Jump to content

Skoda Octavia 2 RS TFSI


Alex U

Postare recomandată

Super tare, bravo :).. Succes cu ambreiajnul... Sper sa rezovli

Link către comentariu

Multumesc ! :icon_thumright:

Cu ambreiajul o sa rezolv doar daca comand altul :)) .

Link către comentariu

Excelente jantele si masina per total, imi place place place :icon_thumright:

Link către comentariu

Ma bucur ca iti place . Cand o sa pun prelungirile + grilele tip fagure exteriorul o sa fie complet :)

Link către comentariu

Prelungirea spate este mai interesanta de la cea alba rs+ concept pentru ca are colturi (aripioare de rechin) si in lateral.

De unde le iei si ce pret au?

Link către comentariu

Le iau de pe superskoda si costa in jur de 450 euro . Mai am timp sa ma hotarasc ce prelungire iau pentru spate pt ca acum trebuie sa comand ambreiaj .

Link către comentariu

Tot raul spre bine .

Astazi am comandat kitul de ambreiaj South Bend Stage 3 daily cu tratament cryo si fluidamper-ul USP .

Tin pe aceasta cale sa ii multumesc lui anorganix pentru sprijinul acordat . :icon_thumright: :beer:

Link către comentariu

Hehe v-a luat un an la toata lumea sa va prindeti ca fluidampr ala e f bun :)

Vezi cu buza aia ptr bara fata o sa dai cu ea sigur in borduri la noi, eu am probleme cu ea asa fara buza..

Link către comentariu

Sper sa nu am probleme . Pana acum , de cand am suspensia , nu am atins in nici o bordura cu bara fata dar cu scutul am atins de 2 ori .

Link către comentariu

Ceva la frane nu faci? Avem AICI un group-buy pentru "TyrolSport Brake Caliper stiffening kit". Este un kit care inlocuieste bucsele de cauciuc de la frana. Poate te intereseaza.

Link către comentariu

Ceva la frane nu faci? Avem AICI un group-buy pentru "TyrolSport Brake Caliper stiffening kit". Este un kit care inlocuieste bucsele de cauciuc de la frana. Poate te intereseaza.

La frane o sa upgrade cu cele de S3 . Multumesc pentru info dar nu sunt interesat .

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ce parere ai? Cam nebuni grecii astia :D (PS: au facut-o 4x4 2.0T)

Modificat de TEFF
Link către comentariu

WOW ! Foarte misto reusita grecilor . Sunt foarte curios la cat s-au ridicat costurile transformarii din FWD in AWD . Si eu am in plan sa vand masina ca sa trec la AWD DSG . :D

Link către comentariu

Cred ca mai degraba au facut engine swap pe una deja awd decat sa faca un 2.0T din fwd in awd.

ARO dsg? :P

Modificat de spb
Link către comentariu

ARO DSG a.k.a golf 6 R 20 (no offence TEFF) :P

In alta ordine de idei astazi au mai aparut 2 update-uri :

- ax cu came admisie de s3 ;

- in tank fuel pump BOSCH 044 ;

Sunt in cautarea unor frane de s3 . Daca stie cineva un deal bun let me know . :)

Link către comentariu

si un nou soft care tine cont de axul de admisie si pompa nu e nevoie?

Le-ai cumparat noi? La ce pret? Ms.

Tine-ne la curent cu modificarile si nu renunta la masina dupa o asemenea investitie ca nu merita.

Spor in continuare :icon_thumright:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

si un nou soft care tine cont de axul de admisie si pompa nu e nevoie?

Le-ai cumparat noi? La ce pret? Ms.

Tine-ne la curent cu modificarile si nu renunta la masina dupa o asemenea investitie ca nu merita.

Spor in continuare :icon_thumright:

Inca nu le-am montat . Presupun ca nu este nevoie de alt soft .

Axa e SH dar rulata foarte putin iar pompa este noua . Impreuna au costat 1500 ron .

Astazi am primit si pachetul de la anorganix (multumesc mult :beerchug: :icon_thumright: ) care contine :

- kit ambreaij south bend stage 3 daily & cryo treatment ;

- USP fluidamper ;

Modificat de Alex U
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!