Jump to content

A4 B6 [8E] 170CP


Turbocip

Postare recomandată

Nu trebuie modificat in talon/CI nimic.

Srie ca e albastru : deci poate fi orice nuanta de albastru ....

Multumesc

Link către comentariu

Masina a iesit superb. Culoarea e ceva de vis. Acum e impecabila cu exceptia unui singur lucru pe care eu l-as schimba: placutele de inmatriculare. Sunt de tip vechi si sunt invechite.

Link către comentariu

Da , le schimb - pentru ca sunt si gaurite ...

Multumesc , ce ochi format ai :)

Link către comentariu

Da bine bara de S4 pe spate, si daca spui ca ai de gand sa pui si pe fata + bandouri o sa arata excelent, un tot unitar.

Ar mai merge un eleron finut pe spate, in genul celui de S4 sau Zender.

In rest, sa te tina cat mai mult in starea asta impecabila vopseaua! Banuiesc ca a fost mai mult un moft partea cu revopsirea completa (eu personal as fi stat cuminte in aceasta privinta), si pana te obisnuiesti iar cu swirsurile si cu micile zgarieturi de la usi deschise aiurea o sa iti faci ceva nervi :)

Daca tot te-ai bagat la asa ceva, nu ai luat in calcul si o schimbare de culoare (nu doar de nuanta)? Nu ar fi fost asa mare bataie de cap cu hartogaraia raportat la partea practica a procesului de vopsire.

LE: Mie imi pare bine pregatita, cu simt de raspundere. Nu cred ca e asa important numele vopsitoriei, cat interesul pe care si-l dau mesterii. Ca daca n-au chef de munca, degeaba au scule si renume.

Modificat de gaby1773
Link către comentariu

Nu era vb de hartogaraie ... e vb ca trebuia dat chiar totul jos de pe ea .

Eleron - ma mai gandesc .

Si vopsirea nu a fost moft - chiar era necesara .

Link către comentariu

Din vara de cand am venit cu un prieten la Al Bundy sa schimbam niste faruri spuneai ca vrei sa o vopsesti ca nu se mai poate..A iesit impecabil,e superba! Sa te tot bucuri de ea de acum inainte :P

Link către comentariu

Multumesc!

Mi-a fost greu sa ma decid , caci sunt legat de masina zilnic ; am stat pana mi-au dat baietii din service , o masina "la schimb".

Da - a iesit impecabil . E prima masina card am vopsit-o integral , am stat aproape zilnic pe la ei sa vad cum decurg lucrurile (fara sa ii stresez) - sunt colegii mei si ... au pus suflet ...

Acum , stii cum e : la inceput voi vedea orice semb pe ea .... sper sa o am asa cat mai mult timp posibil , ca de tinut o mai tin - e masina care tine cu casa si are aproape toate optiunile de bun simt pe ea .

Pooooate anul asta o sa reusesc sa pun si webasto pe ea ; ca "se strica" scula acasa in cutie , nou-nouta :)

Link către comentariu

120 de milioane?!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Modificat de Audistul
Link către comentariu

11.965 ron, da - poti rotunji cu 12 in fata :)

Manopera / pregatire / vopsea in 3 tente de culoare / lac / parbriz original sigla audi / bara spate de S4 / multe plastice de pe dedesubt / clipsuri chedere / si altele

Atat am vazut ca a fost - nu am nici un interes sa vorbesc aiurea .

Oricum a fost si s-a dus :)

Link către comentariu

Se pare ca si de aici primesc o bere pentru ideea cu bara de S4 impreuna cu modelul asta de tipsuri!Stiu minim 6 masini ce au aparut in combinatia asta dupa ce am montat eu bara si tipsurile.

Felicitari pentru rezultatu obtinut!Din poze arata foarte bine vopseaua pe ea!Ce lac ai folosit?

Pentru bara fata eu am ales varianta USP, pentru ca mi-a fost la indemana si mi-sa parut ceva mai interesanta.

post-105404-13593346640042_thumb.jpg

post-105404-13593347934151_thumb.jpg

Link către comentariu

Primesti , primesti ! Prima masina cu tipsurile astea si bara de S4 pe care am vazut-o - a fost a lui Rotitza ... apoi pe a lui Rudi , am vazut-o si pe a ta si mi-a placut mult.

Si a lui Alex Ms arata super ... de pe la voi m-am inspirat si eu ... ce vrei ? ce e frumos prinde :)

Lacul ? Crezi ca stiu ? Nu m-a interesat ... am vrut sa iasa masina bine si atat ! Dar pot sa intreb ... daca aflu , te anunt Catalin .

Ms de aprecieri ... sa vad cand o sa am timp sa fac si celelalte schimbari ... incet , dar sigur ...

Imi place bara fata de pe masina ta .

Link către comentariu

Intrebam ca fapt divers de lac, pentru ca vopseaua poate fi oricare, atata timp cat lacul este bun si aplicat corect.Ma refer la rezultatul initial si la cum se comporta in timp.

Tipsurile sunt foarte frumoase, insa ai grija sa le cureti periodic, pentru ca se pateaza si apoi se mananca materialul din care sunt facute.Se pare ca la diesel si cele Oem patesc asta daca nu sunt curatate periodic.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Le curat destul de des ... ca nici eu nu le suport asa "un pic afumate" :)

Multumesc

O sa vedem cum se mentine in timp ... oricum am dat in loc de 2 litrii de lac (ca astia asa dau aici in service ) .. 3,5L (cica sunt cam nebun)

Dar m-am gandit sa am de unde polisha la nevoie ... om trai si om vedea !

Link către comentariu

A iesit foarte bine. Si sper sa te scuteasca si astia de zgaraieturi prin parcare sau chestii ca la Ice2k... Ca te apuca pandaliile asa de devreme, macar vreo 2-3 ani sa scapi neatins :).

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mi-am montat ceasuri cu dsiplay color

Am o problema de comunicare cu airbag , nu ii dau de cap deloc - am incercat modificare eeprom ...

A fost o chinuiala totala : la inceput nu mergea vitezometrul si fluctua acul de la combustibil - fiindca nu isi lua semnal de unde trebuia ... am modificat in dump si acum e ok ... cheile le-am adaptat , totul e perfect in afara de eroarea de pe airbag cu NO COMUNICATION (iar in adaptari in 81 - bus not ok ) , inseamna ca ceva nu se "pupa" - o sa ii dau de cap si la asta ... daca a mai patit careva asa ceva mi-ar fi de ajutor maxim ...

post-164-0-92728100-1365104944_thumb.jpg

post-164-0-80338400-1365104981_thumb.jpg

post-164-0-40031500-1365105033_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Zilele acestea masinuta va aparea cu o " new face" .

O sa vin cu poze cat mai curand posibil :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!