Jump to content

Skoda Octavia 2 RS TFSI


Alex U

Postare recomandată

Da, intradevar cu K04 nu se trece de 400, dar cu K04 + water methanol e altceva :icon_thumright:

Link către comentariu

Nice, nice, dar cu K04 nu se trece de 390cp din cate stiu eu.

Cum adica a cedat tamponul BSH??? Ce s-a intamplat?

Pur si simplu a cedat . S-a rupt bucsa rotunda care e prinsa pe cutia de viteze . Problema e ca eu nu plec de pe loc tare . Cred ca s-a rupt de la flat floor shift .

Da, intradevar cu K04 nu se trece de 400, dar cu K04 + water methanol e altceva :icon_thumright:

You are right bebeee . :D

Link către comentariu
lucian_90tud

Alea apar intai pe Facebook, apoi aici :lol:

Link către comentariu

Noutati ceva? :)

Alea apar intai pe Facebook, apoi aici :lol:

Multumita baietilor de la oradea , astazi , mi-au ajuns biele IE cu bolturi ARP si cuzineti . Tank you guys . :icon_thumright:

Acum sunt in asteptarea FMIC THS .

Astazi am montat jantele din nou pe masina dar culoarea este oribila si , din pacate ,trebuie din nou revopsite . :(

Link către comentariu

le vopsesti saptamanal? :blah_:

Prin iasi, cand ajungi?

Nu am ce face pentru ca au iesit oribil .

Prin iasi nu stiu cand ajung dar o sa te sun ! :P

Link către comentariu
Publicat (modificat)

In sfarsit am reusit sa montez LSD -ul Quaife impreuna cu ambreiajul SBC stage 3 si franele de s3 (pe fata au placute ferodo ds 2500 iar pe spate ATE Ceramic).

In sfarsit reusesc sa pun putere jos pe treapta 2 iar pe un drum virajat e de vis comportamentul masinii .

Am hotarat sa vand tampoanele BSH si sa iau THS . Cu ambreiaj stock , sau chiar cu stage 2 daily de la SBC , sunt foarte ok dar de cand am pus stage 3 nu mai sunt atat de comfortabile (ambreiajul fiind mai agresiv decat cel stage 2) .

Daca e cineva interesat le dau la un pret foarte bun ! :)

Modificat de Alex U
Link către comentariu
  • 1 month later...

A venit timpul pentru noi updateuri .

Astazi mi-a ajuns suspensia bilstein B14 pe care o sa o montez saptamna asta impreuna cu bielele axele, pompa bosch 044 si tot ce tine de motor.

M-am hotarat sa vand jantele O.Z. si sa le inlocuiesc cu team dinamycs pro race 1.2 gold pe 18" pe care vreau sa le incalt cu federal RSR .

Spre sfarsitul verii vreau sa revopsesc masina inegral tot alb(de aceasta data o sa fie o culoare mai "nebuna").

Link către comentariu

Pana la anul ramane . :) o sa duc pana la sfarsit acest proiect . :)

Link către comentariu

ff.frumos..;)..felicitari!..nu ai mai dat niciun semn cu shifterul...l-am pregatit..:)..bafta pe mai departe!

Link către comentariu

Superb ce faci din masina asta, bafta in continuare :)

Mersi mult !

ff.frumos..;)..felicitari!..nu ai mai dat niciun semn cu shifterul...l-am pregatit..:)..bafta pe mai departe!

Mersi ! Sorry dar am uitat de el . Vorbim mai multe pe YM .

Sper sa reusesc sa termin pana in toamna tot ce mi-am propus .

Pe lista au mai ramas :

- discuri pt. franele de s3 de la Tarox , Brembo ;

- prelungirile fata si spate de RS+ + grile spoiler + masca tip fagure pe care le-am tot amanat ;

- scaune fata spate de la Recaro sau Sparco ;

- o verificare temeinica a masinii (se apropie de pragul de 90 k km ) ;

- AEM wather/meth injection ;

- Detailing complet interior - exterior (asta dupa ce o revopsesc) ;

- tampoane THS (cand vand BSH -urile mele) ;

- as vrea sa imbrac plafonul si stalpii in alcantara (asta doar daca gasesc un pret acceptabil) ;

- poate un kit ATP turbo (gt 3076) ; :D

Cam asta ar fi planul pana la toamna cand masinuta intra la hibernat pana in primavara . :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

E timpul pentru cateva noutati .

Din pacate termenul de livrare la Team Dynamics pro race gold este de 6 saptamani iar eu nu pot astepta atat .

Chiar astazi am platit pentru un set de TD pro race antracit (este putin cam inchisa culoarea dar asta e) . Ajung la inceputul saptamanii viitoare .

Saptamana asta o sa imi ajunga si gumele (Yokohama Advan Neova AD08) iar saptamana viitoare masina intra la schimbat bielele si restul . :)

post-63443-0-85375100-1311077531_thumb.j

Link către comentariu

Cat de bine poate sa arate! Felicitari

:icon_thumright:

Mersi ! :D

f tare..;)...bafta pe mai departe!!

Mersi ! :)

Cat ai dat pe cauciucuri?

In jur de 900 ron bucata .

Link către comentariu

zi-mi te rog o chestie... de ce ai dat DV Forge jos? ca la un moment dat ziceai ca e mai bine cu el,dupa care ai renuntat

M-ai pus pe ganduri ca si eu il am montat. Cel oem e mai bun?

Link către comentariu

Acum l-am montat din nou pe masina . :)) Mi se parea ca inchide si deschide mai greu ca cel OEM . Acum astept sa imi vina kitul de arcuri pentru el sa pun un arculet mai tare .

Si inca o mica noutate : maine platesc AEM wather - meth injection kit + BSH throttle body pipe (care are deja gaura pentru w/m) . In curand un nou dyno . Sa speram ca o sa fie cel mai puternic TFSI k04 din tara . :D

Link către comentariu

Mai este o Octavia RS de 600cp pe Dragracing.ro :) Daca treci pragul asta atunci chiar nu mai ai concurenta. Mult succes in continuare cu proiectul tau care devine din ce in ce mai promitator. :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!