Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Am fost sa vad masina azi... aripa cea noua e pe masina, sudurile sunt perfecte. Maine dimineata intra la vopsit si bara si masina.

Link către comentariu

ACC, Adaptive Cruise Control

Adica pilot automat adaptiv (accelereaza si decelereaza singura in functie de autoturismul din fata ta pastrand distanta fata de el) cu functie de franare automata chiar si cand nu esti in pilot.

Adica daca eu sunt berbec si nu vad pe unde merg... ea vede si pune frana cand ma apropii de un posibil obstacol.

Noile modele A8, A7 si urmatorul A6 nu mai au proiectoare (s-a renuntat la folosirea lor), in locul lor fiind 2 senzori de ACC.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
the_punkreas2003

Kostas, cum merge ACC-ul, e ok? Pe mine m-a disperat pe un CLS, daca ma apropiam de o masina intr-o curba ma lipea de volan, chiar setat pe minim. Merita banii dati pe ACC la Audi?

Merci :)

Link către comentariu

Da, merita toti banii. La drum lung eu trebuie doar sa tin covrigul in rest are masina grija. Daca aveam si Lane Assist si soeselele marcate corespunzator atunci chiar nu mai aveam nici o grija.

Link către comentariu

A5 Sportback se va transforma in ceva mai frumos in viitor :)

Acum hiberneaza in garaj pana maine dimineata cand o iau iar la plimbare.

Picture013-2.jpg

Picture005-2.jpg

Picture011-2.jpg

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!