Jump to content

A4 B6 [8E] 170CP


Turbocip

Postare recomandată

Va salut cu respect,

V-o prezint si eu pe cea care ma plimba zilnic prin Bucuresti si imprejurimi .

Am achizitionat-o la inceputul lui 2009 de la un prieten ( masina - an fabricatie 2003 - avea 101.000 km [reali] la momentul respectiv ) .

Nu are multe optiuni , dar eu sunt super multumit de motorizarea de 131CP (AVF) si cutia in 6 trepte.

In prezent are 127.000 km .

Nu ma pricep prea mult la povestiri ,deci vin si cu 2-3 foto facute anul trecut ; cu siguranta o sa mai urmeze si altele mai recente unde am mai schimbat cate ceva pe la masina ( imediat dupa achizitie i-am montat folia pe geamuri :rolleyes: - obisnuit cu precedentele mele VW-G3 si VW-G4 )

post-164-1273695210_thumb.jpg

post-164-1273695215_thumb.jpg

post-164-1273695219_thumb.jpg

Multumiri lui xxnelu pentru foto :rolleyes:

Modificat de Turbocip
Link către comentariu

felicitari si s-o stapanesti sanatos. conteaza parerea ta cel mai mult , daca tu esti multumit de ce poate e in regula.

Link către comentariu

Cum de nu are soft?:rolleyes: Sa te bucuri in continuare de ea :rolleyes:

Link către comentariu

Are si soft !

Din prima luna de la achizitionare - iti dai seama ca nu am rezistat sa o stiu default ..... :rolleyes:

Link către comentariu

felicitari,e frumoasa...cum a ajuns la 170cp?cine a facut tuningul? :rolleyes: :rolleyes:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu e pusa pe Dyno - approximativ 165-170CP .... soft TCM bine`nteles "pus cu manuta mea"

Culoarea este pretentioasa .... acum o spal in 1-2 h se face la loc :rolleyes:

Modificat de Turbocip
Link către comentariu

exact cu motorizarea asta am mers si eu, a unui prieten, si inainte si dupa soft. tot cam asa i s-a spus de putere, 165-170, si tinand cont ca il bateam cu un volvo de 165 de cai(volvo era mai usor), cam asa avea, poate avea chiar de la voi softul , nu mai stiu.....dar vreau sa spun ca m-a impresionat cuplul la masina aia. tragea de la 1500 pana la 4000 de speriat.

si tot masina aia m-a convins ca softul scade consumul....am mers "la consum" cu ea si am scos 3,8 , iar inainte de soft nu scadea sub 5.

culoarea e pretentioasa, dar parca culorile sobre arata cel mai bine pe audi .

Link către comentariu
stefan.adam

frumoasa rau masina, mult mai bine arata live... sa o stapanesti sanatos in continuare, multi km fara incidente...pune si tu poze mai recente, ca e prea stock in pozele vechi

Link către comentariu

- cu ajutorul colegului Cristi (Albundy) - montaj Cruise Control si BC ( la decuparea capacului de sub volan m-a lasat sa ma "zbat" singur :icon_thumright: dar a iesit exact cum mi-am dorit )

- masinuta a mai primit si jante pe 17 + triple.

foto mai noi :

post-164-1273735030_thumb.jpg

post-164-1273735026_thumb.jpg

post-164-1273735020_thumb.jpg

post-164-1273735016_thumb.jpg

Link către comentariu

Imi plac jantele, se potrivesc bine :icon_thumright:

Si...cum se comporta cu cip ca ma bate si pe mine un gand dar inca nu sunt hotarat?:blah_:

Link către comentariu

jantele astea cam tipa dupa o suspensie :)

P.S. Felicitari pentru scoaterea "pleoapelor de jos", erau horror

Link către comentariu

Ice - sa stii ca ma asteptam sa fie mai rigida masina odata cu trecerea de la 15" la 17"/ insa nu a fost asa ;

Jantele se comporta excelent -> crede-ma.

Sunt incaltate cu cauciucuri 225/45/17 - si le am de cateva luni bune; iar amortizoarele si bucsele de pe masina sunt cele originale

Jantele sunt MAK Veleno si chiar o sa te tin la curent daca doresti in legatura cu suspensia si articulatia.

Multumesc de aprecieri.

O sa mai vin cu poze .

Cristi_KWJ - fa-ti soft la motorizarea ta si nu o sa regreti !

Link către comentariu

ma refeream la faptul ca acum pare cocotzata si ar trebui o suspensie mai joasa ca sa fie in ton cu jantele :pale:

Link către comentariu

Posibil in viitorul apropiat sa fac si aceasta modificare .... mai asteptam sa treaca un pic "criza".

Sorry ca intelesesem gresit .

Link către comentariu

ff bine arata masina...sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km...

Link către comentariu
lucian_90tud

Foarte frumoasa masina si mai ales jantele :D Parca imi pare rau ca nu mi-am luat si eu pe 17" :D

Link către comentariu

nu te-am uitat cu pozele sa stii, cand e vremea mai ok afara facem o sedinta foto :cool:

Link către comentariu

Destul de tarziu a venit prezentarea asta.

Masina arata foarte bine si este foarte ingrijita. Are un aspect destul de clean care face masina sa iasa usor in evidenta , nu sa epateze.

Sa ai parte de kilometrii fara incidente cu masina asta.

Link către comentariu
nu te-am uitat cu pozele sa stii, cand e vremea mai ok afara facem o sedinta foto :cool:

Sigur Alin /

btw: va multumesc

Link către comentariu

In sfarsit ti-ai prezentat si tu masina aici... de ce asa de greu? oricum de cand am vazut-o ultima data ai avansat mult! bravo felicitari! foarte frumoase jantele, vreau sa te intreb daca la tine a crescut zgomotul de rulare din cauza jantelor, ca la mine de cand am trecut de la 15 la 17 imi vajaie rau mai ales pe spate si tot ce am facut la jante nici o schimbare (roluit, echilibrat, schimbat intre ele) consumul cu cat ti-a crescut?

Link către comentariu

8,1 % am media in Bucuresti

Zgomot in rulare am ca si inainte ,poate un pic mai pronuntat (eu oricum aveam niste Dunlop Sport si erau zgomotoase) - insa e vorba de stabilitate .

Link către comentariu
  • 1 month later...

Astazi am reconditionat volanul.

Atasez cateva poze sa vedeti cum a aratat inainte si dupa .

Baiatul este din Bucuresti / Lucrarea a durat aproximativ 2 h si a iesit super .

M-am decis sa il vopsesc deoarece un prietem m-a convins aratandu-mi volanul lui care a fost facut de aceeasi persoana in urma cu 7-8 luni (si nu avea pic de uzura) .

post-164-1278187471_thumb.jpgpost-164-1278187475_thumb.jpgpost-164-1278187478_thumb.jpg

post-164-1278187482_thumb.jpgpost-164-1278187486_thumb.jpgpost-164-1278187489_thumb.jpg

post-164-1278187494_thumb.jpgpost-164-1278187498_thumb.jpgpost-164-1278187502_thumb.jpg

Cum vi se pare ?

Link către comentariu

Arata foare foarte bine,ca noi pot spune..Chiar se pricepe cine ti le-a facut.Un pret daca nu te deranjeaza ne poti spune?

Link către comentariu

120 ron m-a costa volan + schimbator .

Eu am considerat un pret foarte OK.

ma corectez:) -> "costat"

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!