Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Dada...foarte bine gandit cu DPF Off + stage mai mare la soft...dar cutia ce zice la cuplul ala? :icon_thumleft:

 

Eu la A4 de cand am facut DPF Off + soft, masina s-a schimbat radical, nu a mai avut nicio problema si trage foarte bine...iar referitor la fum, scoate fum cand ii dai talpa doar dupa ce mergi in oras sau mai incet (cred ce se depune pe evacuare).

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Cuplu se poate limita din soft.. Pot sa ii dai ce cuplu vrei tu pe orice treaba.. :)

Link către comentariu

Si daca limitezi cuplu ce ai facut? Putere de unde?

Link către comentariu

La diesel nu prea este asa deoarece PUTEREA este derivata cuplului in raport cu turatia, prin urmare ca la 4000 sa ai 300cp ai nevoie de mult mai mult cuplu decat ai avea nevoie ca sa ai aceeasi putere la 6000 ;)

Link către comentariu

Bla bla bla... Vorbim discutii... Nu va da cu fum, nu va scoate gaze, va fugi grav si se va auzi incredibil... Voi posta azi un filmulet cu 2 masini facute de noi.

Link către comentariu

La diesel nu poti "pedala" mai tare deoarece acest tip de carburant are timpul de ardere mult mai mare decat bezina, prin urmare prin cresterea RPM-ul reduci semnificativ cantitatea stoichiometrica arsa.

Link către comentariu

Nu stiu daca stoechiometric e bine folosit acolo.

Link către comentariu

oaspetele ai dreptate a fost o furmalare mai putin fericita.

Link către comentariu

Se limiteaza cuplu pe treapta 1 si 2.. E veche practica, nu cred ca ai nevoie de 600NM pe 1... 

Modificat de cristi_407
Link către comentariu

Cam cum va suna masina, probabil mai tare caci eu nu am tobe finale... scuzati calitatea

Este un Q7 3.0 TDI 240 de cai la origine facut de noi Revo Stage 2 acum cateva zile...

 

http://www.youtube.com/watch?v=we4pysrhNek

 

http://www.youtube.com/watch?v=rPCkZwVjnfg

Modificat de Kostas
Link către comentariu
lambda_dryver

Care sunt valorile aproximative pentru cai/cuplu la Stage 2?

P.S: Este numai din soft?! La masina personala, DPF-OFF + soft venea Stage 1+. Pentru Stage 2, as fi avut nevoie de turbo de 2.5 + admisie si evacuare.

Link către comentariu

Revo Stage 2 undeva la 340 de cai si 630+ nm pe orice 3.0 TDI de 240 de cai

Link către comentariu
lambda_dryver

Niste valori destul de impresionante, avand vedere cele din fabrica. Astept cu interes filmulete cu sunetul evacuarii si plecarea de pe loc :D

Link către comentariu

Turbo ala de 2.5 este mult mai prost decat turbina pe care o ai tu. Cumva ai motorul de 170cp?

Link către comentariu

Stage 1 la motorul de 240 CP iti da 275 CP (conform site-ul revotechnik.com), cum naiba stage 2 iti da 340 CP  ? e ceva gresit :)

Link către comentariu
lambda_dryver

Turbo ala de 2.5 este mult mai prost decat turbina pe care o ai tu. Cumva ai motorul de 170cp?

Da, este cel de 170 cp din fabrica, CR.
Link către comentariu

Ce pot sa spun ca masina e bombaaa!!! Mai ales cu Teo de la volan. 

 

quattro rulzzz in rondul de la alba iulia :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!