Jump to content

prelungire capota mk2


catalos
 Share

Postare recomandată

am luat o prelungire de la FK, dar am 2 nedumeriri:

1. cum e mai bine sa o montez, pe capota sau pe grila

2. daca se face montajul pe capota, cum ar fi cel mai indicat de prins? Cu suruburi scurte si mastic pe dedesupt, in ideea ca garnitura de cauciuc de la buza capotei este prinsa in clips-uri? Se mai monteaza acea garnitura de cauciuc?

Multumesc anticipat de raspunsuri.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideal este sa fie prins sub capota....asa am si eu cum zici tu dar de la mattig

si mai ideal sa zic asa ar fi sa fie dat apoi cu fibra peste si sa fie vopsit apoi capota...asa pare din capota

se poate prinde si pe grila,insa singurul minus este ca arata urat cu suruburi:(

in rest ce sa zic....

aaaa si alta chestie este ca daca o prinzi sub capota atunci trebuie sa dai capota un pic mai in fata si automat si incuiatoarea aia,altfel nu cred ca o sa mai poti baga mana sub capota

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai din pricina deschiderii capotei, ma gandeam daca sa o prind de grila.

@soosy: tu cu ce ai prins-o de capota? suruburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine am buza prinsa cu silicon de grila. Acu vreau sa o dau jos sa aliniez putin fata si sincer, nu iese neam.

Silicon sanitar :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dam am prins-o cu suruburi...nu ii cel mai estetic dar asta e...

pui niste suruburi cu capeti mai mici si le faci negre sa nu sara asa in ochi,ca la urma urmei tot acolo vor fi,deci na...

oricum ii ceva mai complicat daca pui prelungirea sub capota ca trebuei adjustat capota,apoi nu se inchide cum trebuie,sau se inchide si nu vrea sa se deschida.....nervi si rabdare iti recomand:P

cel mai simplu este sa o duci sa-ti prinda cu fibra peste prelungire de capota si sa-ti faci o deschidere cu un coler intre ramuriile grile de unde o sa tragi

cel mai sigur dar asta consta in timp si ceva costuri pentru ca capota trebuie vopsita si fibra cumparata(+om care sa o prelucreze..)

este esti sigur ca sta si da si bine;)

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!