Jump to content

Usi deformate de la gheata


dnldnl
 Share

Postare recomandată

Cred ca este destul de inteligent incat sa iasa pe geam, nu ?

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vad lucrurile in felul urmator... nu conteaza de la cine ai luat masina, a cata pers esti proprietar, dar exista diferanta diferenta intre garantia oferita de dealer si garantia oferita de producator. de exemplu eu sunt al 2 lea prop, am fost la pbn si nu s-au legat de acest fapt chiar precizand ca sunt al 2lea prop. singurul lor motiv pe care il tot argumentau era revizia. ideea e ca trebuie sa fii client lidel sa fii tras multi bani de pe barba noastra si asa poate ca mai mergea sa mai ofere ei o reparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Astazi am fost la Midocar. Mi s-a intocmit un dosar de reparatie care va fi trimis spre analiza la Porche Bucuresti (din cate am inteles).

Voi reveni cand voi avea informatii despre solutionarea dosarului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. Al Bundy

Dealer-ul VW din Suceava a spus foarte clar: "importatorul acorda garantie caroseriei la coroziune din interior spre exterior 3 ani".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vopsea poate 3 ani..la tabla 10 sau 12! Cel putin asa e tercut la skoda in certificatul de garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buru @ de la producator nu ai primit raspuns? pe mine ma intereseaza dk si nemtii conditioneaza reparatia prin planul service la zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trimis mail la vw germania sambata in jurul orei 12.00 si tot atunci am revenit cu un mail si la Porsche Romania in care le-am spus de refuzul celor de la service in privinta reparatiei si a refuzului de a face constatarea fara plata (la mail-ul lui Porsche am adaugat si fotografiile facute de mine). De sambata si pana la aceasta ora nu am primit niciun raspuns (mail-ul a ajuns la nemti deoarece mi s-a intors un mail de confirmare autogenerat de serverul de mail).

Nu stiu care politica VW in priivinta solicitarilor primite prin mail dar mai astept 2 zile si daca nu vine niciun raspuns revin cu un mail.

Porsche Romania nu au raspuns nici la ei mail cu toate ca la primul mail de saptamana trecuta au raspuns a doua zi (e adevarat ca in ultimul mail am fost mai dur si putin ironic).

Rugamintea mea este ca toti care au aceasta problema sa trimita mail-uri si fotografii la Porsche Romania respectiv Volkswagen AG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@buru: in aceeasi situatie sunt si eu.

1. nici un raspuns din germ. (am dat vineri sau sambata mail)

2. luni aveam un raspuns de la Porsche RO de genu: "ne pare rau" chestii comerciale si fara sens.

3. am dat reply la porsche RO in care i-am facut sa inteleaga ca sunt un client ce vrea un raspuns concret si nu cuvinte invatate la cursul de "customer care", insa nici pana acum nu am raspuns.

o sa ma duc la Scorpion FCS si incerc sa concretizez ceva la ei ca oricum tre sa fac revizia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postati va rog si adresele de email ca sa fim siguri ca scriem in acelasi loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@oldhit, nu te chinui prea mult cu cei de la Scorpion Fcs pentru ca sunt departe de realitate, traiesc in lumea lor. Ultima mea vizita acolo a pus stampila pe ei. Nu am vazut in viata mea inginer mecanic care sa foloseasca ranga pentru a scoate cureaua accesorii, l-am rugat frumos sa inchida capota pana nu fac o criza de nervi si am scos masina de acolo. Unde gasesc ei toti inginerii astia ? Parerea mea este ca iti vei pierde timpul pe acolo.

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma inscriu si eu in clubul celor care au indoit usa...

am tot citit pe aici comentariile voastre si am intrat atat pe site-ul VW international, cat si pe cel din Romania si am cerut la partea cu 'sugestii si reclamatii - diverse' cateva lamuriri. ieri am scris, mi-a venit doar un raspuns automat din partea VW international.

pentru orice actiune ma bag si eu cu voi, sunt pe lista.

va tin la curent daca primesc vreun raspuns. vreau in wknd sa dau o fuga pana la midocar (de acolo am luat masina) sa vedem ce zic si ei. mentionez ca am toate reviziile 'la zi', facute la Nurvil - Rm Valcea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu m am gandit sa ne adunam toti intr-o zi si sa mergem la ei , daca ne adunam 10 masini si ne fac dosar pt toate pe care apoi il inainteaza catre fabrica poate avem mai multe sanse decat daca mergem cate unul.

ma gandesc in tot felul ...

@adriano872 peste tot sunt fel si fel de mecanici oriunde te duci, acum nu stiu ce sa mai zic unde primesti 100% calitate...paradoxul e ca noi platim 100% :)

Modificat de oldhit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dizy

da exact asa arata portiera si coltul aripii

va rog sa trimite-ti mail-uri cu fotografii atasate la reprezentant Porsche RO si la Volkswagen Ag pentru ca e singura cale deocamdata sa--i facem sa recunoasca ca e un viciu de proiectare.

multumesc anticipat tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine aceeasi problema , coltul de la usa la Golf v s-a indoit , masina a fost la parintii mei ,desi i-am avertizat :argue: , au tras cu simtul raspunderii si ...am colt usa sofer indoit si colt aripa stg fata zgariat.

Masina am lasat-o astazi la PBV1 pt reparatie , vineri ar fi gata.

post-4558-0-48886100-1329912872_thumb.jp

Modificat de b97dmt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am de iarna trecuta usa soferului la colt indoita,iar anul asta am reusit performanta sa o fac si pe cea a pasagerului la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b97dmt Platesti pentru reparatie? sau pe culanta respectiva (daca da, cum i-ai convins? )?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Platesc , mi-au zis ceva de 700 ron , vad vineri exact cat costa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai puteam sa lipsesc si eu din acest "club", asta e, astept sa treaca iarna si sa o repar. :(

post-68604-0-71640600-1329918778_thumb.j

post-68604-0-31969800-1329918784_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa pun si eu poze pana maine, macar ca idee...insa incep sa ma gandesc ca eu sunt mic copil fata de tablele voastre indoite...

atasez si devizul pt kit-ul de reparatie de la scorpion FCS:

2gxpxk5.jpg

Modificat de oldhit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit astazi un mail de dealer-ul de unde am cumparat masina si unde am facut reclamatia in data de 18.02.2012. Ma invita amiabil la o "diagnoza pentru determinarea dimensiunii defectiunii" ca nu pot sa constate in baza fotografiilor mele si nici telefonic.

Trebuie sa prezint la service: acte masina, plan de service, certificat de garantie.

Va tin la curent dupa ce ma programez si merg in service (mail-ul este dat de dealer dar cred ca vine din partea Porshe Romania deoarece eu la dealer nu am trimis fotografii si la CC in mail apare si numele d-lui Dragos Eliescu de Porsche RO).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina a facut 4 ani pe data 18.02.2012.

in princiu garantia este de 2 ani dar normal orice greseal sau viciu de priectare/executie ar trebui sa acopere toata durata de utilizare a unui produs care cred ca este de minim 10 ani la un autovehicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!