Jump to content

2010 Audi A5 Sportback Quattro


Kostas

Postare recomandată

Nasol ce ti s-a intamplat. Dar gandeste-te ca poate tot raul e spre bine...de ce nu ai pune tu o bara de S5 daca tot ai ocazia si trebuie sa o schimbi pe cea veche. Ar da mult mai bine pe masina :))

Link către comentariu
  • Administrator

Imi pare rau Costi de intamplare

Las ca se rezolva si o sa fie si mai frumoasa! :))

Cheer up!

Link către comentariu

Eu zic sa incerci sa vezi de ce nu a intrat ABS-ul cand trebuie si de ce nu a franat la timp.

Testeaza franele complet dupa ce masina e gata!

Link către comentariu

Masina rupta dintr-un VIS!! un cuvant simplu WAW!! Sa o stapanesti sanatos!! E foarte frumoasa!! *si scumpa* :))

Link către comentariu

Offf .....imi pare rau si stiu prin ce treci ....dar ma bucur ca nu ai patit nimic (cel mai important) .....ne trebuie o vacanta

Link către comentariu

Mai bine nu puneai pozele... Totusi, nu pare foarte grav. A ajuns la radiator?

Asa cum au mai zis, bine ca nu a fost mai rau. Trebuia sa intri in el, nu pentru asigurare, cat sa piarda si el niste timp.

Soferii lu peste.

Link către comentariu

Putea sa fie si mai rau..bucura-te ca nu ai patit tu nimic :))

Link către comentariu

A trecut... asta e... se intampla si la case mari. Are casco si se repara. Altii au patit-o si mai rau. Zic mersi ca e doar atat. Acum am aflat de cineva din Slatina care s-a facut praf cu un Cayenne S... fara casco fara rca.

Link către comentariu

Si eu am un prieten care a facut accident la 2 zile dupa ce i-a expirat casco. Si a facut-o praf.. De aia zic, bine ca nu ai patit nimic ca masina se repara :))

Link către comentariu

Off Topic, acum frate, cat sa fii de ratat, sa iti iei masina de nshpe mii de eur, si un amarat de RCA sa nu ai la el? Chiar si casco s-ar impune la o masina din categoria asta de pret.

Scuze de poluare ;)

Modificat de gHapciu
Link către comentariu

Imi pare rau de ceea ce ai patit. Se rezolva pe casco. Cu totii am trecut si prin momente deastea. Important este sa invatam pe viitor sa fim mai prudenti .

Link către comentariu

Kostas, priveste partea buna, tot voiai tu sa-ti schimbi numarul pt ca era tabla stramba. :)

Ciudat mod ai gasit ca sa te hotarasti sa-l schimbi :)

Ce am vazut eu pe sub masina (intr-una din poze) era lichid de racire sau ulei?

Vezi, sa te tii de astia de la service sa ti-o repare, streseaza-i, pt ca sunt cam lenti.

Bafta!

Link către comentariu

Este lichid de racire. S-a spart radiatorul.

Se repara repede :)

Ca si data trecuta. in 24 de ore a fost gata masina.Acum o sa dureze vreo 3 saptamani.

Link către comentariu
GildedBullet

Pacat, sper sa iasa ca noua din service.

Am patit-o si eu odata desi franele imi tin mereu bine. Am facut o depasire cu acceleratia la podea sau oricum calcata la peste 80% din cursa ei, am revenit pe banda si cel din fata a incetinit pana la 30 km/h (probabil vroia sa-mi faca loc sa-l depasesc) si am schimbat imediat accleratia cu frana pe care am bruscat-o si cam 1 secunda sau 2 masina n-a franat deloc, vedeam cum intru in el si dintr-o data a prins si m-am oprit la o palma de el. Deci e posibil ca franele sa nu fi avut nimic. Nu stiu ce distanta ai parcurs din momentul franarii pana in stalp si cat ai apucat sa reduci (daca s-a redus din viteza), eu am parcurs 20-30 de metrii fara sa simt ca franez (frana de la 70-80 la ora).

Link către comentariu

la mine s-a intamplat la fel. Vreo 10 metri am simtit ca nu am frana.... de fapt nu au fost urme de frana pe asfalt.

Acolo este o benzinarie si ati vazut si voi cum este asfaltul la benzinarii... aspect lucios, uleios... se duce sanie daca pui frana acolo.

Link către comentariu

Dupa cum a m discutat si aseara , sincer imi pare rau - dar lasa ca se face !

Bine ca nu ai patit tu nimic

Link către comentariu

Kostas,

acum dupa ce am inceput sa navighez pe forum am vazut patania ta si sincer imi pare rau de masina, ca tare era frumoasa si de tine ca ai necazurile astea unul dupa altul...

Te-or fi blestemat baiatii aia de le-ai raspuns tu treaba cu cinci mii si un logan... Pina la masina asta tot asa de ghinionist ai fost ? sau ghinionul este lipit numai de masina ?!

Oricum, mare pacat ... dar pina te insori trece !

si sper sa fie ultimul ghinion pe care il ai, stii ca zice o vorba ca fiecare sofer are pomul ( stilpul ) sau . Sa speram ca asta a fost al tau si nu te mai opresti nici-odata in stilp sau pom !

Numai de bine !!!

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu

Cel mai bine e ca nu au sarit airbagurile...ca alea nu prea stiu daca le m-ai poti face ca originalul ....bft in continuare si sper sa iesi cu ea cat mai repede

Link către comentariu

Asta cred ca a fost cel mai grav incident al meu. Exceptand pe cel cand am dat de 2 ori consecutiv in decur de 5 minute in masina decanului de la facultatea unde am fost eu :D

Nu cred ca am aut mai mult de 5 mici incidente pana acum.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Kostas, capul sus, fiarele se repara.Imi dau seama ca e deprimant momentul dar pe drumurile noastre si la cum se conduce in Bucuresti, astfel de momente sunt inevitabile din cand in cand.

Link către comentariu
Kostas,

stii ca zice o vorba ca fiecare sofer are pomul ( stilpul ) sau . Sa speram ca asta a fost al tau si nu te mai opresti nici-odata in stilp sau pom !

Numai de bine !!!

Altii au avut ghinioane si mai mari, de care abia au scapat :D .Costi n-are de ce sa-si faca griji atata timp cat impactul nu a afectat lonjeroanele, contra-aripi sau mai stiu eu ce alte elemente de rezistenta. Acum daca primeste un intercooler nou, inseamna ca asteapta cu si mai multa nerabdare softul :D

S-auzim de bine !

Link către comentariu
Asta cred ca a fost cel mai grav incident al meu. Exceptand pe cel cand am dat de 2 ori consecutiv in decur de 5 minute in masina decanului de la facultatea unde am fost eu :)

Nu cred ca am aut mai mult de 5 mici incidente pana acum.

Salutare. Avand in vedere ce masina ai, chiar imi pare foarte rau. Eu am avut un astfel de ghinion cu a mea si a iesit sifonata pe toate partile inclusiv fata... am stat 2 luni s-o repare... In cazul tau se repara mult mai rpd. Spun asta ca se te simti un pic mai bine... :D

Modificat de negru8000
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!