Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

OFF: In realitate e cu mult peste ce se vede in poze. Are o duduie de la mine din cartier un A7 negru, jante pe 19 (cred), o sa-i fac vreo 2 poze daca il vad.

Kostas ce model de A nu ai avut (sau cel putin condus)? A1 si A2 si cred ca ai intregit colectia :lol:

Link către comentariu

+ce mi-a atras cel mai mult atentia din poza cu bordul : sistem BANG&OLUFSEN :X priceless :X

Modificat de c.vlad88
Link către comentariu

sa inteleg ca maine imi aduci a5 sa-l lasam la weltauto ?:)

Sa te astepti si la varianta aceasta :blah_:

Link către comentariu

Daca n-as avea leasing la A3 as fo facut pt A7

E foarte misto dar totusi 105.000 euroi pentru un fier... Cu banutii astia iti iei o masina buna (Passat :D ) si iti ridici si o casuta de 140 mp utili. :cool:

Nu dati cu paru'!

Link către comentariu

Deacord..Am mers si eu cu a7 mi se pare prea exagerat pretul pt ce ofera...

Link către comentariu

E superb A7 din multe puncte de vedere dar la pretul asta de Panamera nu prea isi merita banii..

@Kostas - cum ti se pare comparativ cu A5?

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

Audi a devenit o masina scumpa, de aceea este si premium, pentru ca ofera calitate premium.

Nu dispun de atatia bani incat sa imi permit A7 acum. In viitor poate dar acum ma bucur de A5 sportback al meu.

Ii multumesc si lui Alex@Audi ca mi-a dat A7 pentru un weekend.

Sper sa pot face si eu ceva pentru el vreodata ca el m-a ajutat si pe mine si pe TEFF si pe altii la nevoie la PBN.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Cred ca e mai putin important ce ofera in momentul asta Audi la banii aia, importanta e perceptia lumii despre Audi. Si clar cei care cheltuiau inainte ~100 000 euro pe o masina, ori vroiau sobrietate si aveau de ales intre A8, S, sau 7, ori erau mai "tineri" si tindeau spre complet alte marci, mult mai de lux - Maserati, Porsche, Jaguar XJ, etc.

Audi a fost premium si scump de o gramada de timp, nu odata cu A7-le, insa mi se pare ca a intrat intr-un teritoriu destul de periculos, unde lumea nu e obisnuita sa asocieze Audiul cu zona asta a pietei, si unde desi masina poate fi buna, perceptia lumii nu e inca obisnuita. La fel cum a fost si cazul Phaetonului. Audi face masini ca A1, A3, A4, A6, pt toata lumea, in timp ce teritoriul de peste 100.000 euro e castigat de masini mult mai exclusiviste, care totusi nu pot fi asociate cu masini de rand. Poate ca numai un fan inrait Audi ar face sacrificiul asta..

Scuze de offtopic, dar am simtit nevoia sa-mi zic parerea..Masina e frumoasa, dar nu stiu daca merita.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Si A5 sportback al meu a fost ~80k euro. Merita sau nu... important e sa iti placa masina si ce iti ofera ea.

Sunt sigur ca daca toti am avea milioane ne-am schimba parerea instant ;)

Orice ar fi... A4, A5 sportback, noul A6, A7 sportback si A8 nu o sa le vezi peste tot mult timp de acum incolo. Astea sunt masinile care inseamna premium si isi mentin pretul ridicat. In pofida acestui lucru sunt destui cumparatori.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Audi numai e ce a fost... Fostul proprietar al a4 ului meu, si-a cumaprat un s5 nou.. In primele luni s-a constatat ca a venit cu radiatorul spart, dupa inca cateva luni i s-a ars un bec xenon, dupa 2 ani aproape si 15k de km i s-a dus ambreiajul..Scandal mare, precizez ca masina nu a vazut de 5-6 ori 6000 de ture.. S-a schimbat ambreiajus si a suportat si el cheltuieli.. I se duc lichidele din masina, gen antigel, lichid de servo.. Este un baiat care trateaza masina cu maxim de respect si e un fan Audi dar a zis ca si-ar dorii sa o vand sa isi ia x5... A4 care l-a avut nu a avut nici o problema si inca nu are.. Pacat..

Link către comentariu

offtopic

@cristi_407 - stai linistit ca si la BMW sunt probleme;

Far cu xenon crapat la M6 nou - 7300 RON..si se mai poate continua...

Cred ca tine si mai mult de noroc...oricum, nu ar trebui sa se intample la premium chestii d`astea!

Sorry Kostas de off...

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu

Ai sa ramai surprins... S5 a venit cu multe probleme din fabrica. Mi-au confirmat cei de la PBN. Am avut si eu unul de la ei vreo 3 saptamani dar problemele le-au remediat ei inainte.

Link către comentariu

Corect..Stiu ca tine mult de noroc..Dar avand in vedere situatia in care se afla toata lumea, si avand in vedere pretul care il platesti pt o masina noua ar trebuii un pic sa fim mai apreciati noi cunsumatorii... In fine.. Eu mai mult de 35k de euro nu as mai da pe o masina la ce vad ca se intampla in jurul meu...Cat de comercial a devenit tot..Numai e pasiune si respect fata de posesorii care platesc bani grei.. Scz de off..

Link către comentariu

Trebuie sa admiram o masina pentru cum arata si ceea ce stie sa faca... Ca nu ne-o putem permite este alta treaba. E cam ca la femei... :D

Link către comentariu

Da... Multi nu ne permitem masini mai scumpe... Cateodata conteaza si la ce venituri ne raportam.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Si colegu' speed_fane a sublinat frumos "problema".

Cred ca de-acum incolo ne putem intoarce inapoi la ideea topicului, si anume masina colegului Kostas :icon_thumright:

Btw, ai ridicat-o din service ?

Au iesit ok lucrarile de tinichigerie/vopsire ?

Delecteaza-ne si pe noi cu niste poz(n)e :blah_:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Maine se calibreaza senzorii de Adaptive Cruise Control , se va monta spoilerul S-Line si... daca nu o iau maine... poimaine trebuie sa o iau :)

Am cu ce merge intre timp si nu ma grabesc asa tare.

Bara a iesit perfect, aripa la fel.

Oricat de mult mi-as dori o alta masina mai tare ca a mea... nu ma pot desparti de A5 Sportback. Are ceva special pentru mine.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!