Jump to content

Audi S3


AlexKgs

Postare recomandată

As vrea sa va prezint si eu o masina care a intrat in posesia mea pe data de 5.11.2009 :)

Este vorba despre un Audi S3 8P alb in 3 usi. Am decis sa imi iau aceasta masina foarte usor deoarece am avut un Seat Leon Cupra 2.0 TFSI , urmand un BMW 535d si am ajuns la Audi S3 :) .

Sper sa va placa masina mea, singurul care o stie este Vlad MHL de la care am mai cerut niste pareri. Cu ocazia asta multumesc mult Vlad.

Masina este stock , pentru orice nelamurire va rog sa intrebati :) .

O seara buna, mai pe seara am sa revin si cu poze:)

Modificat de kgs
Link către comentariu

Superba :) Si faptul ca e si facelift...pfuu :) O bestie :) Daca ai avut Cupra probabil ca sti ce upgrade-uri trebuie sa faci sa o duci in top :D

Link către comentariu

Din poza de la profil arata foarte bine, de fapt era de asteptat avand in vedere ca si modelul de dinainte de facelift arata excelent. :)

Zi-ne si tu impresii, ce diferente ar fi fata de S3-ul 2008, ca al lui Vlad, in afara de cele exterioare estetice? si cum ti se pare fata de 535d, si cupra? de ce alte masini ai mai fost interesat cand ai luat-o si de ce te-ai hotarat la ea?

Si nu in ultimul rand, un pret ar fi binevenit, daca poti sa zici evident :)

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea.

Este masina perfecta pentru gusturile mele: putere, quattro, benzina, hatchback, imagine, calitate si altele.

Spor la modificari si sa-ti aduca numai bucurii.

Link către comentariu

Cred ca e primul S3 cu facelift de pe forum si cred ca cel mai frumos (judecand dupa poza de la avatar).. sa o stapanesti sanatos,sa ai grija de ea!

Drive safe!

Link către comentariu

In sfarsit ti-a venit mintea la cap si ai luat o masina adevarata :beerchug:

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Din poza de la profil arata foarte bine, de fapt era de asteptat avand in vedere ca si modelul de dinainte de facelift arata excelent. :)

Zi-ne si tu impresii, ce diferente ar fi fata de S3-ul 2008, ca al lui Vlad, in afara de cele exterioare estetice? si cum ti se pare fata de 535d, si cupra? de ce alte masini ai mai fost interesat cand ai luat-o si de ce te-ai hotarat la ea?

Si nu in ultimul rand, un pret ar fi binevenit, daca poti sa zici evident :)

Impresii fata de modelul lui Vlad nu pot sa zic ca nu am mers cu el, interiorul mi se pare la fel, fata de cupra mi se pare mai stabila si suspensia mai moale, 535d era o masina mare care nu era de mine :D , am hotarat sa iau masina asta din mai multe motive precum : 1. quattro, motorul care este exceptional, nu mai vorbim de exterior sau interior :P .

Ca dotari optionale are: Audi hill hold asist

Control presiune pneuri

Cotiera pentru locurile din fata

Cruise Control

Incinte Acustice Bose

Senzori parcare bara spate

Oglinda retrovizoare cu efect automat antiorbire, senzor de ploaie, senzor de lumina, aprindere autoamata a luminilor de faza mica, coming home, leaving home

Oglinzi exterioare reglabile si incalzite electric cu efect antiorbire

Pachet lumini

Sistem navigatie PLUS

Tapiterie piele cu alcantara

Volan sport multifunctional imbracat in piele in 3 spite cu partea interioara plata.

Pretul optionalelor este de 6436 cu tva , pretul masinii a fost de 44.278E - 4427E ( discount intre prieteni :D) rezulta pret final 39.850E :offtopic:

Multumesc pentru urari , sa fie intr-un ceas bun! Doamne ajuta!

post-55087-1266523624_thumb.jpg Am mai gasit o poza :offtopic:

Modificat de kgs
Link către comentariu

Superba masina, este foarte foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km la bordul ei. Drive safe

Link către comentariu

In aprilie pleaca mai multe persoane de pe Vwforum in germania ...mai exact pe nurburgring...interesat?Stii ca ai cazarea si mancarea asigurata! :blah_:

Link către comentariu

Incerc, chiar as vrea sa merg :blah_: Multumesc Cristi si Teff pentru urari :offtopic:

Modificat de kgs
Link către comentariu

Bravo! Alegere perfecta! Sa o stapanesti sanatos!

Incerca sa nu mai fi zgarcit cu informatiile pt. ca sunt multi membrii care astepta impresii, poze mai multe si mai de calitate (interior, detalii, etc) :D

Hai ca poti.. :)

Sa o conduci cu placere multi km fara incidente!

Link către comentariu

Multumesc WRC, impresii bune... consum in afara 8,3% ( nu am depasit pana acum 140khm/h) in oras am mers de doua ori si mai mult de 13% nu am vazut sa imi consume, ca masina de oras am un smart fortwo :) , pana acum are 1900km parcursi :(. Sistemul audio Bose cu navigatia isi face toti banii, cutia mi se pare mai scurta decat la Cupra (cred).

Cand se face mai frumos afara si ma primiti si pe mine la intalniri am sa vin :D

Intrebati-ma si va raspund cu placere :P

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!