Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

PS: Este una din primele 10 inscrise in tara. I-am facut omologarea individuala. Este prima cu motor de 3.0 TDI Quattro si S-tronic cu 7 rapoarte.

felicitari pentru masina, super alegere :)

insa te contrazic cu o chestie ... nu e prima cu motor 3.0 tdi quattro cu 7 rapoarte, am avut noi una neagra de test drive prin toamna cand s-a facut lansarea ... si a fost inmatriculata pana acum cateva luni cand s-a vandut :)

in rest, asteptam pozele secsi :P

Link către comentariu

@guessWHO, este vorba si de alte optiuni nu numai de 3.0 tdi quattro cu 7 rapoarte. Padele, si nu stiu inca ce altceva la motor, diferentialul sport si Audi Drive Select. Sincer nu imi bat capul cu astea. Eu ma bucur ca o am.

@Circoloco, daca nu pun carligul (il pun maine), nu-mi merge AutoHold.

Pretul... un Logan dat la Remat si inca 5700 euro.

Sper sa fie liber B 300 BHP

Modificat de Kostas
Link către comentariu
..... Pretul... un Logan dat la Remat si inca 5700 euro ....

N-ai minte :rolleyes: ...era sa mor inecat mai omule... :)

Link către comentariu

incredibil..e nava de masina..superbaa

s`o stapanesti sanatos si ai grija cum circuli cu ea..in final cati euroi ai platit pt ea?:icon_thumright:

Link către comentariu

nice ride..am vazut`o si eu azinoapte dormea langa bloc ;), keep it clean :icon_thumright:

Link către comentariu

Frumoasa. Nu ai ce sa-i reprosezi... Sa o stapanesti sanatos!

Este impresionant numarul celor care au citit acest topic in cateva zile - aproape 2300 de vizualizari!

Unde o parchezi? Mie mi-ar fi teama sa o las in strada...

Link către comentariu

Astept sa se deschida o mare parcare privata pe 4 etaje in spatele blocului meu si imi voi lua 2 locuri acolo. Parcarea este gata, locurile numerotate dar inca nu e data in folosinta. Incalzita, inchisa cu sticla de jur imprejur.

Link către comentariu

Bravo maestre de trei ori bravo !!! Ce sa mai zicem noi muritorii de rand in fata unei asa CAPODOPERE ? Ne inclinam (si facem bale...) . Ce blonde, ce BAHAMAS,ce BERMUDE,asta da vis frumos * AUDI A5 SPORTBACK QUATTRO * Suna a naveta spatiala !Ma lasi sa fac si eu o poza langa ea ? Felicitari inca o data si LA MULTI ANI de folosinta fara evenimente .VIATA LUNGA de la CAPRISS !!!

Link către comentariu
Astept sa se deschida o mare parcare privata pe 4 etaje in spatele blocului meu si imi voi lua 2 locuri acolo. Parcarea este gata, locurile numerotate dar inca nu e data in folosinta. Incalzita, inchisa cu sticla de jur imprejur.

Iei 2 doar pt A5 sau pentru 2 masini? Daca doar pentru A5, ai grija. Am si eu un prieten care-a facut o manevra similara si parca masina pe 2 locuri. Intr-o zi si-a gasit-o facuta cu cheia pe motiv ca "uite si pe taranu asta cum pune pe 2 locuri", indiferent de faptul ca erau ambele ale lui.

Link către comentariu

Parcarea s-a deschis, am fost acum si m-am interesat. Am un A3 si un A5. :) De aceea iau 2 locuri. Maine le fac contractele.

Si mi-au iesit si numerele B 300 BHP . Tot maine le pun pe masina.

Link către comentariu

Asa repede ai reusit sa o inmatriculezi? Ai scapat repede la RAR cu cartea de identitate...

Link către comentariu

Normal. In tara asta trebuie sa ne miscam mai cu talent daca vrem sa fim serviti ca in tarile civilizate. Evident, totul are un pret.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Foarte tare numarul. Acum esti obligat sa faci soft ca sa fie ca la carte.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Pai daca nu-i fac soft o sa ii cada numarul de inmatriculare. Altfel nu sta acolo. Trebuie sa aibe 300 de cai si inca 100 Nm in plus, adica 600.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Cred ca numai eu am citit de 10 ori topicul :icon_cheesygrin: Prea tare masina. O sa ma fac si eu mare odata si-odata si o sa atentez la un sportback :)

Link către comentariu
Parcarea s-a deschis, am fost acum si m-am interesat. Am un A3 si un A5. :icon_cheesygrin: De aceea iau 2 locuri. Maine le fac contractele.

Si mi-au iesit si numerele B 300 BHP . Tot maine le pun pe masina.

Ne minte, de fapt are o singura masina, un mare A8 (A3+A5) doar ca motorul de la A3 il are la stergatoare. :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!