Jump to content

Probleme vw golf 3 vento vr6


varusase
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor. sunt mai nou pe acest forum si mi.am achizitionat de curand un vento 1.8 75hp si am de gand sa.i schimb motorul ca stiti si voi, e cam puturos :( si inca sunt nehotarat ce sa.i pun...vr6 sau 2.0 gti 16v...m.ar tenta vr6,dar ma intereseaza si consumul...la amandoua :( astept sfaturile cunoscatorilor si sper ca am postat unde trebuie...daca nu..imi cer scuze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi consuma golful 2.8 7 litri afara pina la 120 la ora...13 litri in oras mers pina la 3000 ture,iar in forja pina la 7000 ture 19 litri.sincer am condus si 16 valve si acum detin un vr6.eu as opta pt vr6.din toate punctele de vedere.asta e parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

VR6 fara discutii face toti banii ,daca vrei senzatii tari

Am incercat si eu sa merg sub 3000 de ture ca mi arata mfa ul 10 ,9 dar n am reusit sa merg mult ,ma instiga sunetul admisiei parca o tin an brate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Are cineva un vw vr6 cu aprinderea pe delcou ? daca ma ajuta sa facproba la debitmetru sa l masor cu vagk0mul ,contracost

Sunt din bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Sal.
Am o problema cu Golful meu VR6.
De ceva timp mi s-a rupt mufa de la debitmetru deoarece filtrul de aer statea in aer.
Am inlocuit mufa cu alta, cu alte culori la fire si cred ca nu le-am pus bine si am prajit debitmetrul.
Am legat firele bine apoi, mi-am luat alt debitmetru de pe net (cel vechi imi aparea pe tester) l-am verificat pe tester si nu mai apare. In mers masina merge perfect, se accelereaza ca inainte.
Doar ca pe loc nu se accelereaza, adica la relanti.
Trebuie sa o ambalez serios ca sa ajunga la 3000 de ture si inca o data ptr. 5000 de ture, si inca o data ptr. 7000, parca o gatuie ceva. 
Doar la relanti am problema asta, in sarcina merge perfect.
Ce sa fie?

 

Foloseste Search inainte de a deschide un topic.

Modificat de taz21
Topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!