Jump to content

Vw T4 Doka


Emy D

Postare recomandată

Sa va prezint si eu masina la care tin cel mai mult:

Vw T4 Doka, 2001, motor 1.9 TD 68 CP, 6 locuri, 3 usi ( nu, nu e coupe :)) ) Eberspacher, 1x airbag, abs, frana pe discuri fata+spate, servo-frana si directie, si cam atat. Am pus eu un Cd player JVC, am modificat bara, pragurile, capota, grila fata in stil GTI Look. Urmeaza jantele, folia pe geamuri, vopsita toata masina, si alte faruri. Apoi in interior, voi schimba husele, si voi pune un sistem audio. In interior, mi-am facut si iluminatul cu leduri:

- in deschiderea interioara a portierei ( se aprind cand aprinzi luminile de pozitie)

- Sub bord, consola centrala si sub usi ( se aprind doar cand se deschid usile)

post-61162-1273557229_thumb.jpg

post-61162-1273557259_thumb.jpg

post-61162-1273557359_thumb.jpg

Modificat de Emy D
Link către comentariu

T4, micul panzer made in germany :))

politistii dintr-un oras din germania au plans cand le-au luat T4-urile si le-au adus T5-uri noi

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Te cred! Sunt frumoase, tari si rezistente in timp. Spatioase si poti face orice cu ele! :)) Iar ca fiabilitate, nota 10!

Nici eu nu am de gand sa las masina asta din mana in urmatorii 10 ani!

Modificat de Emy D
Link către comentariu

Felicitari pt masina ! 258462101554... km fara probleme !

Am si eu o curiozitate.Cat iti scrie masa maxima de incarcare si daca stii sa-mi spui daca difera fata de cel cu cabina simpla.Ms.

Link către comentariu

mie chiar imi parea rau cand am dat vechiul T4, mai ales ca era proprietatea mea aproape 2 ani...

dar imi placea la T5 de motor si de forta, acceleratie.. etc

vechiul T4 cred ca l-am desfacut si intretinut la fiecare surub... dadusem jos panourile interioare si le vopsisem, dadusem jos banchetele si apoi si linoleul de pe jos.. l-am spalat la presiune..

vopsisem spoilerele din fata cu negru, gazasem si calotele interioare.. hehe ce-mi mai placea de masina aia.

sper sa nu te superi ca iti "mazgalesc" topicul, dar chiar ai trezit melancolia in mine :))

Modificat de alios
Link către comentariu
Felicitari pt masina ! 258462101554... km fara probleme !

Am si eu o curiozitate.Cat iti scrie masa maxima de incarcare si daca stii sa-mi spui daca difera fata de cel cu cabina simpla.Ms.

Multumesc Doru. Masa de incarcare e aproximativ 1100 kg. Nu stiu exact cat e la cele de persoane , dar banuiesc ca e aproximativ la fel...

@soila, nu ma supar deloc ;) Fain era si T4-tau :) Eu nu l-as fi dat pt nimic. i faceam un tuning , puneam alt motor si era superrr:X

Link către comentariu

era batranel saracu.. era din 1996, si eu l-am dat in 2007

iti dai seama ce senzatie a fost cand m-am urcat de la 1.9TD 68CP la 2.5TDI R5 174CP :)

la doka ai modificat capota ? bad boy look

Modificat de alios
Link către comentariu

Da , la doka am modificat capota. ;) trebuia sa arate si el putin mai nervos! :)) si i-am facut si dungile rosii de GTI :)

si eu vreau sa schimb motorul, cu ceva mai puternic. nu neaparat de pe T4, dar macar cu un motor 2.0 GTI de pe golf 3.. :x ( daca ar merge)

Link către comentariu
octavia 4ever

Salut ! Frumoasa doka ai :Driver: . Si eu am un t4 doka cu fata de caravelle si motor de 2.5 tdi 102 cp . E o masina rezistenta :) eu i zic TANCUL :)) . Mai pune ceva poze cu ea , poate ma apuc sa pun si eu cate ceva pe a mea :)

Link către comentariu

Uhh! Ador fata de caravelle, dar a costat mult sa schimbi fata? Sau, asa l-ai luat?

Alte poze:

post-61162-1273583266_thumb.jpg

post-61162-1273583275_thumb.jpg

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos in primul rand. In al 2-lea rand :D poza cu prelungirea capotei nu este cumva photoshop? Cel putin pe un alt forum unde ti-ai prezentat masina se vede clar. Nu o lua ca pe o rautate dar ar fi urat sa prezinti modificari pe care nu le ai facute :icon_thumright: Ma refer la poza aceasta unde la zoom se observa. Bafta la modificari !

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multumesc. Intradevar, e modificata poza de care zici, dar daca te uiti mai atent, capota deja e realizata ( am postat pozele si absolut toate pozele postate aici sunt reale, fara editari), si de asemenea si dungile rosii de GTI ;)

ps: daca tii mouse-ul pe poza de pe 4tuning, ai sa observi ca numele imaginii e "testing GTI look" ;)

Multumesc pentru parere :)

Link către comentariu
octavia 4ever

Asa am cumparat-o ;) . Are capota aia de badboy ;) si farurile alea smekere :)

Link către comentariu

M-am uitat mai inainte pe net, si am vazut ca asa e construita masina! (T4 Facelift). Pot sa o si modific insa trebuie schimbata toata partea fata , de la parbriz pana la bara fata. Asta e. Ramane asa cum o am, ca e frumoasa si asa :)

Link către comentariu
www_ionut_ro

cred ca ar arata foarte smecher daca i-ai pune niste jante, ar fi ceva special :)

la cat mai multi km! (de asta sunt sigur)

Link către comentariu

Multumesc Ionut. Urmeaza si jantele, insa e mai greu cu criza asta. :) Fac cum pot si cum ma lasa buzunarul ;))

Link către comentariu
  • 2 months later...

Intre timp am mai lucrat ceva si la interior, si l-am facut in proportie de 50% asa cum vreau eu :D

post-61162-1279436923_thumb.jpg

post-61162-1279436928_thumb.jpg

post-61162-1279436936_thumb.jpg

post-61162-1279436944_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumos,da o senzatie de curatenie de spital.A iesit super bine,tine-o tot asa,o sa iasa ceva special,cand mai trec prin SB ma opesc sa o vad live daca nu o sa fii ocupat. :rolleyes:

Link către comentariu

mi-ar placea sa stam de vorba fata in fata! Chiar daca voi fi ocupat, poate gasim ceva timp liber :(

Multumesc pentru aprecieri :(

Link către comentariu

Eu trec cel putin o data pe luna prin SB cu treaba deci o sa gasim odata o ocazie.Rstul vb pe PM ca sa nu poluam topicul ! :)

Link către comentariu

Inca putin si tot bordul e gata :) va fi terminat dupa ce vin din concediu :study:

post-61162-1279880556_thumb.jpg

post-61162-1279880569_thumb.jpg

post-61162-1279880582_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc! Sincer, imi face placere mai mare sa conduc microbuzul decat sharanul. Ma simt altfel, si totodata ma simt satisfacut de munca pe care am depuso sa arate asa ;)

Link către comentariu
  • 4 months later...

Sa va prezint si eu masina la care tin cel mai mult:

Vw T4 Doka, 2001, motor 1.9 TD 68 CP, 6 locuri, 3 usi ( nu, nu e coupe :)) ) Eberspacher, 1x airbag, abs, frana pe discuri fata+spate, servo-frana si directie, si cam atat. Am pus eu un Cd player JVC, am modificat bara, pragurile, capota, grila fata in stil GTI Look. Urmeaza jantele, folia pe geamuri, vopsita toata masina, si alte faruri. Apoi in interior, voi schimba husele, si voi pune un sistem audio. In interior, mi-am facut si iluminatul cu leduri:

- in deschiderea interioara a portierei ( se aprind cand aprinzi luminile de pozitie)

- Sub bord, consola centrala si sub usi ( se aprind doar cand se deschid usile)

Misto masinuta ! s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !

Link către comentariu
  • 2 months later...

Multumesc. Revin cu ceva actualizari ;)

-burdufuri la usi (aveam deja cabluri si incepeau sa se rupa, plus ca aratau urat. Acuma e alta treaba).

-Capota modificata mai agresiv, si mai frumos. (la asta am si poze)

-Short Shift-er ( nu mai fac km cu mana cand mestec in mamaliga...)

Va urma: Buza sau lama bara fata, faruri custom, si pleoape pe semnalizari (care sunt deja in lucru) apoi, voi termina si spatele daca voi fi sanatos, jante.. folie, vopsea...:) Motorul sta foarte bine la km lui, dar si acolo voi umbla si voi modifica masiv. Deja am mers prea departe si v-am spus si din planurile pe 2012.

post-61162-0-49834800-1298579668_thumb.j

post-61162-0-57001100-1298579680_thumb.j

post-61162-0-39866000-1298579682_thumb.j

post-61162-0-36442000-1298579686_thumb.j

See ya!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!