Jump to content

Skoda Octavia 2 RS TFSI


Alex U

Postare recomandată

Mai bine nu luam ca s-a aprin unu aiurea ca cica m-a favorizat juriul..Ala cu tt-ul.. lui i se pare care arata bine tt ul lui..in fine...

Link către comentariu
Mai bine nu luam ca s-a aprin unu aiurea ca cica m-a favorizat juriul..Ala cu tt-ul.. lui i se pare care arata bine tt ul lui..in fine...

:lol: TT-ul ala era un kitch mare de tot . Era clar ca tu meritai best car of the show . :coffee_lol:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intre timp au mai aparut cateva noutati . Am reusit sa comand ambreiaj South Bend Clutch stage 2 cu volant single mass (astept sa imi vina cam in 14 zile) , am scos suportii de la numar si am lipit placutele cu banda dublu adeziva . Sper sa reusesc sa iau si LSD Quaiffe pana imi vine ambreiajul sa le montez odata . In viitorul apropiat , sper sa schimb si jantele cu O.Z. aleggerita sau BBS CH . Poze in curand . :biggrin:

Modificat de Alex U
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au mai aparut cateva noutati . Astazi , impreuna cu un prieten , am reusit sa montam prelungire de seat leon cupra R . Miercuri trebuie sa imi ajunga si FMIC - ul de S3 . Sper ca in curand sa trec la stage 2 + . :)) Poze pe maine , sper .

Modificat de Alex U
Link către comentariu

hai cu pozele alea mai repede ca sunt curios :)

de ce nu iei si asa ceva?

O2RS-FBGHON27.jpg

O2RS-FBGHON29.jpg

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Revin cu pozele promise . Prelungire bara fata seat leon cupra R + sticker REVO technick . Masina intra in stadiul de pregatiri pentru evenimentul de drag de pe data de 14-15 august . :(

TEFF : si eu vreau grila tip fagure dar , am vazut pe site-ul lor , ca este in stadiul de preparare si o sa fie disponibila din septembrie , din pacate . :lol:

p1030893.jpg

p1030895i.jpg

p1030896s.jpg

p1030899i.jpg

p1030901u.jpg

Modificat de Alex U
Link către comentariu

Foarte bine arata :)

Eu as face elementele cromate de la grila din fata negre :icon_thumright:

Link către comentariu

Arata beton. CUm zice si domnul Bebe :wub:, fa elementele negre. O sa dea mult mai bine. :P

Link către comentariu

Frumoasa tare mai e masina ta.

Pacat ca sa nu o sa reusesc sa ajung pe 14-15 in VD sa te vad in actiune si eventual sa ma dai si pe mine o tura, ca exact pe 15 vin de la mare :wub: .

Multa bafta!

Link către comentariu

Mutumesc mult pentru aprecieri . O sa vopsesc saptamana viitoare partea cromata in negru . Din pacate , pentru mine , la Dorna si-au anuntat aparitia cateva 2.0 TFSI foarte "rele" . O sa ma dau la libere cu diverse masini sa vad cum sta treaba . :D Astazi mi-a ajuns si intercooler-ul de S3 . Diseara , sper , sa il montez pe masina . Cristi , TEFF , Bebee nu veniti si voi pe 14-15 la drag ? :(

Link către comentariu
Eu sunt la mare atunci, in plus...ce sa fac cu masina mea acolo? :D

Sa te joci putin . :( Go play nu e deviza REVO ?. :D Invitam toti iubitorii de adrenalina la acest eveniment . Eu zic ca o sa fie ceva super . Zilele astea sper sa ajung sa testez si aderenta pistei si spatiul de franare .

Link către comentariu

Eu nu ma dau la legale :(... M-am jurat cand am luat masina :D... Ce TFSI-uri? zi-mi un pic.. :D

Modificat de cristi_407
Link către comentariu
Eu nu ma dau la legale :))... M-am jurat cand am luat masina :P... Ce TFSI-uri? zi-mi un pic.. :exclaim:

Pai o sa vina o skoda octavia RS TFSI de la APR (din cate are alta turbina & other stuff) , niste gti-uri stage 3 .....

In alta ordine de idei seara asta am montat FMIC de S3 si DV de la Forge . Masina se simte mai "vioaie" , mai putin sufocata . Acum , dupa montarea DV Forge , parca tine mai bine presiunea . Ramane sa fac niste log-uri sa vedem daca totul e ceas . Incet , incet strang si banuti pentru pompa de benzina APR . M-am hotarat sa nu iau doar interne deoarece sunt cateva persoane care au avut probleme din cauza internelor de la pompa .

Link către comentariu

poti merge pe interne autotech fara probleme...a mea a trecut testul Nring cu succes.

Link către comentariu

Intradevar nici o masina cu interne Autotech nu a avut probleme :beerchug: Acum tu decizi ce si cum :)

Link către comentariu

Alex, eu am auzit ca Dl. Bebeee e "reisar" :D, poate vine el la liniute :P (glumesc)

Link către comentariu

O sa fie o mare prostie la VD..Deja am vazut..Ala cu seatul de 360 cp(laudati) spune ca el intra la grupa 200-250 ca el are 209 :(... da-te la legale cu toti distrusii...

Link către comentariu

M-am hotarat sa merg totusi pe APR . Eu zic ca e cea mai bun alegere . Si autotech e ok dar la cat sunt eu de ghinionist s-ar putea sa am probleme . :)

Cristi : man la liniute nu se vine cu masina stock . Si eu intru in clasa 160 - 200 dar am 290 cp . Oricum penttru acel seat o sa fie concurenta serioasa . ;) Pana la urma tu vi la expo ?? Poate ne cazam la aceeasi pensiune si o punem de un show maxim :)) .

In alta ordine de idei astazi am mai facut ceva teste si , cum am spus si aseara , masina nu se mai simte "sufocata" . I`m happy . :D :D

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara prob.

O singura intrebare am .... de ce ti-ai facut proiectoarele gabene ? ( mie nu imi plac deloc , da senzatie de dacia daia 1310 cu proiectoare galbene :)) )

Link către comentariu
Foarte frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara prob.

O singura intrebare am .... de ce ti-ai facut proiectoarele gabene ? ( mie nu imi plac deloc , da senzatie de dacia daia 1310 cu proiectoare galbene :)) )

E o chestie de gust . Mie imi plac cum vin . Diferentiaza putin masina fata de celelalte . :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!