Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Nu e vb de numar, dar asa am patit si eu ei nu updateaza ecu-uri care anterior rau modificate din cauza ca se pot bloca :vwrullz:

Link către comentariu

Ce te faci daca mai aduci inca 60 de caluti de la grajdul TCM si grupul VAG mai modifica vreun soft? La 300 caluti trebuie sa-ti cumperi cauciucuri ca la formula 1, pentru a "tine" aderenta...

Link către comentariu

Mda..am admirat masina din spate pana in momentul in care s-a departat brusc pe Petricani... Probabil se testa noul soft :blah_:

Link către comentariu

kirkus, da te-am vazut azi... eram pe graba si voiam sa vad daca mai fuge masina dupa update-ul de soft :blah_:

Link către comentariu

La Exelixis au stand dyno pentru 4x4.

O sa fac un dyno inainte de chiptuning si unul dupa sa vad diferenta.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

e mai greu sa faci Dyno la masini care au cutii automate. Chiar daca ai S-Tronic, la diesel e altfel fata de benzina. A ta cum a ajuns la linia rosie a si schimbat viteza. Crede-ma ca nu merge, au mai incercat multi

Ce dyno recomanzi pt ăştia cu 4x4 şi automate, că p
Link către comentariu

Am condus azi nava amiral: :icon_bounce: :icon_bounce: :icon_bounce:

O masina completa, frumoasa, confortabila, iar Quattro face toti banii! :))

Felicitari Kostica, cred ca e o placere la drum lung. :Driver: :Driver:

Link către comentariu

Da este o placere... la drum lung aproape ca nu mai conduci tu deloc, cu ACC si Audi Brake Guard masina te duce unde vrei. Nu mai pui frana si nu mai accelerezi. O face ea pentru tine. Tu doar stai cu covrigul in brate :))

Link către comentariu

Masina a primit azi finalele de la Milltek si le-am montat la Exelixis in service. Este foarte mare diferenta de la stock la Milltek. Din interior nu se aude mai nimic. Din exterior te unge la suflet. O sa fac un filmulet si revin.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitii. Am vazut filmulete cu Milltek pe 3.0TDI si se aude suberb...nici nu zici ca e diesel. :icon_thumright:

Spor la modificari si sa te bucuri de masina.

Link către comentariu

Urmeaza soft... curand, dar nu stiu cand pentru ca nu se poate resofta prin OBD momentan. Este prea noua si nu a reusit sa treaca nimeni de protectia antituning. Apoi ar mai fi jante si cauciucuri. Ramane de vazut ce voi alege. In mod sigur nu vor fi nici BBS nici OZ nici ceva OEM. :)

Link către comentariu

Ei nu....http://www.mtm-online.de/en/Audi/A5-Sportback/3-0-TDI-176-kW-240hp-Quattro?FZID=A5SBTDI176q

uiti de aia care-s poarta-n poarta cu Audi, nu? :D

Link către comentariu

Am vazut ca si superchips-ul are motorul 3.0 TDi 240 cp in lista. Hai cu softul Kostica! :D

Link către comentariu

Uitati ca dupa 05/2009 nu se pot resofta inca. Oare de ce nu am primit eu softul nici de la Revo nici de la Superchips ?

Si inca ceva... nu dau 1250 euro la MTM pe un soft care face acelasi lucru cu cel de la Superchips.

Singurii care pot resofta sunt ABT si MTM. Dar nu dau banii pentru asta. Sunt prea scumpi.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!