Jump to content

Golf 4 - faruri sparte


Tinu
 Share

Postare recomandată

@Montatorul daca te hotarasti sa iei doar sticla de la far uite ce am gasit pentru tine

http://vwforum.ro/index.php?showforum=148

acuma mai ai sa te intersezi de montaj...nu este foarte greu daca ai cu ce...eu pe ale mele(bora-hella) le-am desfacut cu banalul uscator de par dar mai sunt si altele mai profi care dau un jet de aer la o temperatura mai mare decat feonul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am crapat un far cind era frig,am facut greseala sa dau cu apa rece pe farul incins si a crapat,doar unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farul este valeo, deci se pare ca nu pot schimba geamul. ramane sa caut pe la dezmembrari unul mai ieftin. poate gasesc acolo un alt valeo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma ca poti, doar sa vrei si sa ai indemanarea necesara :icon_thumright: Eu am reusit. Curand fac si la masina mea :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Montatorul: eu vreau sa-mi fac farurile GTI look si sa le montez si angeluri si vreau sa-mi cumpar Hella.Daca nu te grabesti prea tare poti sa mai astepti si,cand gasesc sa-mi iau Hella ne intelegem si ti-l dau pe al meu.Nu ti-as recomanda sa iei de la dezmembrari pt ca te usuca nesimtitii aia la buzunar.Sau poti sa cauti pe 4tuning la piese auto.Erau cateva anunturi cu "far golf".

@ Inginerul: crede-ma ca am incercat in fel si chip si nu am reusit sa desfac Valeo.Ce-i drept ca nu am avut nici pistol pt incalzit,le-am desfacut la rece.Am avut 2 faruri cu urechile rupte si vroiam geamurile.Am facut carcasele praf si abia am reusit sa le desfac fara sa sparg sticlele.Daca tu ai reusit.....RESPECT :icon_thumright:

:blah_: @ Montatorul: eu stau la 2-3 blocuri de tine :salut: :P

Modificat de Fitty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez ca geamurile vechi adica cele existente trebuie sparte in prealabil si cu multa rabdare scoase cioburile. Personal nici nu recomand folosirea unui pistol cu aer cald pentru ca pe langa faptul ca produce inbatranirea plasticului, creaza tensiuni interne care pot duce la fisuri, denivelari samd.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

dami si mie syte sau o informatie de unde sa iau sticle pentru far ambele le vreu.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!