Jump to content

Eleron Original Golf 2


Angel_Dust
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor.

Am o mica problema...masina mea nu are in dotare eleron (negru) cauciucat cum au GTI-urile...si mi-am cumparat unul din targ (Vitan). Toate bune si frumoase...dar cum sa il prind?

Am vazut la toate golf-urile de pe strada ca eleronul este prins in cele trei suruburi....prin intermediul a trei gauri IN GEAMUL DIN SAPTE AL MASINII (luneta).

Banuiesc ca sunt din fabrica....unde sa ma duc sa fac operatiunena asta? imi puteti recomanda ceva?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune si tu o poza cu eleronul daca poti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...masina mea nu are in dotare eleron (negru) cauciucat cum au GTI-urile...

<{POST_SNAPBACK}>

din cate stiu eu nu doar GTI-urile au modelul asta ... eu stiu ca era .. sa ii zic optiune.

Am vazut la toate golf-urile de pe strada ca eleronul este prins in cele trei suruburi....prin intermediul a trei gauri IN GEAMUL DIN SAPTE AL MASINII (luneta).

Banuiesc ca sunt din fabrica....unde sa ma duc sa fac operatiunena asta? imi puteti recomanda ceva?

<{POST_SNAPBACK}>

nu stiu cat de recomandat este sa dai gauri in luneta .... mai bine incearca sa iti cumperi o luneta cu gaurile facute din fabrica ... iar pe a ta vindeo ... nu de alta dar pt alea 3 gauri sigur o sa platesti cam jumatate din costul unei alte lunete ce are gaurile deja facute.

banesc ca modelul este ca cel din poza atasata de mine ( ai zis prindere in 3 " puncte " in luneta )

EDIT: scuze uitasem sa atasez poza

Modificat de ali_press
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pt raspuns. Da, sistemul este exact ca cel din poza, in 3 puncte. Intrebarea ema este, nu pot sa dau gaurile ceva mai sus, adica in haion? (aproape de cheder). Problema e ca nu stiu daca o sa arate bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pt raspuns. Da, sistemul este exact ca cel din poza, in 3 puncte. Intrebarea ema este, nu pot sa dau gaurile ceva mai sus, adica in haion? (aproape de cheder). Problema e ca nu stiu daca o sa arate bine.

<{POST_SNAPBACK}>

eu zic doar atat : NU FACE ASTA

ori cum e facut de mamicutza lui ... ori cauta un model care sa aibe prinderile pe tabla .parerea mea

salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!