt masina! La cat mai multi km iti doresc. Pacat ca Romania nu are infrastructura :icon_thumright:

Cat despre DRL (Day Running Lights ... becul al 2-lea din priector) si eu am incercat sa aflu cum se activeaza, dar nu am reusit. Cred ca trebuie activate cu Vag-Com. Oricum daca reusesti m-ar interesa si pe mine cum

Bafta!

Link către comentariu

Am aflat: pt RO aceasta functie vine neactivata si tre sa merg la dealer si le activez, va fi o optiune in plus in meniu dupa aia.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Aproape 1500 Km. Merge f bine. Am activat si DRL-urile!!

Trage bine de la ~1200 rpm si consum e pe la 6.3 L% pe E85.

Sonorizarea BOLERO e ok doar ca CD Change-rul face probleme.

post-54742-1277568176_thumb.jpg

post-54742-1277568185_thumb.jpg

post-54742-1277568191_thumb.jpg

post-54742-1277568200_thumb.jpg

post-54742-1277568327_thumb.jpg

Link către comentariu

Poate ca face probleme la cd-urile scrise. In functie de viteza la care le scrii si calitatea lor

Link către comentariu

Exact,mie de exemplu imi facea fite la cd-uri de genu memorex sau ceva mai no name.Imi aparea tot asa,cd error.Cu traxdata nu am avut probleme si de asemenea conteaza x-ul la care le scrii.

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Grav e ca da acea eroare fara cd inauntru si de asemenea da err cu cd original iar mai tot timpul nu raspunde la comenzi!!

Deci reclamatie pe garantie! Va dura cam 1 luna inlocuirea.

Link către comentariu

du-te ca sunt obligati sa il inlocuiasca.

daca sesizezi o usoara eschivare din partea lor,schimba foaia

la cat mai multi km cu masinuta

Link către comentariu

Momentan un UPDATE de soft face ca BOLERO-ul sa functioneze impecabil - cd-radio-sd card.

Chiar se cunoaste pe alocuri ca e alt soft. Iar Cd changer-ul fct perfect la toate comenzile pe toate cele 6 discuri.

Din service am aflat ca nu prea au fost probleme cu CD BOLERO, asta ma linisteste.

Timpul le va scoate la iveala pe toate!!!!!!!!!!

Cine cunoste pachetul de ROTI IARNA 4 buc - jante alu 15"+ anv Kleber 195/65 ? Sunt bune ? pret cam 2200lei .

Modificat de BiCos
Link către comentariu

Verifica DOT-ul gumelor Kleber sa nu ai surprize.

Modificat de rosso corse
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Are 2555 km si ne pregatim de Muntenegru.

Poza cu DRL-urile aprinse:

post-54742-1279555927_thumb.jpg

Modificat de BiCos
Link către comentariu
Are 2555 km si ne pregatim de Muntenegru.

Poza cu DRL-urile aprinse:

Foarte frumoassa! Sa o stapanesti sanatos.

In ceea ce priveste Muntenegru, sa te inarmezi cu multa rabdare la drum ptr ca ai nevoie atat in Ro cat si in Serbia-Muntenegru (lipsa autostrazi spre Muntenegru si aglomeratie). In schimb, peisaj beton, marea super faina si preturi bune!

Link către comentariu

Mersi, deci cine ma vede in Budva sa nu fie strain sa ma salute!!

Nr e la misto! E valabil ACE.

Imi place mult motorul, trebuie sa mergi cu el ca sa iti dai seama de capacitati si avantaje:

- cuplu de la 1500rpm - se simte de la 1400rpm, cobor lejer cu a5-a la 1200 rpm si reaccelerez fara probleme

- sar lejer peste viteze (peste 4 sau 5)

- se reusesc si consumuri mici dar in principal la un mers serios => 9-10 in oras cu 6 la exterior

- siletiozitate

- distributie pe lant => 400-500K km fara griji!!!

- P.S. primul de la semafor si fara sa vreau

Sa mai completeze si altii care stiu!! Dezavantaje altadata- ha ha ha

Modificat de BiCos
Link către comentariu

Felicitari domne pentru ca esti asa de incantat :)

E prima masina?

Are si cumnatu-meu una la fel o sa o conduc si eu dar sa se mai invecheasca un pic ca nici mie nu mi-ar conveni sa-i dau RS-ul imediat ce vine :P

Link către comentariu
Mersi, deci cine ma vede in Budva sa nu fie strain sa ma salute!!

Nr e la misto! E valabil ACE.

Imi place mult motorul, trebuie sa mergi cu el ca sa iti dai seama de capacitati si avantaje:

- cuplu de la 1500rpm - se simte de la 1400rpm, cobor lejer cu a5-a la 1200 rpm si reaccelerez fara probleme

- sar lejer peste viteze (peste 4 sau 5)

- se reusesc si consumuri mici dar in principal la un mers serios => 9-10 in oras cu 6 la exterior

- siletiozitate

- distributie pe lant => 400-500K km fara griji!!!

- P.S. primul de la semafor si fara sa vreau

Sa mai completeze si altii care stiu!! Dezavantaje altadata- ha ha ha

Super masina !!! se pare ca avem ceva in comun.

post-10220-1280178472_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@cfk - funy!!!

Acum masina are 6000 km , se comporta f bine.

E prima masina noua, eram adeptul celor second dar situatia economica a avantajat achizitia acestei masini!

Plimbarea cu Muntenegru si imprejurimi a avut ~ 2800 km.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Sa te bucuri de ea si sa o conduci sanatos.

Numai bine!

Razvan.

Mersi de urari, as vrea sa o iau maine la plimbare prin Bucuresti , deja sunt multumit de cum merge!!!
Link către comentariu

Sa fie, sa conduc bine si sa vad multe locuri frumoase si sa mai am si multe amintiri placute!!

Mersi tuturor de urari.

Cei ce oscileaza intre 1.4 TSi si altceva va asigur eu ca merita TSi-ul , chiar si de 1.2 pe Fabia.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

La intoarcerea din Muntenegru (Serbia-Budva-Dubrovnik-Lake Skadar-Zabliak-Portile de Fier) situatia era cam asa: pozeeee.

Acum OcTaVia are ~7500 km ! Daca s-ar putea as ridica spatele cu 2 cm din arcuri, cine stie?>

post-54742-1282325707_thumb.jpg

post-54742-1282325714_thumb.jpg

post-54742-1282325810_thumb.jpg

Modificat de BiCos
Link către comentariu

Doar nu vrei sa o faci dacie cocotata de spate si pe burta in fata. Se poate face cu inaltatoare dar sunt o prostie si strici amortizorele. Lasa-le asa ca oricum este o masina inalta, urmatoarea fiind SUV-ul :))

Link către comentariu
Doar nu vrei sa o faci dacie cocotata de spate si pe burta in fata. Se poate face cu inaltatoare dar sunt o prostie si strici amortizorele. Lasa-le asa ca oricum este o masina inalta, urmatoarea fiind SUV-ul ;)

Octavia 2 stock are arcuri foarte moi pe spate. Daca pui 2 baxuri de apa in portbagaj se lasa de zici ca ai 5 saci de ciment.

Link către comentariu

Mda, e fara paket de drumuri grele si as dori sa fie doar putin mai sus de spate, de aceea poate stie-recomanda cineva o solutie buna.

Poate inaltata de spate 1-2 cm, sunt sigur ca la 2 cm nici nu se vor observa.

Modificat de BiCos
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!