Jump to content

Skoda Octavia 2 RS TFSI


Alex U

Postare recomandată

Mai este o Octavia RS de 600cp pe Dragracing.ro :) Daca treci pragul asta atunci chiar nu mai ai concurenta. Mult succes in continuare cu proiectul tau care devine din ce in ce mai promitator. :icon_thumright:

Stiu Octavia respectiva si chiar il cunosc personal pe proprietar . Eu nu vrea asa ceva . Gt35 e extrem , gt3076 e cel mai ok . Eu o sa raman la k04 + AEM Wather-Meth .

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

vad ca ti-ai pregatit o lista frumosa ;) cand vrei sa incepi sa bifezi lista suna-ma ca deja am pe stock unele :D

si trimite-mi pompa aia din rezervor sa ti-o fac

Link către comentariu

vad ca ti-ai pregatit o lista frumosa ;) cand vrei sa incepi sa bifezi lista suna-ma ca deja am pe stock unele :D

si trimite-mi pompa aia din rezervor sa ti-o fac

Pompa pleaca la tine saptamana viitoare . :icon_thumright:

Jantele Team Dynamics antracit erau doar pe stocul electronic in UK si nu am avut alta alegere decat sa iau pe negru . :( O sa le revopsesc si am rezolvat problema .

Link către comentariu

daca tot le vopsesti, fa-le aurii, cum iti doreai initial

Pai asa vreau sa le fac . Gold sau bronze . :)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

azi au plecat spre tine noua pompa din rezervor si the magic juice!

sa le forjezi cu placere ..... abia astept sa punem pe dyno si proiectu Revo de suceava!

Link către comentariu

azi au plecat spre tine noua pompa din rezervor si the magic juice!

sa le forjezi cu placere ..... abia astept sa punem pe dyno si proiectu Revo de suceava!

Mersi Nadir . Si eu sunt foarte curios cat o sa scot si cum o sa mearga masina . Dar pentru asta mai am de asteptat din cauza unor intarzieri ale anumitor piese . :(

Link către comentariu

Salutare:)ai montat wot boxul?Eu il am demult dar nu am reusit sa il montez si sunt curios cum e:)Abia astept sa le facem niste poze la surori:)

Link către comentariu

Ajungi la Dorna weekendul viitor? :D

Sper din toata inima sa ajung . Se lucreaza intens la masina dar depinde de niste piese pe care doar luni le pot comanda . Daca o termin miercuri - joi si reusesc sa fac rodajul in timp util o sa fiu prezent .

Salutare:)ai montat wot boxul?Eu il am demult dar nu am reusit sa il montez si sunt curios cum e:)Abia astept sa le facem niste poze la surori:)

Il am montat de mult . Este foarte misto . Iti recomand sa il pui . Eu te astept cu cea mai mare placere sa vi la Suceava . :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

multumesc pentru aprecieri . :)

b14-ele este o suspensie superba din toate punctele de vedere dar este putin cam tare pentru drumurile noastre .

Link către comentariu

Da . Deja am facut 100 km . :D Sunt foarte bucuros . Dar am o mica problema : la relanti motorul merge in "suturi" . Am pus VAG com - ul si am misfire pe toti cilindri . Trebuie ca maine sa imi vina bujiile noi si sper ca problema va fi rezolvata . Finger crossed . :)

Link către comentariu

Super. Cu asa o masina, in locul tau, faceam deja 1000km blah_.gif . Felicitari

Cand o pui pe dyno?

Link către comentariu

Multumesc pentru raspuns. Totusi e cu mult mai dura decat una sport oem?

Link către comentariu

Pe dyno o sa o pun candva in urmatoarele 2 saptamani .

Da , este mai rigida ca o suspensie sport OEM . Am facut comparatie intre o suspensie sport OEM aflata pe un Audi TT si B 14-ele care este la mine pe masina .

Link către comentariu

Felicitari Alex:)abia astept sa vad masinuta si cum e cu wot boxu ul si mai ales cu boost controlerul pe ko4:):D Drum intins!!!

Link către comentariu

Felicitari Alex:)abia astept sa vad masinuta si cum e cu wot boxu ul si mai ales cu boost controlerul pe ko4:):D Drum intins!!!

Inca o saptamana naka si ne intalnim . :) Boost controlerul nu o sa il am montat din pacate . Astept sa imi vina ambreiajul .

In alte ordine de idei am reusit astazi sa termin rodajul si sa merg putin mai tare . Din pacate am o mica problema de vacuum (cred) pe care maine sper sa o rezolv .

Mi-au ajuns astazi si jantele in sfarsit . O sa fie o mica surpriza legat de jante . O sa revin cu poze dupa ce le montez . :)

Astept cu nerabdare sa ajung cat mai repede posibil la Oradea pentru a monta AEM - ul , boost controlerul Turbosmart E- boost 2 si sa fac un nou dyno .

Link către comentariu

Daca ajungi pe la Oradea si ramai cateva ore da si tu un semn aici si poate ne intalnim, sincer as fi tare curios sa vad si mai ales sa aud 360CP :rolleyes:

Link către comentariu

Daca ajungi pe la Oradea si ramai cateva ore da si tu un semn aici si poate ne intalnim, sincer as fi tare curios sa vad si mai ales sa aud 360CP :rolleyes:

O sa raman cred ca 2 zile . Sper ca o sa fie peste 400 nu 360. :D

Link către comentariu

Poate ajungi si pe la arad sa-ti vad si eu racheta si sa-ti dau ala..;)..bafta!!

Link către comentariu

Poate ajungi si pe la arad sa-ti vad si eu racheta si sa-ti dau ala..;)..bafta!!

Pe la Arad este putin probabil sa ajung . Dar ,daca imi aduc eu bine aminte , trebuie sa ajungi tu aici . :)

Link către comentariu

Poi daca stai 2 zile ma supar pe tine daca nu ne intalnim :blah: Hmmm...400 :rolleyes:

Cum facem imi dai tu pm cand vii si iti las un nr de tel? :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!