Jump to content

RELEU PROIECTOARE


catalos
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza sa aflu codul releului de proiectoare si de cati amperi este. Singurul lucru pe care il stiu este pozitia lui in tabloul de sigurante si relee "pozitia 7".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Codul releului este 141 951 253 B iar al soclului 443 937 527. Vezi ca scrie in centrul soclului cu litere foarte mici. Iti atasez si o poza a releului. Bafta!

Si inca ceva. Releul are numarul 53, daca te ajuta cu ceva.

post-5260-1267641401_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de ajutor. eu am unul 443 951 253J, este de 12V si 70A. Ma gandeam ca am precablare facuta la instalatia masinii (releul din pozitia 7 a tabloului de sigurante), dar nu este asa. Urmeaza (dupa ce termin de vopsit masina) sa fac instalatia cu releu separat.

Modificat de catalos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de ajutor. eu am unul 443 951 253J, este de 12V si 70A. Ma gandeam ca am precablare facuta la instalatia masinii (releul din pozitia 7 a tabloului de sigurante), dar nu este asa. Urmeaza (dupa ce termin de vopsit masina) sa fac instalatia cu releu separat.

e cel mai indicat uite aici ceva care o sa te ajute : http://www.vintagewatercooleds.com/tech/Te...t/Headlight.htm

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4245214

fi atent ce cabluri folosesti sa faci legaturile (io am folosit niste panarame si nu le folosesc de frica sa nu-mi arda instalatia )

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sal

Sunt Cristi,iti scriu ca mi a zis Bogdan Zait c ai trecut si tu prin asta.

Am un golf CL , vreau sa i pun proiectoare de bara lata si in afara de proiectoare vreau sa stiu ce mi mai trebuie(si de unde)

unul sau 2 relee 53?pozitia 7?e acelasi model ca pt golf 3???

mai am nevoie si de firele ce leaga proiectoarele de mufa aia alba de langa vasul de apa.-sa vad unde gasesc.

merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut instalatia artizanala, cu releu separat si siguranta montate langa baterie. Comanda releului este deta de buton, iar partea de "forta" adica proiectoare sunt alimentate direct de la baterie. De functionat, functioneaza, dar nu prea le folosesc din cauza carcaselor de plastic a proiectoarelor, care am vazut ca se topesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

vreau sa pun proiectoare.si am gasit in panou de relee pe pozitia 7 este releul de la claxon. cel de la proiectoare pe ce pozitie vine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe pozitia 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la CE2 releu pentru proictoare ceata este pe pozitia 10 si de fabrica este 191941595 sau se poate pune 141951253B, iar masina este pre-echipata cu instalatia electrica prin mufa alba libera cu 2 fire care este sub vasul de expasiune. cealalte 2 mufe negre (una cu un fir, cealalta cu 2 fire) sunt pentru semnalizatoarele laterale de pe aripi

Modificat de nedelx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!