Jump to content

Vw Golf 4 1.9 TDI 4motion


trasor

Postare recomandată

Masina are Xenon din fabrica. Vechiul proprietar a agatat ceva cu bara, a fost nevoit sa o schimbe si nu a luat o bara originala (se poate vedea si in poza ca are bandoul negru). Inca nu m-am gandit ce sa fac, sa vopsesc bandoul in culoarea caroseriei sau sa ii iau bara originala sa functioneze si spalatoarele de faruri.

Link către comentariu

foarte tare masina, sa o stapanesti sanatos! eu unul zic sa-i iei bara originala , e si mai rezistenta in cazul unui impact si o sa-ti functioneze si spalatoarele. numai bine

Link către comentariu

Are cineva idee cat e o bara originala ? Mai ma intereseaza si emblemele GOLF si TDI 4motion care se pun pe spate, bineinteles originale, daca stie cineva pe unde le gasesc si un pret aproximativ. Voi ce parere aveti sa ii pun emblemele sau sa o las asa clean look ?

Modificat de trasor
Link către comentariu

Cred ca poti gasi in dezmembrari la preturi foarte mici. Atat timp cat nu are urechi rupte, crapata sau lovita, vopsita va fi ca noua si mult mai ieftina. Vei gasi in mod sigur si cu decupajele pt spalatoare. Nu doar cele cu xenon vin cu spalatoare :cool:

Link către comentariu

O sa caut pe la dezmembrari bara. Emblemele sunt mici sanse sa le gasesc pe la dezmembrari, logo-ul cu "GOLF" de langa stopul din stanga il gasesc, mai greu cu TDI si cu 4motion. Ma intereseaza doar originale daca stiti ceva.... Bine, astept pareri despre partea din spate, sa ii pun emblemele sau sa o las asa clean look ? Daca a mai facut cineva operatiunea asta cum se procedeaza ?

Link către comentariu

Cu bara si literele o rezolvi dar pompele de la far sunt destul de scumpe, in jur de 450 ron bucata. Bineinteles in situatia in care sunt sparte.

Link către comentariu

frumoasa masina, eu zic ca e prea mult 188CP de mers prin oras...

iar la cate radare sunt extraurban, nu prea ii folosesti pe toti :wub:

Modificat de alios
Link către comentariu

bai fratilor dc faceti atata scandal??

in primul rand pe g4 nu este motor de 2.0 diesel. acela e doar pe g5. iar sa fie si 2.0 si 4motion pe g4 nu se poate.

deci motorul e 1.9, probabila arl care doar din soft se poate duce la 190 cai...

ca sa revin la prezentare, masina e superba. dotarile sunt f bune, deci nu am decat cuvinte de lauda pt ea !

p.s. nu pleca urechea la toate gurile rele. nimeni nu a vrut sa-ti faca rau, fiecare si-a spus doar parerea.

iti doresc sa te bucuri de masina cat mai mult !

Link către comentariu

Am făcut curăţenie şi posturile

Modificat de WNS
Link către comentariu

Mersi WNS pentru informare. O sa ma uit sa vad daca are semnele acelea. Furtunasele pe care vine apa sa stropeasca farurile au bagate in capat niste suruburi. Afecteaza asta cu ceva ? Nici nu stiu cum se actioneaza spalarea farurilor, banuiesc ca atunci cand dai sa spele parbrizul sunt actionate si duzele de la faruri.

Apropo, si-a luat azi un prieten un Golf 4 1.9 TDI 2002 motorul ASV 110 cai, nu are Xenon dar are spalator faruri. Eu stiam ca doar cele cu Xenon din fabrica au asa ceva...

Modificat de trasor
Link către comentariu

Nu numai cele cu xenon au avut spălătoare pentru faruri, se puteau comanda separat ca opţiune, a existat un pachet pentru iarnă care printre altele conţinea şi spălătoarele pentru faruri.

Link către comentariu

Am uitat sa bifez la dotari Pilot Automat. :nono:

M-am hotarat sa o las asa clean look. Niste baieti mi-au sugerat sa pun SDI pe spate :D , ce ziceti ?

Link către comentariu

Emblemele cu TDI 4MOTION le gasesti la reprezentanta si costa in jur de 100 RON.

Link către comentariu
....Niste baieti mi-au sugerat sa pun SDI pe spate :lol: , ce ziceti ?

Ca sa poti accelera cand incearca sa te depaseasca cineva si sa-i areti ca tu esti "za man"? :vaidecapulmeu:

P.S. Scz, niciodata nu am inteles chestiile astea.

Bafta si drumuri bune.

Link către comentariu

Ahhhh....vazusem masina de o saptamana pe okazii si tare imi facea cu ochiul. Felicitari ptr achizite. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Mai bine las-o clean pe spate sa fie sleeper, decat sa te apuci sa pui SDI. Oricum majoritatea care nu mai au inscriptia cilindreei pe spate inseamna ca au 1.4, repet in marea majoritate ...

Link către comentariu

Salut!

Frumoasa masina, bucura-te de ea! Pe langa dotarile care nu mai au nevoie de laude (dotari=motor+4motion :( ) mie imi place foarte mult si culoarea (poate pentru ca si eu o am tot albastru antracit).

In opinia mea e bine ca lasi hayon-ul clean; referitor la ce se zice mai sus ...ce sa zic ...nu cumva sa te simti prost ca va considera lumea ca ai vreun motor "naspa" si ti-e rusine sa-i afisezi cilindreea/tipul pe hayon. E un GOLF! 1.4, 1.6, 2.0 1.9SDI/TDI e tot GOLF. Bucurati-va de ele asa cum sunt!

Link către comentariu
bai fratilor dc faceti atata scandal??

in primul rand pe g4 nu este motor de 2.0 diesel. acela e doar pe g5. iar sa fie si 2.0 si 4motion pe g4 nu se poate.

:( Inainte sa dai cu paru', mai bine ai gandi putin. Nicaieri nu s-a vorbit de 2.0 diesel, ci doar de 2.0, adica de motorul pe benzina de 115cp, care a fost instalat si cu 4motion (cod motor APK/AQY/AZJ/AZH).

Link către comentariu

S-a vorbit si de 2.0 diesel, dar au fost sterse posturile...

Link către comentariu
rainstorm07

frumoasa masina si motorizarea in special

sa o stapanesti fara incidente :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

sal din nou.

masina este pusa la vanzare pe autovit?

pana la urma initial a avut motor 1.9 tdi de 150 cai si acum are 180 dupa turbina/soft?

erai f bucuros acum 3 pagini cand ai luat-o. chiar immi spuneai ca nu o sa o re-vinzi...

Link către comentariu
  • 3 months later...

bun...eu sunt interesat de masina...zimi ce probleme are pentru ca ai un motiv pentru care o vinzi...si pot spune ca e un pret mic in general pentru ceea ce se afla pe piata...ce probleme ai?cum e cu consumul pana la urma?alte minusuri?

Link către comentariu
  • 3 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!