Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Numai idioti pe soselele patriei. Gaborii si mai cretini ca ei. Bine ca esti u ok ca masinuta o repari. Vorba lui Sorin poate o bara de RS5? Sau poate de S5 ca sa fie mai discreta. Multa bafta man! Eu sunt tare curios totusi ce fata o sa aibe clientul al carei Laguna a lovit-o cretinul care a intrat in tine!

Link către comentariu

Pe contrasens si cu viteza... pai cum sa nu le rupi mai dintii. Imi pare rau de masina si ca nu s-a nimerit in locul tau un cefos valutist cu 3 ani de puscarie in spate sa ii educe un pic. Bafta multa cu reparatia.

De scena asta imi este si mie teama de fiecare data cand ies de la garaj intr-o strada cu sens unic.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Imi vine sa plang sad3.gif

Da se va face bine, ata ete

Link către comentariu

culpa comuna ai putea cere dar zic ca nu e asa :

1 . ITP expirat probabil avea o defectiune la sistemul franare si daia a intrat in tine ......

2. daca ai iesit pe banda ta nu vad cui nu ai acordat prioritate

3. romania si aia e legile parca sunt facute pt vinovati

Modificat de rZv
Link către comentariu

Uratel...si faptul ca ai ramas fara permis si fara masina ptr o perioada. Dar sa vezi dupa 2 luni placere ce o sa ai cand te urci iar la volan. :P

Link către comentariu

Offfff.. am mai zis: ori te duci mai des la biserica ori o vinzi. Cat ghinion sa ai?

Modificat de WRC
Link către comentariu

Primo: Imi pare rau de patania ta, este clar ca trebuie dusa la biserica. Prea multe accidente cu ea, totusi. Sau leaga-i o funda rosie, cine stie poate ti-a deocheat cineva masina.

:rolleyes:

Secundo: Drumul pe care ai vrut sa intri avea sensurile delimitate prin linie continua sau linie intrerupta ?? Daca era intrerupta, este vina ta ca nu te-ai asigurat, indiferent ca el depasea sau avea viteaza. Daca era continua, poti avea ceva sanse in tribunal, desi ma indoiesc sincer.

@ ceilalti: va rog sa cititi inca odata codul rutier, si veti regasi faptul ca atunci cand vreti sa intrati pe un drum sunteti obligati sa dati prioritate unui auto ce se afla in depasire.

Va rog sa-mi scuzati 'tonul" , dar sunt patit si m-am saturat de 'sfatosi" care au uitat regulile de circulatie. Sper sa gasesc mai tarziu art din codul rutier care reglementeaza acest lucru

Link către comentariu

@bogdan2, nu era marcat drumul de nici un fel. nu tu semne de circulatie, nu tu linie continua sau discontinua. Eu stiu ca trebuie sa acord propritate, doar conduc de atata timp. Doar ca omul a aparut ca din senin pe banda mea si nu l-am vazut cand m-am uitat prima data. Faptul ca avea ITP expirat nu ajuta in instanta ? Putea sa aibe o probleme la franare cum a zis si colegul mai sus.

Eu am un martor ca el a intrat in mine, ca avea viteza si ca circula pe mijlocul drumului sau contrasens dar el nu are pe nimeni.

Acolo ar trebui sa fie linie discontinua. M-am uitat pe Google Maps si este un drum lung si drept.

Tare mi-e ca daca fac contestatie voi pierde si nu rezolv nimic.

Bucuresti, Sector 6, Strada Valea Lunga. se intersecteaza cu Bd Timisoara.

El venea dinspre Bd Timisoara si eu ieseam dintr-o curte virand usor dreapta pe Valea Lunga catre Bd Timisoara.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Pacat :angry: , bine ca esti ok, ca se repara fiarele. :icon_thumright:

Link către comentariu

Costi, imi pare rau de patania ta. Obligatoriu contestatie, daca strada este cu sens unic si el venea pe contrasens. Cand iesi dintr-o curte este obligatoriu sa te asiguri, dar, daca strada este cu sens unic, e normal sa privesti catre directia de unde trebuie sa vina tugulanii. Trebuia sa acorzi prioritate cuiva care o avea... Nu unui b.. care merge cum il taie capul (probabil ca-i dadea si blana ca doar nu era fieru' lui).

Sanse de a castiga in instanta - cam 50%, dar merita incercat.

Link către comentariu

Kostas...tre sa faci contestatie. oricum ai da-o, vine vara si e nasol fara permis. Daca faci contestatie profitzi de vacanta judecatoreasca, primesti termen prin toamna-iarna, si pana atunci mai e destul.

Modificat de iepumare
Link către comentariu

@victor

Care strada cu sens unic ??

Singurul tau avantaj in cazul contestatiei, este faptul ca vei primi permisul inapoi.In rest slabe sanse de a castiga procesul. (sorry dar asta este adevarul)

Mai bine faceai amniabila si scapai cu permisul.

:offtopic: Am fost intr-o situatie asemanatoare si am fost sfatuit de amici politisti sa fac amniabila si gata, desi moral aveam dreptate.

Link către comentariu

Da Bogdan, de ceea ezit sa fac contestatie. Tind sa cred ca voi pierde chiar daca moral nu sunt eu vinovat. Ma pot agata de unele chestii dar nici sa pierd mai tarziu nu e treaba pentru ca factura tot la mine vine. Adica voi plati si cheltuielile de judecata daca voi pierde. Prefer sa reduc la o luna acum pentru ca am prieteni care merg zi de zi in oras cu treaba si asa merg cu ei.

Link către comentariu

Bucuresti, Sector 6, Strada Valea Lunga. se intersecteaza cu Bd Timisoara.

El venea dinspre Bd Timisoara si eu ieseam dintr-o curte virand usor dreapta pe Valea Lunga catre Bd Timisoara.

Super tare... Eu pe Valea Lungă stau.

Costi, ai luat decizia bună,

Link către comentariu
the_punkreas2003

Daca am masina putin sifonata si vrea s-o fac pe rca-ul unuia, merg pe contrasens si plesnesc un nefericit care n-are nicio treaba. Misto legi, sa mor! Nasoala treaba Costi, stai pe tusa 30 de zile acum mai bine, cine stie cand se va termina procesul, poate atunci chiar iti va fi indispensabil permisul ... :slap:

Link către comentariu

Costi, daca ai nevoie sa te deplasezi pe undeva si nu ai sofer, da-mi un telefon. Daca este pentru o ora doua te ajut eu, daca vrei un sofer angajat pe 2 luni iti gasesc si asa ceva. Este un eveniment care i se putea intampla oricui. :icon_thumright:

Link către comentariu

Mersi Victor. Ma descurc.

Priveste partea buna acum... pot sa beau si eu o bere sau mai multe oricand fara nici un stres :)) , nu trebuie sa mai fiu sofer ca sa duc masina acasa. Daca beau 2 luni seara de seara sa vezi cum trece timpul :))

Cristi, trebuia sa particip la tombola de la RTS, poate luam scuterul :))

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Strada aia V.Lunga era praf mai acum cateva luni pe acea portiune unde ai patit necazul.Acum au ajuns sa faca teste de franare!Bafta Kostas in tot ce iti propui!

Link către comentariu

nu esti singurul care pateste asa ceva,si de vina e tot sistemul de [cenzurat] din romania

,soferi,politisti,drumuri de [cenzurat],firmele de asigurari care cauta tot ce se poate numai sa nu te despagubeasca,

pietonii care din moment ce au pasit pe zebra nu-i mai intereseaza nimic,au prioritate si cred ca masinile fut,nu calca.

si multe altele.

Link către comentariu

cunoastem situatia de peste tot... am lasat-o balta.

stau o luna sau doua pe bara.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Sa te gandesti bine daca vrei sa ceri reducerea perioadei de suspendare sau nu. Daca ti-o reduci acum, 3 ani nu mai ai acest drept. Si Doamne fereste sa ramai 3 luni pieton in aistia 3 ani :(

Link către comentariu

@Kostas decat scuter,mai bine bicicleta. la cat de frumos e afara chiar e o placere,nu o pedeapsa. (minus aerul conditionat)

OT @bily77 :)) [cenzurat]....[cenzurat].... spre sfarsit ceva a scapat de cenzura.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!