Jump to content

Suruburi fete usi


bogdan_cj
 Share

Postare recomandată

In incercarea mea de a demonta fetele de usa pe langa cateva clipsuri rupte am pierdut si vreo 3 surubele si cam zdrangane fata de usa din cauza aceasta. Am inteles ca acele clipsuri le gasesc doar la dealer dar suruburile tot la dealer le gasesc? Am vreo sansa sa le gasesc prin magazine gen Practiker, Baumax, Ambient? Stiu ca suna ciudat intrebarea da, chiar sa cumpar suruburi de la dealer...

Surubul numarul 17 este M6, 0x20 si cel cu numarul 35 este torx 4x16.

post-17849-1265913607_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru clipsuri e cel mai simplu sa apelezi la dealer, dar pentru suruburi nu neaparat; acestea se pot achizitiona si din alte parti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu as recomanda sa cautati clipsurile alea numai la dealer. acolo costa 1.5 lei bucata, pe cand la un magazin de piese am gasit cu 0.8 lei, deci aproape la jumate. o sa ziceti ca oricum nu costa mult, dar la cat dai pe clips la dealer, de la magazin iti iei doua.

sa nu :P , eu sunt mai zgarcit din fire :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe la noi in oras chiar nu gasesti la niciun magazin clipsurile alea...!

Nu aduce nimeni ca nu scoate cine stie ce profit....asa-i kapitalismul la noi !

Suruburi speciale ca acelea se gasesc doar la dealer dar nu-i musai sa fie puse identice....

Modificat de 120 L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La noi in oras (Onesti) se gasesc la 0,3 ron - 3000 lei vechi- la magazin cu piese auto obisnuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit si eu in pracktier cu 0.5 bani bucata. Am luat 20 sa fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat anul trecut de la reprezentanta un model nou de clipsuri de plastic pt usi. Pret undeva pana in 1,5lei. Si nu am vazut nicaieri asa ceva. Si decat sa bati drumurile si sa consumi carburantul cautand nimicuri la pret mic, mai bine te opresti la dealer, cand ai drum pe langa el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!