Jump to content

Golf IV DualColour


Zein Lupo

Postare recomandată

salutari la toata lumea. sunt de multa vreme pe forum dar niciodata nu am postat poze cu masina mea si cred ca era cazul . Pai despre ce vorbim? un golf IV din 2004 motor 1.9 sdi (da..cel fara turbo si 68 CP). Am atasate niste poze cum arata masina inainte adik exact cum am cumparat-o. O am din 2005 mai exact de la 161000km reali (pe bord avea 61000km).

Ca dotari :

Exterior : faruri cu angel eyes, lupa xenon faza scurta si faza lunga, jante 17 inch oem, senzori parcare, plafon si stalpi negri.

Interior: footweel lights albastre, mp3 pioneer deh 4000ub, difuzoare oem, amplif blaunpunkt 4 special mk2 2x180W rms, 2 subwoofere hifonics, incinta mdf homemade, toate becurile cu filament au fost inlocuite cu led, majoriatea facute de mine.

Am preferat sa pastrez cat mai mult aspectul original al masinii , dar totodata si preferintele mele :cool:

Cam asta e masinutza. sper sa placa, mai ales ca e un break :D

Link către comentariu

Singurul lucru neplacut la masina daca as putea zice asa e ... motorul,dar nici ala ptr ca la consumul care il ai pe criza asta...

In rest numai de bine,e foarte frumoasa in 2 culori,sa o stapanesti sanatos in continuare.

Link către comentariu

Imi plac f mult farurile dar si jantele pe 17" (destul de rare). Farurile sunt foarte apropiate de modelul Golf4 R32. :cool:. In talon nu a fost nevoie se modifci culoarea din gri in negru? Bafta in continuare

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Jantele sunt foarte frumoase si schimba masina mult.

Link către comentariu

:eek: @circoloco din ce stiu eu trebuie sa fie mai mult de 50% din suprafata masinii in alta culoare ca sa fie necesara trecerea in talon

desigur ca orice cap de creta poate sa gaseasca lucrul asta un pretext ca sa te opreasca(asa e la noi)

masina arata bine

sa te bucuri de ea cat mai multi km

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

Imi cer scuze pentru ca, continui off-topicul dar am vazut in diverse orase din tara unde dupa ce s-a dat legea taxiurilor in galben, taximetristii colantau in galben exact elementele pe care le are si el facute cu negru si puteau merge. Acum ramane sa ne lamureasca el

Link către comentariu
www_ionut_ro

foarte frumoasa masina, ingrijita. te-ai gandit si la vopsirea manerelor in culoarea caroseriei (gri:D)? eu zic ca ar fi un plus estetic.

vad ca avem cam acelasi gusturi la masini, si eu sunt pe golf4, dual color, SDI :eek:

in rest, multi km si bine ai venit in familia mica a SDI-sitlor :)) (vad ca esti de mai mult timp pe forum dar zic bine ai venit pentru ca acum ai prezentat-o)

Modificat de www_ionut_ro
Link către comentariu

Se pare ca ori e poza veche de cand a cumparat masina, ori ce s-a hotarat sa o vanda(vedeti luneta) ca am impresia ca scrie ca e de vanzare si abia acum s-a hotarat sa o prezinte.

Masina arata foarte bine, una dintre cele mai frumoase vagonete care le-am vazut si foarte interesanta combinatia de culori.

Link către comentariu

cel mai mult imi plac jantele dar si masina arata bine

Link către comentariu

Auras, poza aia este de cand a cumpart-o el. :eek: Citeste primul post (pozele asa cum a luat-o si cum e acum)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
F l o r i n

Arata super in doua culori. Pozele sunt dementiale.

Link către comentariu
Imi plac f mult farurile dar si jantele pe 17" (destul de rare). Farurile sunt foarte apropiate de modelul Golf4 R32. :icon_cool:. In talon nu a fost nevoie se modifci culoarea din gri in negru? Bafta in continuare

in talon la culoare e trecut gri negru - m-a costat cca 80 lei la rar si 40 de lei la politie

Imi cer scuze pentru ca, continui off-topicul dar am vazut in diverse orase din tara unde dupa ce s-a dat legea taxiurilor in galben, taximetristii colantau in galben exact elementele pe care le are si el facute cu negru si puteau merge. Acum ramane sa ne lamureasca el

deci am intalnit cazuri in care doar plafonul masinii era negru si acea persoana a primit amenda. pentru ce am eu , categoric ai nevoie de certificare rar - e forba de o taxa de 60 de lei pentru identificare serie sasiu la rar, 15 lei pentru "alte modificari" tot la rar, si restu de 40 de lei pentru reinnoirea talonului. asa ca pentru orice modificare, go to RAR :rolleyes:. btw, si pentru jante trebuie aprobare pentru ca nu sunt din fabrica, dar pentru alea nu am reusit sa obtin apobare deoarece nu sunt aplicabile pe SDI, doar pe TDI si acolo doar pe cele de 130 si 150 CP.

Se pare ca ori e poza veche de cand a cumparat masina, ori ce s-a hotarat sa o vanda(vedeti luneta) ca am impresia ca scrie ca e de vanzare si abia acum s-a hotarat sa o prezinte.

Masina arata foarte bine, una dintre cele mai frumoase vagonete care le-am vazut si foarte interesanta combinatia de culori.

am vrut sa o vand la un moment dat pentru ca aveam bani sa imi cumpar alta, dar cum nu am gasit un pret bun si un cumparator pe masura, am renuntat :D

Link către comentariu

Ai o masina superba. Sa o conduci cu placere!

De ce nu pui mai multe poze?

Si inca ceva, poza aceasta e poza mea preferata.

post-35366-1273495950_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumusel Golful , arata suberb jantele pe 17 , o scoate mult in evidenta vopseaua in 2 culori :hainoroc: .

Felicitari pentru masina ta , bafta in continuare la modificari , si multi km fara probleme!!

Link către comentariu
  • 6 months later...

Am promis ca revin cu niste poze ... am schimbat si ledurile din bord. Din cauza limitarilor aparatului foto nu arata adevarata culoare - e vorba de un alb cald cu un rosu cu tenta portocalie :D Astept pareri pentru footwell lights. Intre timp i-am pus si leduri la manere deschidere usi .. o sa revin cu poze si pentru acelea. Mai jos o sa gasiti si un link pentru stopurile oem cu leduri :D

la fel nu reflecta foarte bine realitatea din cauza aparatului dar impactul pe care il au stopurile mai ales seara e criminal , cel putin pentru pasionati de asa ceva

Link către comentariu

Ce tip de led-uri ai pus la faza scurta/pozitie, frana semnalizare si marcharriere? Un link unde pot vedea un model/pret?

Multumesc

De mare efect modificarea

Link către comentariu

Ce tip de led-uri ai pus la faza scurta/pozitie, frana semnalizare si marcharriere? Un link unde pot vedea un model/pret?

Multumesc

De mare efect modificarea

Leduri tip piranha cu lupa de 3mm (sunt si de 5mm dar nu-ti trebuie unghi mare de lumina ci concentrare mare) 3.4V 70mA

Daca te inhami la asa ceva ai mare grija. Te ajut cu niste sfaturi daca vrei :D

La o suspensie sport nu te-ai gandit?

am avut vreo 4 5 luni niste arcuri supersport cu amortizoare originale. era altceva intradevar dar prefer confortul in detrimentul sportivitatii. Daca aveam peste 150 CP categoric o coboram putin dar asa nu merita plus ca dau cu scutul si baia de ulei de orice denivelare (aviz autostrada - unde am ramas fara scut :D )

Link către comentariu

Se vad bine. Sper sa fie si fiabile :D. Pe unul din stopuri, la pozitie sa-ti montezi un releu de tensiune sa nu iti mai tina aprins si al 3-lea stop de frana (marginile lui mai exact) si daca nu ma insel si martorul de bujii din bord. Corect? :D

PS: nu-ti merge ceata stanga

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Se vad bine. Sper sa fie si fiabile :D. Pe unul din stopuri, la pozitie sa-ti montezi un releu de tensiune sa nu iti mai tina aprins si al 3-lea stop de frana (marginile lui mai exact) si daca nu ma insel si martorul de bujii din bord. Corect? :D

PS: nu-ti merge ceata stanga

in sfarsit a observat cineva defectele :)) va trebui sa inversez ledurile de pe ceata dreapta pe stanga (eroare de montaj). cat despre releul acela, chiar te rog sa-mi dai niste detalii in amanunt - este ENERVANTA bujia din bord :))

Modificat de Zein Lupo
Link către comentariu

Releu de tensiune gasesti si la instalatiile de xenon aftermarket. Daca tin bine minte am unu acasa la Constanta. Daca nu poti intreba la cei care vand asa ceva si au cablurile de la o instalatie stricata sau nefolositoare, sa poti lua acel releu. Este o cutie patrata mica. La stopurile mele am unul care provine de la o alarma auto. Este cel din poze, scuze ca nu am aparat foto la mine, le-am facut acum cu telefonul

post-16307-0-40760600-1290356508_thumb.j

post-16307-0-02765300-1290356512_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

am postat poze si cu sistemul audio pentru ca sunt unii baieti prin oras care cred ca am toata masina un tub de bass :))

Link către comentariu

Releu de tensiune gasesti si la instalatiile de xenon aftermarket. Daca tin bine minte am unu acasa la Constanta. Daca nu poti intreba la cei care vand asa ceva si au cablurile de la o instalatie stricata sau nefolositoare, sa poti lua acel releu. Este o cutie patrata mica. La stopurile mele am unul care provine de la o alarma auto. Este cel din poze, scuze ca nu am aparat foto la mine, le-am facut acum cu telefonul

releu din acela am, deoarece am facut un sistem always on la masina mea. ma interesa cum il leg mai exact ca sa pacalesc martorul din bord

Link către comentariu

hai ca azi a fost zi de aruncat poze in forum... inca o serie nocturna :P. Din pacate, trebuie sa ofer si niste explicatii legate de poze:

difereta de culoare la ledurile din interior este data de camera foto care este sensibila la astfel de poze, iar cat despre dimensiunea cauciucurilor, nu mai e problema de aparat :)) spre uimirea mea, nu am probleme cu esp-ul. recunosc ca inlocuirea rulmentilor spate este iminenta intr`un timp mai scurt decat ar fi normal. Plafoniera w8 era prea scumpa si chiar nu avea beneficii asa ca am preferat o plafoniera w8 in stilul meu :D. mirror lights la fel , sunt facute de mine impreuna cu lumina de la manere - aprox 2 zile de munca. Si nu in cele din urma, ledurile de la parasolar care sincer va spun .. sunt foarte puternice ... nu vreau sa ma laud dar orice tipa care se suie in masina si lasa parasolarul in jos , prima oara se sperie :))

cam asa se plimba difuzorul

Astept intrebar .. si in primul rand sfaturi !

Modificat de Zein Lupo
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!