Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Stiam ca masina are Dynamic Steering dar pana aseara nu stiam exact ce face. Mai exact o mamevrabilitate mai buna a masinii in modul Dynamic (Sport) volanul facand doar o tura stanga si una dreapta pe cand in modul Auto sau Confort face cate 2 ture ca la orice alta masina. Driftul acum se poate face mai usor :)

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Am ramas placut surprins sa vad ce poate face masina... Ce drifturi poate face (ronduri special amenajate pt drift) in continuu in jurul rondului... De-a latul.

Acum parca as vrea sa fac niste cursuri de pilotaj cand am vazut ce potential am sub scaune...

Link către comentariu

:) Ce tare suna "ronduri amenajate special pt. drift"... :))

Un A5 mergand de-a latu' mi-am dorit dintodeauna sa vad..pacat ca n-a imortalizat nimeni momentul..Sau?

Domnu' Teo era la covrig?

Link către comentariu

:)

Era altcineva la volan, un bun prieten care manuieste bine Quattro, posesor numai de V8 quattro

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Nice.. :) Asta e si visul meu..Sa fiu "bun manuitor" de v8..

Pana atunci ma multumesc sa fiu un mediocru manuitor de 4-n linie.

In fine.. O intrebare am si eu..Tu ai wi-fi spot in masina? Si daca da, cum functioneaza?

Link către comentariu

Da am wi-fi spot in masina.

Pui contacul si se conecteaza modemul automat la Vodafone, are modemul in torpedou langa AMI (Audi Media Interface).

Merge in orice retea.

Link către comentariu

ca orice emitator...nu are cum sa limiteze doar la masina.

desi prin carcasa de metal se mai pierde din semnal.

cred ca poti sta si cu laptop/telefon pe banca langa masina si sa navighezi pe web...

Link către comentariu

Mai exista si sansa sa nu reusesti sa scapi de unu' prin oras sau in afara, crezand ca vrea sa va "datI". La primul semafor sa afli in schimb ca omu' vroia sa-si verifice emailul, ca-i gratis de la tine. :D

Link către comentariu

Audistul, ai A7, si tu ar trebui sa ai WiFi Hotspot.Ar trebui sa stii cum este :)

Nu ai slot de SIM in consola MMI ? intre cele 2 sloturi de SD-Card.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

conaculsecuiesc779.jpg

IMG_0876.jpg

6.9 consum mediu Cluj - Bucuresti pe Valea Oltului

Facut plinul la intrare in Cluj la Rompetrol. Mers pana la intrare in Bucuresti 460 km si mai am range 350. A scazut la 280 in clipa asta si am parcurs 500 km. Inca mai am peste un sfert de rezervor.

La 70.000 km sunt foarte multumit de masina mea.

Link către comentariu

ce se vede in poza pe la 150 kmh, acel pct rosu e locul unde e setat pilot automat? ca e f tare gandita treaba daca e asa...

cat despre consum,am auzit din mai multe surse ca tdi 3.0 e destul de econom,exploatat cum trebuie

Link către comentariu

Cat iti mai place sa le faci in ciuda celor cu mult mai putin cai si acelasi consum :lol:

De vis masina....sa ai noroc de ea!

Link către comentariu

Acel punct imi arata viteza unde am setat pilotul automat. Imi arata si in computerul de bord viteza exacta unde am setat. Acolo era la 150, doar ce apasasem frana. Cand este in cruise control sunt aprise punctele rosii de la 30 pana la 200. Viteza setata de tine este de un rosu mai intens fata de restul 30-200.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!