Jump to content

Skoda Octavia 2 RS TFSI


Alex U

Postare recomandată

Eu l-am luat de pe un forum din UK. L-a cumparat... a vrut sa-l puna pe masina, dar n-a avut timp... Dup-aia a vandut masina si a ramas cu un catch-can care l-a vandut cu 140 lire.

Link către comentariu

Am reustit astazi sa achizitonez ce imi doream de multa vreme . Jante OZ Ultraleggera negre pe 19" (latime 8 J , ET 45) si LSD Quiaffe . :) Jantele sunt incaltate cu Pirreli P7000 . Vreau sa le revopsesc pentru ca nu imi plac cum arata negre. Par mici. Nu am reusit sa le fac poze pentru ca nu le pot pune inca pe masina din cauza prezoanelor (am nevoie de prezoane mai lungi ). Zilele urmatoare promit sa revin cu niste poze daca imi permite vremea bineinteles . Pentru LSD imi trebuie un altfel de ulei in cutie ?

Link către comentariu

Frumoase jantele. Lasa-le negre ca la 19" fii singur ca nu par asa mici :)) .

Ai rezolvat restul problemelor cu masinuta?

Link către comentariu

LSD-ul are si kit de montaj?(garnituri,rulmenti,suruburi ARP)?

Felicitari:d

Modificat de zenoracing
Link către comentariu

Frumoase jantele. Lasa-le negre ca la 19" fii singur ca nu par asa mici :)) .

Ai rezolvat restul problemelor cu masinuta?

Asta ramane de vazut ! Trebuie sa le montez sa vad exact cum arata ! :)

LSD-ul are si kit de montaj?(garnituri,rulmenti,suruburi ARP)?

Felicitari:d

Suruburi ARP are , restul nu stiu . Am sa ma uit . Daca nu le am cu siguranta de anunt . :)

Link către comentariu

Felicitari pt modificari..Ai grija cu diferentialul ca e cu 2 taisuri.. :)

Link către comentariu

Iti poate afecta planetarele, cutia de viteze..si mai sunt cateva..doar sa nu abuzezi prea tare de el :)

Link către comentariu

Iti poate afecta planetarele, cutia de viteze..si mai sunt cateva..doar sa nu abuzezi prea tare de el :)

Aha . Mersi pt. informatie . Nu abuzez chiar atat de tare de masina . :)

Link către comentariu

Stiu stiu..nu o sa fie cazul la tine...sa imi zici cum se comporta dupa.. :)

Link către comentariu

Ti-as recomanda niste suporti motor ;) daca vrei ma anunti

Done deal . :) Pe la sfarsitul saptamanii viitoare sper sa iau si suportii motor VF de la TEFF . Tank you man ! :icon_thumright:

@ Cristi : Lasa man ca faci tu direct o proba si vezi cum se simte . :)

Link către comentariu

:)) facem schimb..iti dau sa vezi cum e cu dsg si tu cum e cu LSD

Bineinteles . DSG am condus dar nu cu soft REVO . Chiar is curios cum se simte . :)

Link către comentariu

Desi nu ai pus poza aici, am vazut cum arata pe facebook. Arata foarte bine cu jantele pe 19". Spor la dat in gropi :)) . Glumesc. Nu e nevoie sa le mai vopsesti!

Link către comentariu

Desi nu ai pus poza aici, am vazut cum arata pe facebook. Arata foarte bine cu jantele pe 19". Spor la dat in gropi :)) . Glumesc. Nu e nevoie sa le mai vopsesti!

Inca ma gandesc. Totusi eu cred ca ar da mai bine daca ar fi fumurii . Ramane de vazut .

L.E. : Asta e singura poza pe care o am cu jantele puse pe masina mea . Sorry pt. calitate si pentru murdaria de pe masina . :D

post-63443-0-92597600-1295457100_thumb.j

Modificat de Alex U
Link către comentariu

arata bine, dar ar mai merge lasata :)

Sper ca pana in primavara sa primeasca si suspensie reglabila . Ar mai trebui lasata cam 4 cm . :)

Link către comentariu

Trebuie sa ai MAAAAARE grija dc o lasi asa mult, mai ales ca masina vine cu scut de plastic. O sa mergi cu 10 la ora pe drumurile naspa :). Imi plac jantele - marfa :icon_thumright:

Link către comentariu

Trebuie sa ai MAAAAARE grija dc o lasi asa mult, mai ales ca masina vine cu scut de plastic. O sa mergi cu 10 la ora pe drumurile naspa :). Imi plac jantele - marfa :icon_thumright:

Mersi ! :) Is obisnuit cu masina foarte pe burta pentru ca fosta masina era foarte lasata . Oricum o sa am emotii cu jantele . Pe jante cu latimea de 8 sunt puse cauciucuri 215/35/R19 .

Link către comentariu

Ai gresit cand ai scris sau chiar sunt 215 pe 19 ?

Eu am 225 pe 18 si tu ai 215? ce et au? eu am 8j sau 8,5 nu mai tin minte exact fara sa atinga, de ce asa de inguste? sunt de iarna?

Ps! Cele mai frumoase jante posibile, si eu cred ca tot mai bine dau pe griul inchis , pe negru merg, sunt superbe doar cand e curata si masina si ele ( mai greu la noi) si par mai mici pe culoare inchisa.

Bafta!

Asteptam si alte poze ce naiba e topicul cu cele mai putine poze...vrei sa fii ultimul :P

Modificat de gabriel
Link către comentariu

Stau bine mai intinse! :icon_thumright: . Pacat ca suntem in Romania :( . Trebuie sa ai grija mare la gropi.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Ai gresit cand ai scris sau chiar sunt 215 pe 19 ?

Eu am 225 pe 18 si tu ai 215? ce et au? eu am 8j sau 8,5 nu mai tin minte exact fara sa atinga, de ce asa de inguste? sunt de iarna?

Ps! Cele mai frumoase jante posibile, si eu cred ca tot mai bine dau pe griul inchis , pe negru merg, sunt superbe doar cand e curata si masina si ele ( mai greu la noi) si par mai mici pe culoare inchisa.

Bafta!

Asteptam si alte poze ce naiba e topicul cu cele mai putine poze...vrei sa fii ultimul :P

Nu am gresit . :) Marimea cauciucului este 215.35.R19 . Jantele au 8J latime si ET 45 . Promit ca o sa fac mai multe poze . In primavara cu siguranta o sa ii fac o sesiune foto profi .

Stau bine mai intinse! :icon_thumright: . Pacat ca suntem in Romania :( . Trebuie sa ai grija mare la gropi.

Stau foarte fain dar , cum am mai spus , protectia la jante este 0 . O sa fie o adevarata provocare sa le pastrez intacte pe drumurile noastre . :(

Link către comentariu

Saptamana viitoare imi ajung si tampoanele de la VF Engineering (cei de sus) de la TEFF (raman dator cu o pizza uriasa :icon_thumright: ) . Acuma nu stiu ce tampon de la cutia de viteze sa comand . BSH sau VF ?

Urmatoarele upgradeuri pe care as vrea sa le fac pana cel tarziu in vara ar fi :

- suspensie KW V1 sau V2 ( 70% sunt hotarat sa iau V1 ) ;

- BSH competition oil catch can ;

- capac motor EVOMS ;

- upgrade la frane ;

- prelungiri fata/spate de RS+ ;

- grila din bara si cea de la capota de tip fagure ;

- un detailing complet (in primavara) ;

- o mica restilizare a interiorului . :)

Am rezolvat ,in sfarsit , eroarea de la EVAP . :)

Modificat de Alex U
Link către comentariu

Saptamana viitoare imi ajung si tampoanele de la VF Engineering (cei de sus) de la TEFF (raman dator cu o pizza uriasa :icon_thumright: ) . Acuma nu stiu ce tampon de la cutia de viteze sa comand . BSH sau VF ?

Urmatoarele upgradeuri pe care as vrea sa le fac pana cel tarziu in vara ar fi :

- suspensie KW V1 sau V2 ( 70% sunt hotarat sa iau V1 ) ;

- BSH competition oil catch can ;

- capac motor EVOMS ;

- upgrade la frane ;

- prelungiri fata/spate de RS+ ;

- grila din bara si cea de la capota de tip fagure ;

- un detailing complet (in primavara) ;

- o mica restilizare a interiorului . :)

Am rezolvat ,in sfarsit , eroarea de la EVAP . :)

Alex nu monta (capac motor EVOMS) strica capul pompei! :rolleyes:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!